Instagram Fotoğraf Gizleme Nasıl Yapılır ?

Ana Sayfa Haber Sosyal Medya Instagram Fotoğraf Gizleme Nasıl Yapılır ?
  

Okuma süresi : dakika


Instagram’da bugüne kadar bir fotoğrafı herkesten gizlemek konusunda zorlandınız. Elbette, tüm profilinizi özel yapabilir ve hiçbir şeyi silmeyebilirsiniz, ancak daha sonra sosyal çevrenizdeki arkadaşlarınızdan beğeni ve yorum alabileceğiniz Instagram’ın sosyal yönünü kaçırırsınız. Bu ideal bir ikilem değil. Bunun için hesabınızdaki beğenilerin ve yorumların tutulacağı, fotoğraflarınızın silinmeyeceği bir yöntem mevcut. Instagram fotoğraf gizleme 2018 makalemizde bunu anlatmaya çalışacağız.

Reklam ucuz duvar kağıdı

Hesabınızda, arkadaşlarınızın görmesini istemeyeceğiniz birkaç fotoğrafınız varsa, artık bu fotoğrafları profilinizde gizleyebilirsiniz. Böylece fotoğraflarınızı tamamen silmeden sadece sizin görebileceğiniz şekilde gizleyebilirsiniz. Yeni bir iş aradığınızda fotoğrafları geçici olarak kaldırmak gibi bir fikriniz varsa ve ya benzer bir duruma sahipseniz size yardımcı olacak adımlar aşağıda anlatılmıştır.

Instagram Fotoğraf Gizleme 2018

Bir Instagram fotoğrafını gizlemek ve tekrar herkesin görmesini sağlamak oldukça kolaydır. Bu işlemi yapmak ve geri almak aşağıda anlatılmıştır.

  • Instagram uygulamasını başlatın ve ardından söz konusu fotoğrafı çekin.
  • Fotoğrafın üstünde üç nokta göreceksiniz. Küçük bir açılır menüyü açmak için bu noktalara dokunun (ekranın altında görünecektir).
  • Fotoğrafı arşivlemek için listenin en üstündeki “Arşivle” ye dokunun. Bu sizin için görünür olduğu anlamına gelir, ama başka kimse bu fotoğrafı göremez. Aynı menüden, belirli bir paylaşıma ilişkin yorumları kapatma, düzenlemeler yapma veya tamamen hesabınızdan silme olanağınız da vardır.
  • Arşivlenmiş tüm fotoğraflarınızı istediğiniz zaman geri görüntüleyebilirsiniz, profil sayfanızın sağ üst köşesindeki saat yönündeki ok düğmelerini tıklayarak görüntüleyebilir veya paylaşabilirsiniz.
  • Bu arşiv sayfası yalnızca sizin tarafınızdan görülebilir ve hesabınızda arşivlemeye karar verdiğiniz tüm resimleri içerir. Beğeniler ve yorumlar olduğu yerde kalmaya devam eder.
  • Bu gizli resimleri görmek istediğinizde tekrar erişelebilirsiniz. Sonsuza dek silinmedikleri için, uygulamanın farklı, daha özel bir bölümüne sadece geçici bir yerde tutuluyorlar.

Instagram Arşivlenen Fotoğrafları Tekrar Yayınla

Instagram arşivlenen fotoğraflardan sonra, arşivlenen resmi tekrar paylaşmak isteyebilirsiniz. Şartlar el verdiği zaman arşivlenen resmi tekrar paylaşmak son derece basittir. Instagramda arşivlenen fotoğraflar nerede işleminin nasıl yapılacağı aşağıda anlatılmıştır.

Instagram uygulamasını başlatın, saat simgesine dokunun ve arşivlenmiş resimlerinize gidin.

Tekrar yayınlamak istediğiniz fotoğrafa dokunun.

Resmi arşivlediğinizde gördüğünüze benzer bir menüye erişmek için resmin üstündeki üç noktaya dokunun.

Resminizin profilinizde bir kez daha görünmesini sağlamak için “Profilde Göster” e basın.

Bu nedenle, belirli bir resmi silme işlemini düşünüyorsanız, bu özellik, fotoğrafı silmeden ve görüntünün alabileceği tüm yorumları ve beğenileri kaybetmeden bir süre karar vermenizi ve kararınızı düşünmenizi sağlamak için kullanışlı olabilir.

Instagram üzerinde yapılan silme işlemi geri alınamaz ancak arşivlenen bir resmi istediğiniz zaman herkese açabilir veya kapatabilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir