Sosyal medya uygulaması instagram hikayeye efekt ekleme ile kullanıcılarını kendisine bir kez daha hayran bıraktı. Peki, Instagram efekt yapma nasıl yapılır? detaylarına bakalım.

Instagram Efekt Ekleme Nasıl Yapılır?

Instagram Efekt Ekleme Nasil Yapilir

Instagram efekt yapma ise sanıldığı kadar zor değildir. Aşağıdaki işlemleri yaparsanız efekt eklemeyi yapabilirsiniz.

  • İlk olarak Boomerang kısmına giriş yapın.
  • Boomerang kısmını çektikten sonra, efektleri kullanabilirsiniz.
  • Ekranın sağ üst kısmında yer alan sonsuzluk simgesine dokunarak efekt panelini açın.
  • Son olarak uygulamak istediğiniz efekti seçip ”Bitti” kısmına tıklayın.

Not: Yazı ekleme, çıkartma gibi şeyleri hikayelerinize ekleyip paylaşabilirsiniz. 

Instagram Efekt Yapma Uygulamaları

Instagram uygulamalarına buradan bakabilirsiniz.

1- Split Lens

split lens indir

Üçlü ve ikili kolajlarınızı rahatlıkla yapabilirsiniz. Ayrıca uygulama ile birlikte istediğiniz fotoğrafları bir araya getirebilirsiniz.

Split Lens İNDİR Android 

2- SnapSeed

snapseed indir android

Bu uygulamada düzenleme, kırpma ve renk gibi farklı işlemleri yapabilirsiniz. Uygulamanın en büyük özelliklerinden biri de instagram efekt yapma konusunda kolay ara yüzü ile hemen kolajlarınızı oluşturabilirsiniz.

SnapSeed İNDİR Android

SnapSeed İNDİR iOS

3- VSCO

Instagram’da efekt yapmada çok işinize yarayacak uygulamaların başında gelmektedir. Farklı ve çeşitli özellikleri ile kullanıcılarına büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

VSCO İNDİR Android 

VSCO İNDİR iOS

Bazaart:

Bu uygulama, fotoğraflarınıza efektler ekleyebileceğiniz ve yaratıcı düzenlemeler yapabileceğiniz bir fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Ardından bu düzenlemeleri Instagram’da paylaşabilirsiniz.

Lens Studio:

Snapchat tarafından sunulan bir uygulamadır. Snapchat Lensleri oluşturmak için kullanılır, ancak bu efektleri Instagram’da da paylaşabilirsiniz.

Instagram Efekt Yapma

Sosyal medya devi instagram, hikayeler kısmını daha da heyecanlı hale getirmek için uğraşıyor. Bu kez kullanıcılar tarafından aşırı derece de sevilen Boomerang modunda geldi.

Kullanıcılar Boomerang modunda çektikleri videoları uygulama içinde istediği gibi düzenleyecek. Bu mod da bilindiği üzere 4 farlı çekim efekti bulunmaktadır. Slowmo, Classic, Duo ve Echo efektleri bulunmaktadır.

Tek tek incelediğimizde Duo modun da hızlı değişim bulunmakta ”glitch” etkisi,  Slowmo modu yavaş çekim, Echo modunda resime ”yansıma” efekti vermekte ve Classic modu isminden de  anlaşılacağı gibi Boomerang modunu vermekte. Buradan da bakabilirsiniz.

SONUÇ

Bu uygulamaların her biri farklı özelliklere sahiptir ve ihtiyaçlarınıza ve beceri seviyenize bağlı olarak tercih edebilirsiniz. Başlangıç ​​olarak, Instagram’un kendi platformu içindeki efekt galerisini keşfetmek ve ardından daha gelişmiş özellikler arıyorsanız yukarıda belirtilen uygulamalardan birini deneyebilirsiniz.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER