Instagram kullanıcıları, platformdaki etkileşimlerini artırmak ve paylaşımlarını daha çekici hale getirmek için çeşitli özellikleri kullanmaktadır. Instagram’da yer alan bu özelliklerden biri de “Hikayeler” bölümüdür.

Instagram Hikayeleri günümüzde kullanıcıların anlık paylaşımlarını, fotoğraflarını ve videolarını 24 saat boyunca paylaşmalarını sağlayan dinamik bir özellik olarak platformda yer almaktadır.

Fakat, çoğu kullanıcı sadece içeriklerini paylaşmakla kalmayıp aynı zamanda Hikaye arka plan rengini değiştirme seçeneğini kullanarak daha kişisel ve dikkat çekici hale getirmek istemektedir.

Instagram sosyal medya platformunda arka plan rengini değiştirmek için aşağıda yer alan adımları takip edebilirsiniz.

Arka Plan Rengi Nasıl Değiştirilir?

Instagram Hikaye Arka Plan Rengi Değiştirme

Instagram uygulamasını açın ve ana sayfaya bölümüne girin. Profil resminizin sol üst köşesinde bulunan “+” simgesine tıklayın. “+” simgesine tıkladıktan sonra da , “Hikaye” seçeneğini seçerek Hikaye oluşturma ekranına giriş yapın.

Hikaye oluşturma ekranına geçtikten sonra, arka plan rengini değiştirmek istediğiniz fotoğrafı veya videoyu seçin.

Seçtiğiniz fotoğraf veya videoyu düzenleme ekranına geldikten sonra, ekranın üst kısmında bulunan kalem simgesine dokunun. Daha sonra da alt kısımda bulunan renk paletine erişim sağlayın.

Renk paletinde istediğiniz rengi bulun. İsterseniz daha fazla renk seçeneği için paleti kaydırabilirsiniz.

Renkler arasında gezinirken, ekranda anlık olarak arka plan renginin nasıl görüneceğini ön izleme olarak net bir şekilde görebilirsiniz.

Beğendiğiniz arka plan rengini bulduktan sonra da ekrandaki onay işaretine tıklayarak seçiminizi onaylayın.

Arka plan rengini değiştirdikten sonra, “Gönder” butonuna basarak hikayenizi takipçilerinizle paylaşabilirsiniz!

Uygulama Arayanlara: Storyluxe: Şablonlar ve Filtreler

Instagram Hikaye Arka Plan Rengi Değiştirme

Birden fazla fotoğrafı tek hikayede paylaşma olanağı sağlayan uygulama, içeriğinize eski bir film görünümü eklemek için fotoğraf filtrelemelerini içerir.

Kolaj, neon ve daha pek çok tarza sahip 700’ün üzerinde fotoğraf ve video Instagram hikayesi şablonu arasından seçim yapabilirsiniz. Arka plan ve renkleri fotoğraflarınıza ekleyin.

Uygulama Adı: Storyluxe: Templates & Filters

Puanlama: 4.9 • 6.1K Derecelendirme

Boyut: 258,5MB

Uygulama linki: https://apps.apple.com/us/app/storyluxe-templates-filters/id1324447436

Uygulamayı ücretsiz indirebilirsiniz. Ancak araştırmalarımıza göre uygulama içi bazı özelliklerde ücretli kullanım mevcut.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER