Android kullanıcıları arasında son derece yaygın olarak görülen Instagram direkt mesaj bildirimi gelmiyor hatası birçok kullanıcının canını sıkıyor.

Günümüzde artık sosyal medya uygulamaları gündelik aktivitelerimizi paylaştığımız uygulamalar olmanın yanında iletişim ihtiyaçlarımızı gidermenin de en etkili yollarından biri oldu.

Instagram direkt mesaj bildirimlerinin gelmemesi birçok farklı nedenle olabilir. Bu sorunu çözmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

Instagram Direkt Mesaj Bildirimi Gelmiyor Hatası Nasıl Çözülür?

Instagram direkt mesaj bildirimi gelmiyor

Instagram dm bildirimi gelmiyor hatasına sebep olabilecek birçok etken vardır.

Bunlar Android sisteminden kaynaklanan hatalar olabileceği gibi Instagram uygulamasının kendi bildirim ayaları üzerinden de kaynaklanabilir. Bu nedenle hataya birden fazla yönden yaklaşmak gerekir. Hata çözümü için şu adımları takip edin;

Instagram Uygulaması Üzerinden Bildirim Ayarlarını Kontrol Edin

Öncelikle Instagram uygulamasını açın ve sağ altta yer alan profil ikonuna tıklayın.

Açılan pencerede sağ üstte yer alan üç çizgi simgesine tıklayın ve en altta yer alan Ayarlar seçeneğini açın.

Ayarlar ekranında Bildirim alanına dokunun.

Instagram direkt mesaj bildirimi gelmiyor

Anında ilet bildirimleri alanına dokunun.

Instagram direkt mesaj bildirimi gelmiyor

Açılan pencerenin alt kısmında yer alan Instagram Direct alanını Herkesten seçeneği ile değiştirin ve Instagram uygulamasını kapatın.

Instagram direkt mesaj bildirimi gelmiyor

Instagram Sistem Ayarlarını Kontrol Edin

Telefonunuzun Ayarlar ekranına girin ve Uygulamalar seçeneğine geçiş yapın. Yüklü olan uygulamalar ekranında Instagram uygulamasını bulun ve üzerine dokunun.

Bu ekran üzerinde yer alan Bildirimler seçeneğine dokunun.

Instagram direkt mesaj bildirimi gelmiyor

Bildirimler ekranı altında yer alan Direct sekmesi altında yer alan tüm seçenekleri resimdeki gibi aktif hale getirin.

Instagram direkt mesaj bildirimi gelmiyor

[Instagram Mesaj İstekleri Görünmüyorsa] Çözüldü DETAYLI ANLATIM….

Bu arada instagram mesaj istekleri kısmından da sorun çözümüne https://webhakim.com/instagram-mesaj-istekleri.html bakabilirsiniz.

Arka Plan Servislerinin Aktif Olduğundan Emin Olun

Android telefonlarda yer alan güç tasarrufu seçenekleri, uygulamaların istedikleri zaman internete bağlanabilmelerini engeller.

Bu da Instagram uygulamasında başkalarının size gönderdiği direct mesajları almanızda aksaklıklar görülmesine neden olur.

Instagram direkt mesaj bildirimi gelmiyor

Bu nedenle güç tasarrufu uygulamalarını kapatın veya bu uygulamalar üzerinde Instagram’ı beyaz listeye ekleyin.

Bazı Uygulamalar Instagram DM’lerini Engelleyebilir

Android üzerinde bazı pil süresi uzatma uygulamaları (Greenify vb.) Instagram’ın arka planda çalışmasını engelleyebilir.

Bu da DM bildirimlerinin alınamamasına veya instagram mesajlar geç geliyo hatasına neden olabilir. Bu nedenle bu tür uygulamalarda Instagram’ın liste dışında bırakılması gerekir.

Telefonunuzda uygulamaları otomatik olarak uyutan bir uygulama yoksa bu işlemi yapmanıza gerek yoktur.

Bu yazımızda Instagram kullanıcılarının sıklıkla karşılaştığı DM gelmeme sorunu için çözüm önerilerimizi sunduk.

Yukarıda bahsedilen işlemleri yapmanıza rağmen bildirimleri almakta sorun yaşıyorsanız telefonunuzda yazılımsal bir hata olabilir veya internet bağlantınızda kopmalar görünüyor olabilir.

Konu ile ilgili aklınıza takılan her türlü sorunu aşağıdaki yorum sekmesini kullanarak bizlere iletebilirsiniz.

İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin:

İnternet bağlantınızın sağlam olduğundan emin olun. Zayıf bir internet bağlantısı, bildirimlerin gecikmesine veya gelmemesine neden olabilir.

Instagram’ı Kaldırıp Yeniden Yükleyin:

Sorun devam ederse, Instagram uygulamasını kaldırıp yeniden yükleyerek sorunu çözmeyi deneyin. Bu, uygulamanın tüm ayarlarını sıfırlayacak ve sorunu çözebilir.

Önbelleği ve Verileri Temizleyin:

Ayarlar > Uygulamalar > Instagram yolunu izleyerek Instagram uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizleyebilirsiniz. Bu, uygulamanın bazı geçici dosyalarını sıfırlar ve sorunları gidermeye yardımcı olabilir.

Cihazınızı Yeniden Başlatın:

Telefonunuzu yeniden başlatarak bazı geçici sorunları düzeltebilirsiniz. Bu, cihazınızın belleğini temizleyerek ve arka planda çalışan uygulamaları sıfırlayarak yardımcı olabilir.

Uygulamayı Güncelleyin:

Eğer Instagram uygulamanız güncel değilse, uygulamayı güncellemeyi deneyin. Güncellemeler bazen bildirim sorunlarını düzeltebilir.

SONUÇ

Yukarıdaki adımları denedikten sonra hala bildirim alamıyorsanız, sorunun Instagram’ın sunucularından kaynaklanıyor olabileceğini veya hesabınızda özel bir sorun olabileceğini düşünerek Instagram Destek ekibiyle iletişime geçmenizde fayda var.

Yorumlar (1)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

Anonim 2 yıl önce

aynı cihaz üstündeki bir hesabımdan diğerine mesaj attığımda bildirimi ana ekrana düşerken diğer hesabımdan aynı işlemi denediğimde bu gerçekleşmiyor. Sadece o an eğer uygulama açıksa üstten mesaj bildirimi geliyor ve ön izlemeden okuyabiliyorum.