Threads, kullanıcı geri bildirimlerini dikkate alarak bir güncelleme yayınladı ve kullanıcıların Instagram hesaplarını etkilemeden Threads hesaplarını silebilmelerine olanak tanıdı. İşte Instagram kaybını etkilemeden Threads hesabınızın nasıl silineceğiyle ilgili olması gerekenler.

Threads Hesap Silme Özelliğini Kullanıcı ile Paylaştı

Eğer erken aşamada trende uyup Threads’i indirdiyseniz ve Ek Gizlilik Politikası’na göz atmadıysanız, Threads ve Instagram hesaplarınızın ne kadar güçlü bir şekilde birbirine bağlı olduğunu henüz fark etmemiş olabilirsiniz.

Threads’i indirdiğinizde, Instagram kimlik bilgilerinizle kaydolmanız isteniyor. Bu, iki platformun ne kadar yakın ilişkili olduğunu gösteriyor.

Threads’in halka açık sürümünün ardından, kullanıcılar Threads hesaplarını silmeden Instagram hesaplarını da kaybetmeden silme şansları olmadığını keşfettiklerinde çevrimiçi şikayetler ortaya çıkmaya başladı.

Neyse ki, Meta bu tepkiyi duydu ve Instagram yetkilileri, 14 Kasım 2023 tarihli bir Threads gönderisinde kullanıcıların artık Threads hesaplarını silerken Instagram hesaplarını da silmek zorunda kalmayacaklarını duyurdu.

Ancak, hala bir kısıtlama var. Threads hesabınızı silebilir ve Instagram hesabınızı koruyabilirsiniz, ancak bu durum tam tersi için geçerli değil. Garip bir şekilde, Instagram hesabınızı silemezken Threads hesabınızı koruyamazsınız.

Threads Hesabınızı Nasıl Silebilirsiniz? (Threads Hesap Silme)

  • Threads hesabını silmek için Threads uygulamasını başlatın.
  • Ekranın sağ alt köşesindeki profil simgesine dokunarak Threads profilinize gidin.
  • Ekranın sağ üst köşesindeki iki yatay çizgiye dokunun ve Hesap’a gidin.
  • Şimdi yapmanız gereken tek şey Profili Sil veya devre dışı bırak seçeneğine dokunun.
  • Threads’e resmi olarak veda etmek olacaktır.

Eğer geçici olarak hesabınızı kapatmak isterseniz, hesabınızı kalıcı olarak silmek yerine geçici olarak devre dışı bırakabilirsiniz. Bunun için Sil’e basmak yerine, sadece Geçici Olarak Devre Dışı Bırak’a dokunun.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER