Son zamanlarda kullanıcıların karşısına aniden bir form çıkmaktadır. Bu artık instagram’ın 13 yaşından küçüklere erişimi kapatacağı ve kullanıcıların 13 yaşından büyük olduklarını onaylamaları mesajıdır. Eğer hesabınızı 13 yaşından büyük olduğunuz şeklinde onaylamadıysanız ve Instagram doğum günü ekle hatası almaktaysanız, aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

Instagram’ın resmi internet sitesinden bu konuyla ilgili yapılan açıklama şu şekildedir:

Bir Instagram hesabınızın olabilmesi için, çoğu ülkede en az 13 yaşında olmanız gerekir.

Doğum günü bilgisini, yaşı tutmayan kişilerin Instagram’ı kullanmadığından emin olmak için istiyoruz. Bu, kişileri temsil eden Instagram hesapları ve başka bir şey için oluşturulmuş hesaplar (ör. bir evcil hayvana, hobiye veya markaya özel hesaplar) dahil herkesi kapsar.

Hesabınız herkese açık olsa bile Instagram’daki diğer kişiler sizin doğum gününüzü bilemez.

“Instagram doğum günü ekleme hatası” genellikle doğum gününü eklerken veya güncellerken karşılaşılan bir sorundur. Bu hatanın birkaç nedeni olabilir ve genellikle çözümü basittir. İşte bu hatayla başa çıkmak için yapabilecekleriniz:

Instagram Doğum Günü Ekle Hatası ( 👉 Bunun için 13 yaşından büyük olduğunuzu Instagram’a bildirmeniz gerekiyor. Aksi halde hesabınız kapatılır veya askıya alınır.)

Instagram Doğum Günü Ekle Hatası

Instagram topluluğun en genç üyeleri için yaşlarına uygun ve daha güvenli  paylaşımları görmelerine olanak sağlıyor. Yaşı tutmayan bu hesaplar Gizli olarak belirlenir.

Not: 13 yaşından küçük olduğunuz gerekçesiyle Instagram hesabınız değerlendirmeye alınırsa veya incelenirse hesabınız kapatılabilir. Bunu bildirmek istiyorsanız aşağıdaki adımları izleyin.

Instagram hesabınızı tekrar açmak için:

  1. İlk olarak buradan webhakim.com/instagram-13-yas-sorunu-cozumu 13 yaş formuna gidelim.
  2. Ekrandaki talimatları izleyin ve geçerli bir kimlik gönderin.
  3. Bir değerlendirme yapmamızı istediğinizde doğum gününüz Instagram tarafından değerlendirilir ve bu süreç 30 güne kadar sürebilir. Bir hata yaptığımızı fark edersek sizi bilgilendiririz ve hesabınız geri yüklenir.

13 yaşından küçük birine ait bir hesap keşfederseniz lütfen söz konusu hesabı şikayet edin.

SONUÇ

Bu adımlar sorunu çözmezse, sorunun daha karmaşık bir nedeni olabilir. Daha fazla yardım almak için Instagram Destek ekibi ile iletişime geçmeniz gerekebilir.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER