Instagramda fotoğraf gizleme ile kullanıcılarına çok daha özel kullanım olanağı sağlamaktadır.

Ayrıca yaptığı bir güncelleme ile de spesifik olarak instagram gönderilerini belirli kişilere karşı gizleme imkanı sunmaktadır. Instagram kullanıcılarını ziyadesi ile memnun etmektedir.

Instagram bilindiği üzere resim paylaşım platformu olarak değerlendirilmektedir, hal böyle oluncada kullanıcılar özel anılarını paylaşmaktadır. Tabi şöyle bir şey var ki, bazen fotoğrafları paylaşırken fotoğraflarını bazı kişilerden gizleme ihtiyacı duymaktadır.

Instagram’dan arkadaşlarını engellemek istememektedirler, diğer yandan da paylaştığı fotoğrafı görmesini de istememektedir. Instagram gönderiyi kişiden gizleme diye yenilik getirerek bu sorunu ortadan kaldırmaktadır. Sizlere bu işlem nasıl yapılır onu göstereceğiz.

Sizi takip eden kişilere hikayelerinizi kapatabilirsiniz. Bunun için instagram hikaye gizleme makalemize gidebilirsiniz.

Instagram Fotoğraf Gizleme

Burada göstereceğimiz işlemler ile ister telefondan ister bilgisayardan kolayca yapabilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip edelim.

  • İlk olarak Instagram’a giriş yapın.Instagram Fotoğraf Gizleme
  • Profil sayfanızda gizlemek istediğiniz resminizi seçin.Instagram Fotoğraf Gizleme geçici
  • Fotoğrafa tıklayın ardından sağ üst tarafta bulunan üç nokta işaretine tıklayın.
  • Açılacak olan kısımda Arşivle seçeneğine tıklayın.
  • Bu şekilde fotoğrafınız gizlenmiş olacaktır.

Instagram Arşivlenen Fotoğrafı Geri Getirme

Burada yapılacak işlem yine çok basit. Fotoğrafınızı instagram da tekrar görünür yapmak istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edelim.

  • Instagram’a giriş yapın.
  • Profilin üst tarafında bulunan işaretine tıklayın.
  • Açılan pencerede yukarıdaki kısımda Hikaye Arşivi seçilmiş olacak, bunun üstüne dokunarak Gönderi Arşivi bölümüne getirin.Instagram Fotoğraf Gizleme
  • Son olarak fotoğrafınızı tekrar paylaşmak için fotoğrafın sağ üst tarafında bulunan üç noktaya dokunarak paylaşımı gerçekleştirebilirsiniz.Instagram Fotoğraf Gizleme

Instagram Belirli Kişiye Fotoğraf Gizleme

Instagram tam olarak belirli kişilere fotoğraf gizleme imkanı sağlamamaktadır. Ama instagram gönderilerini belirli kişilere karşı gizleme ile gerçekleştirmektedir.

Bunu da Instagram Direct uygulaması ile başkasının görmemesini sağlayabilirsiniz. Ancak bu da sadece spesifik olarak resim atma olanağı sağlayacaktır.

Peki belirlediğiniz kişiye instagram hikayelerini nasıl gizleyebilirsiniz?

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER