İnsanlar uzun süredir Instagram alternatifi uygulamalar arayışı içerisindeler. Bazıları hizmetin gizlilik politikası değişikliklerinden memnun değil, bazıları uygulamaya olan ilgisini kaybetti ve artık yeni bir şeyler denemek isteyenler de var. Gerçek fotoğrafçılıkla ilgili olarak kesinlikle Instagram’dan daha güçlü bazı uygulamalar da mevcut. Bu makalemizde sizin için en iyi instagram benzeri siteler ve uygulamalardan bahsedeceğiz.

En İyi Instagram Alternatifleri

1-Flickr

instagram benzeri siteler

Instagram’a en iyi alternatif uygulamadır. Flickr, sizlere herhangi bir platformda ve diğer fotoğraf uygulamalarında bulamayacağınız birçok özellik sunar. Flickr ile ilgili en iyi şey ücretsiz 1000 GB (1 TB) bulut depolama alanı edinmeniz, hiçbir aboneliğiniz veya satın alım yapmanız gerekmemesidir. Tüm fotoğraf ve videolarınız bulutta gizli olarak depolanır; böylece akıllı telefonunuzda bol miktarda depolama alanı kalır.

Flickr, fotoğraflarınıza ince ayarlar yapmanıza ve yaratıcı dokunuşlar yapmanıza izin verir. Uygulayabileceğiniz yüzlerce farklı filtre var, fotoğraflarınızı kırpabilir ve eserinizi tüm Flickr topluluğu ile veya yalnızca sevdiklerinizle de paylaşabilirsiniz.

Geliştirici: Yahoo

Uyumluluk: Android 4.0 veya üstü, iOS 8.0 veya üstü

Kullanılabilirlik: Android, iOS (Ücretsiz)

2-Snapseed

instagram benzeri siteler

Snapseed, kısa bir süre önce Google tarafından satın alındı ve bu inanılmaz fotoğraf düzenleme uygulaması, fotoğraflarınızı yalnızca tek bir dokunuşla ekleme, rötuşlama veya tamamen geliştirme gücü sunuyor. Snapseed, fotoğraf kalitesini akıllı telefonunuzdan ücretsiz olarak mükemmele götürmenize izin verdiği için, fotoğraflarınızı profesyonel görünüme kavuşturmak için pahalı yazılımlara artık ihtiyacınız yok. Snapseed, fotoğraflarınız için başka fotoğraf düzenleme uygulamalarında bulamayacağınız, hipster görünümünden klasik görüntüye kadar geniş bir yelpazede farklı araçlar da sunar.

Geliştirici: Google

Uyumluluk: Android 4.1 veya üstü, iOS 8.0 veya üstü

Kullanılabilirlik: Android, iOS (Ücretsiz)

3-Pixlr

instagram benzeri siteler

Pixlr, telefonunuzdaki birkaç dokunuşla herhangi bir görüntüyü kolayca ince ayar yapmanıza olanak tanır. En iyi özellik ise, tüm efektleri gerçek zamanlı olarak fotoğraflarınıza uygulamanıza olanak tanıyan özelliktir; bu da, efektleri önizlemek için fotoğrafı yakalamanız bile gerekmez; bunun yerine, kamera kullanılırken bunları doğrudan önizleme yapabilirsiniz. Böylece telefonunuzdaki mükemmel fotoğrafı nasıl çekeceğinizi bilirsiniz.

Otomatik düzeltme özelliği,her şeyi halleder ve herhangi bir manuel işe girmek zorunda kalmadan fotoğraflarınızı keskin bir görünüm kazandırır. Ayrıca fotoğraflarınızı arkadaşlarınız ile doğrudan sosyal medya aracılığıyla uygulamanız üzerinden de paylaşabilirsiniz.

Geliştirici: Autodesk

Uyumluluk: Android 4.0 veya üstü, iOS 7.1 veya üstü

Kullanılabilirlik: Android, iOS (Ücretsiz)

4-Camera 360 Ultimate

instagram benzeri siteler

Dünyada yaklaşık 400 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan Camera360 Ultimate, kesinlikle akıllı telefonlar için mevcut en yeni fotoğraf düzenleme ve paylaşım uygulamasıdır. Herhangi bir reklam veya uygulama içi satın alma olmadan tamamen ücretsiz bir uygulamadır. 200’den fazla farklı özellik ve araç ile fotoğraflarınızı benzersiz ve mükemmel görünüme kavuşturan en güçlü fotoğrafçılık uygulamalarından biridir.

Uygulama ayrıca fotoğraflarınızı kaydetmek için size bol miktarda bulut depolama alanı sunar; böylece dünyanın herhangi bir yerinden yalnızca aktif bir internet bağlantısı ile erişebilir ve aynı zamanda akıllı telefonunuzda oldukça fazla yerden tasarruf etmiş olursunuz. Basit tasarım, bu uygulamayı kullanırken size sorunsuz ve hızlı bir deneyim kazandırır.

Geliştiricisi: PinGuo

Uyumluluk: Android 4.0 veya üstü, iOS 7.0 veya üstü

Kullanılabilirlik: Android, iOS (Ücretsiz)

5-Camera+

instagram benzeri siteler

Profesyonel bir fotoğrafçı değilseniz ya da daha önce fotoğraf çekmemiş ortalama bir insansanız, Camera+’nın şaşırtıcı görünümlü fotoğrafları kolayca çekmenize izin vereceğinden emin olun. Bu uygulama, telefonunuzdaki en güzel ve ince ayarlanmış fotoğrafları tıklatmanıza yardımcı olur ve herhangi bir iş yapmak zorunda kalmazsınız, çünkü Camera+ otomatik olarak fotoğraflarınızı mükemmelliğe ulaştırır.

Ayrıca tüm fotoğrafları iCloud hesabınızla senkronize edebilirsiniz; böylece, internet bağlantınız olduğu sürece, iPhone’unuzda çektiğiniz fotoğraflar daha sonra iPad’inizde düzenlenebilir. Yüzlerce farklı görüntü filtresi, fotoğraflarınızı sosyal medya kanalları aracılığı ile arkadaşlarınızla paylaşmanıza olanak tanır.

Geliştirici: Tap Tap Tap

Uyumluluk: iOS 7.0 veya üstü

Kullanılabilirlik: iOS Ücretli (2.99 dolar)

6-Hipstamatic Classic

instagram benzeri siteler

Hipstamatic, iOS platformu için en popüler ve en çok sevilen uygulamadır. Bu uygulama, tek bir dokunuşla fotoğraflarınızı mükemmel hale getirmenizi sağlar. Hipstamatic’in DSPO, Cinematic, Tintype, Incredibooth, Swankolab ve Oggl’ı içeren farklı fotoğraf uygulamaları da mevcut. Oggl, aslında dünyadaki benzer düşünen fotoğrafçılar için sosyal bir ağdır, böylece yaratıcı çalışmalarınızı paylaşabilir ve başkalarının yaratıcı fotoğraf dünyasında neler yaptıklarını da takip edebilirsiniz. Fotoğraflarınız Hipstamatic ağdaki kimliğiniz olacak.

Geliştirici: Hipstamatic

Uyumluluk: iOS 6.0 veya üstü

Kullanılabilirlik: iOS Ücretli (1.99 dolar)

7-Adobe Photoshop Express

instagram benzeri siteler

Fotoğraflarınıza sadece tek bir dokunuşla mükemmellik katmak için Adobe Photoshop Express uygulamasını kullandığınızda, tam teşekküllü yazılımı başlatmanız gerekmez. Bu kullanışlı uygulama  fotoğraflarınızı  otomatik olarak düzenleyecek, geliştirecek ve sevdiklerinizle paylaşmaya devam edebileceksiniz. Uygulama ayrıca ekstra özellikler de sunuyor, ancak gürültü azaltma, defog ve daha fazlası gibi ekstra özellikleri kullanabilmek için uygulama içi satın alma işlemlerini yapmak zorunda kalacaksınız.

Geliştirici: Adobe

Uyumluluk: Android 4.0.3 veya üstü , iOS 7.0 veya üstü, Windows Phone 8.1

Kullanılabilirlik: Android, iOS, Windows Phone (Uygulama içi satın alımlarda ücretsiz)

8-Retrica

instagram benzeri siteler

Eski fotoğrafçılığın hayranı iseniz ve tüm fotoğraflarınız kalabalıktan çıksın istiyorsanız, Retrica bunu yapmanız için mükemmel bir uygulamadır. Uygulama, kameranızı kullanırken gerçek zamanlı olarak önizleme yapılabilen ve hangi filtrenin uygulanacağını ve çekiminizi nasıl yapacağınızı bilen 100’den fazla filtre sunar. Tüm efektler düğmeye dokunarak fotoğraflarınıza eklenebilir ve hayatınızın en iyi anıları için güzel kolajlar da oluşturabilirsiniz. Ayrıca, herkesin bu uygulamayı güzel ve şık fotoğraflar için kullandığınızı bilmesini isterseniz Retrica filigranını fotoğraflarınıza ekleyebilirsiniz.

Geliştirici: Venticake

Uyumluluk: Android 4.0 veya üstü, iOS 6.0 veya üstü

Kullanılabilirlik: Android, iOS (Uygulama içi satın alma işlemlerinde ücretsiz)

9-PicsArt Photo Studio

instagram benzeri siteler

PicsArt, herkesin yeteneklerini gösterdiği ve yaratıcı başyapıtlarını paylaştığı,fotoğrafçıların ve sanatçıların küresel topluluğudur. Bu uygulama,fotoğraf uygulamaları arasında yer alan yüzlerce farklı araç ve fotoğraf düzenleme özelliği sunmaktadır. Ayrıca, daha benzersiz kılmak için fotoğraflarınızın üzerine bazı çıkartmalar veya metinler eklemenizi sağlar.

Yaratıcı çalışmalarınızı toplulukla paylaşabilirsiniz veya Facebook, Twitter, Whatsapp ve benzeri araçlar ile de yakınlarınızla paylaşabilirsiniz. Tam bir çizim araç seti, fotoğraflarınızda en üst düzey profesyonel kameralardan alınmış gibi sanatsal dokunuşları gerçekleştirmenize izin verir. PicsArt, tüm yaratıcı fotoğrafçılık ihtiyaçlarınız için tek duraktır.

Geliştirici: PicsArt

Uyumluluk: Android 4.0 veya üstü, iOS 7.0 veya üstü, Windows Phone 8.1

Kullanılabilirlik: iOS, Android, Windows Phone (Ücretsiz)

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!