Hotspot Shield, özellikle de Youtube’un ülkemizde yasaklı olduğu dönemlerde on binlerce kişi tarafından kullanılıyordu. Halen daha yasaklı sitelere erişmek ve gizlilik nedenleri ile özellikle Windows kullanıcılarının sıkça tercih ettiği Hotspot Shield, bilinen en iyi VPN yazılım sistemlerinden biri olarak biliniyor. Hotspot Shield benzeri uygulamalar listesine bakalım.

Ancak birçok kullanıcıya sahip olması ve dünya çapında hizmet vermesi, Hotspot Shield’ın zaman zaman yavaş çalışmasına neden olabiliyor.

Hotspot Shield Benzeri Uygulamalar

Biz de bu yazımızda VPN için kullanabileceğiniz Hotspot Shield benzeri uygulamalar hakkında detaylıca bilgi vereceğiz.

İşte en iyi Hotspot Shield benzeri listemiz…

Windscribe

Söz konusu ücretsiz VPN sağlayıcılar olunca Windscribe ciddi oranda ön plana çıkıyor.

Windows, Android ve iOS işletim sistemlerinin her biri için ayrı ayrı uygulamaları olan Windscribe, Chrome ve Opera gibi sıkça kullanılan tarayıcılar için de gelişmiş özelliklere sahip eklentiler sunuyor.

Hotspot Benzeri Uygulamalar

Ücretsiz planda kullanıcılara her 30 gün için 60 GB kota sunan Windscribe, aylık 2 ile 15 Dolar arasında değişen ücretlerle Premium hizmet sunuyor.

Yaklaşık 20 ülkede sunucuları bulunan VPN sağlayıcısının sunmuş olduğu bağlantı hızı da son derece yüksek

Windscribe Windows sürümünü indirmek için tıklayın.

ProtonVPN

ProtonVPN, sunmuş olduğu özellikler ile Hotspot Shield’ın ücretsiz alternatiflerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Uygulamanın hem ücretli hem de ücretsiz sürümü bulunuyor.

Hotspot Benzeri Uygulamalar

İlk 1 ay ücretli sürüm ile ProtonVPN tarafından sunulan tüm sunuculara erişilebiliyor.

Ücretsiz sürüme geçildiği zaman ise erişilebilen sunucu sayısı düşüyor ancak yine de yasaklı sitelere erişim sağlayabiliyor.

ProtonVPN İndirmek İçin Tıklayın.

Touch VPN

Elbette birçoğumuz yasaklı sitelere erişmek için tarayıcı eklentilerini tercih ediyoruz. Çünkü bu eklentiler bilgisayara herhangi bir program yüklemeye gerek kalmadan kullanılabiliyorlar.

Touch VPN ise Chrome ve Opera tarayıcıları için doğrudan destek sunabiliyor olması ile ön plana çıkıyor. Üstelik Touch VPN’in Android ve iOS ve Windows işletim sistemlerinde çalışan uygulamaları da mevcut.

Hotspot Benzeri Uygulamalar

Touch VPN İndirmek İçin Tıklayın.

Turbo VPN

Bir başka Hotspot Shield benzeri uygulama olan Turbo VPN, ününü Android ve iOS işletim sistemlerinde sunmuş olduğu ücretsiz VPN erişimi sayesinde kazanıyor.

Oldukça hızlı bir bağlantıyı kullanıcılara ücretsiz bir şekilde sunabilen Turbo VPN, yasaklı sitelere erişim için sıkça tercih edilen bir sağlayıcı olarak karşımıza çıkıyor.

Hotspot Benzeri Uygulamalar

2020 Ocak ayı itibariyle Turbo VPN sadece Android ve iOS cihazlarda çalışabiliyor. Ancak Turbovpn. co’da verilen bilgilere göre uygulamanın Windows, macOS ve Chrome sürümlerinin de çok yakında kullanıcıların hizmetine sunulacağı söyleniyor.

Turbo VPN indirmek İçin Tıklayın.

NordVPN

NordVPN, yasaklı sitelere girmek isteyen kullanıcıların yanında, gizliliği ön planda tutan ve internet üzerinde takip edilmek istemeyen kullanıcılar tarafından da sıkça tercih ediliyor.

Çünkü NordVPN ile birlikte dünyanın birçok yerine yayılmış sunucu ağı ve yeni nesil IKEv2 / IPsec şifreleme algoritması kullanıcıların hizmetine sunuluyor.

Hotspot Benzeri Uygulamalar

Gizliliğin ön planda tutulduğu NordVPN, Hotspot Shield gibi ücretsiz bir plan sunmuyor.

Uygulamanın 1 haftalık deneme sürümünden sonra aylık veya yıllık planlarından bir tanesine abone olmanız gerekiyor. (Hizmet ücreti aylık yaklaşık 3 Dolar)

NordVPN İndirmek İçin Tıklayın

Bu yazımızda Hotspot Shield VPN yazılımına ek olarak kullanabileceğiniz bazı VPN programlarından bahsettik.

İlgili programların kurulumunda veya kullanımında herhangi bir zorluk yaşarsanız yorum sekmesini kullanarak durumu bizlere bildirebilirsiniz.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER