Kullanıcılar için indirime giren uygulamaları bulma çok avantajlı ve indirimleri haber veren uygulama Android ve iOS olmak üzere sizlere 5 farklı yöntemden bahsedeceğiz.

İndirimi Haber Veren Uygulama (iOS ve Android)

Herkesin merak ettiği indirimi haber veren uygulamaları sizlere detaylı olarak göstermeye çalıştık. Hadi bakalım.

1. AppSales

indirim uygulamaları

İndirim uygulamaları AppSales, Androidler için indirimli ya da ücretsiz uygulamaları takip etmek amaçlı kullanılan en son programdır.

Burada listelenen bütün uygulamaların yöneticiliği bir takım tarafından yapılmaktadır. Bütün uygulamalar çeşitli kategorilerde iyi organize edilmiş ve kolay bulunmaları için uygun bölmelere yerleştirilmiştir.

Aynı zamanda uygulama fiyatları ile ilgili bir geçmişleri vardır ve bu ürün daha önce alınmış olsaydı, şu andaki karınız nedir? Gibi konuları gösteren bir grafik yazılımı da vardır.

Bu uygulamada fiyat takibi Watchlist düzenlemesinde gösterilir. Watchlist’e uygulamalar için favori ödemenizi ekleyebilirsiniz.

Uygulamanın fiyatı düştüğünde ya da ücretsiz olduğunda size sinyal gönderir. Ayrıca (Watchlist Charts ) ‘’İzleme Kartlarından‘’diğer takipçilerin favori uygulamalarını da izleyebilirsiniz.

(Settings ) ‘’Ayarlar’’dan (Minimum Discount ) ‘’Minimum İndirim ‘’ ya da (Minimum Downloads) ‘’Minimum İndirme’’yi seçebilirsiniz.

Sadece filtrenizde olanların bilgileri görülecektir. Uygulama ayrıca her gün satışa çıkan yeni uygulamaları da haber verecektir.

2. AppShopper

indirimleri haber veren uygulama

Appshopper İos kullanıcıları için indirimleri saptamada hedefe giden bir yazılımdır. Website’de satışta olan farklı uygulamaların listesi vardır.

Saat başı bu uygulama listeleri güncellenir. Uygulama sadece fiyat düşüşünü göstermekle kalmayıp AppStore’a yeni gelen ürünleri ve güncellemeleri de gösterir.

Ayrıca takip etmek istediğiniz uygulamaların (WishList) ‘’Dilek Listesini’’ de alabilirsiniz. Eğer yazılımcı iseniz kendi yeni uygulamalarınızı da burada sunabilirsiniz.

Bunun için bir hesap açmanız gerekir. Ayrıca Appshopper websitesinde (Topcharts)’’ En Çok Takip Edilen Listeler’’den en favori uygulamaları da bulabilirsiniz.

3. Humble Bundle Mobil

indirimleri haber veren uygulama

Humble Bundle daha çok PC oyunlarında ve dijital kitaplarda bilinir. Özellikle Android cihazlara özel (Mobile Bundle) ‘’Mobil Demet’’ler olarak görülür.

Humble Bundle ‘ı hiç bilmeyenler için açıklama yapacak olursak istediğiniz oyunlar için ödeme (minimum 1dolar) yaptığınız bir sistemdir.

Humble Bundle websitesine göre yazılımcılar için ya da kullanıcılar için ayırım yapabilme özgürlüğünüz vardır. Oyunlar ‘’Macera Paketİ’’ ‘’Strateji Paketi ‘’ ve daha pek çok isimler altında sunulmaktadır.

4. Appzapp ‘ın IFTTT İle Birleşmesi

indirimleri haber veren uygulama

Eğer liste başı bir Google oyunu uygulaması ücretsiz olursa AppZapp , Android telefonunuza mesaj yollar. Bu açıkçası indirime giren uygulamaları bulma konusunda en başarılı olan sistemlerden biridir.

AppZapp, AppSales ve Appshopper uygulamalarına benzer. Hepsinin hem Andoid hem de ios platformu için uygulamaları vardır.

İlginç olan bir de IFTTT uygulamacıklar’ı vardır ve size otomatik olarak herhangi bir uygulamanın satışa çıktığını yada ücretsiz olduğunu haber verir. (PlayStore) ‘’Oyun Dükkanı’’ ve (App Store) ‘’Uygulama Dükkan’’ında IFTTT’de kullanılabilen pek çok AppZapp uygulamacıkları vardır.

Eğer telefonunuza sinyal yollanmasını istiyorsanız IFTTT uygulamasını telefonunuza yüklemeniz gerekir. Ya da email ile bilgilendirilmeyi de seçebilirsiniz. Düzenli olarak uygulama güncellemesi ve satışa yeni çıkan ürünler Twitter’dan da takip edilebilir.

Sonuç

Yazılım geliştiricileri, genelde kendi ürünlerinin satışını desteklemek için indirim sağlarlar. Hatta bazen günde bir veya iki kez uygulamaları ücretsiz hale getirirler. Bu önemli bir stratejidir. Dürüst olmak gerekirse kullanıcılar için gerçek fırsatlardır.

Son zamanlarda Play Store yeni bir güncelleme ile yeni bir bölüm görüntülüyor.( Free Apps of the Week ) ‘’Haftanın Ücretsiz Uygulamaları’’ Apple’ın Apple Store’una benzer şekilde kullanıcılarının seçtikleri uygulamaları ücretsiz indirmelerine izin veriyor.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER