Instagram hikayeye müzik ekleme ve instagram müzikli video paylaşma ile çok daha fazla keyifli zaman geçirebilirsiniz. Gün geçmiyor ki, Instagram’a bir yenilik gelmesin, sürekli güncellemeler ile kullanıcıların gönlünde taht kuran instagram, diğer sosyal medya uygulamalarını da geride bıraktı.

Peki bu gelen güncelleme ile instagram story’ye müzik ekleme nasıl yapılır? Sizlerin ve takipçilerinizin çok seveceği bu yeniliğe gelin hep birlikte bakalım.

Instagram Hikayelerine Müzik Ekleme

Instagram hikayelerine müzik eklemenin birden fazla yolu vardır. Farklı uygulamalar ile çok daha hızlı ve kolay bir şekilde story ye müziği atabilirsiniz. Gelin birlikte bakalım.

  • İlk olarak paylaşmak istediğiniz video yada fotoğrafa müzik eklemek için çıkartmalar bölümünde bulunan Müzik seçeceğine tıklayalım.
  • Karşınıza yüzlerce şarkı kütüphanesi gelecek, buradan müzikleri görüntüleyebilir ve kategoriye ayırabilirsiniz. Paylaşmak istediğiniz şarkıyı daha önceden dinleyebilirsiniz.
  • Kamerayı açtığınızda kayıt düğmesinin altında bulunan Müzik seçeceğine geçiş yaparak video da seçebilirsiniz.
  • Şarkı devam ettikçe arka tarafta video kaydı yapılacaktır.

Instagram Hikayelerine Müzik Ekleme Diğer Yöntemler

Instagram hikayelerine müzik eklemenin birden fazla yolu vardır. Farklı uygulamalar ile çok daha hızlı ve kolay bir şekilde story ye müziği atabilirsiniz. Gelin birlikte bakalım. Quik uygulaması Instagram hikayelerine müzik eklemede android de ve Instagram hikayelerine müzik eklemede iOS da çalışmaktadır.

1- Quik  (Android ve iOS) 

Instagram videolarına müzik eklemek için öncelikle iOS veya Android‘de uygulamayı  indirmek için bağlantıları tıklayın veya App Store / Play Store’da arayın. Uygulamayı  yükledikten ve başlattıktan sonra, projenizi başlatmak için (+) düğmesine basın.  Uygulama, içeriğinizi seçebileceğiniz galeride sizi yönlendirecektir. Quik uygulaması Instagram hikayelerine müzik eklemede android de ve instagram hikayelerine müzik eklemede iOS da çalışmaktadır.

instagram hikayelerine müzik ekleme

Bir sonraki adım, intro başlığını eklemek olacak. Bir başlık ekleyebilir veya adımı tamamen atlayabilirsiniz.

instagram hikayelerine müzik ekleme

Şimdi videonuzun ekranın üst yarısında oynatılacağı ana düzenleme sayfasında kalacaksınız, alt yarısı ise tüm araçları barındıracaktır. Videonuzun otomatik olarak bir stok ses klibi ile senkronize edileceğini göreceksiniz. Endişelenmeyin, bunu değiştireceğiz.

instagram hikayelerine müzik ekleme

Şimdi sesi hızla değiştirmek için bir yol, kart düzeninde sunulan farklı stilleri seçmektir. Stili değiştirmek stok müziğini de değiştirecektir. Ancak unutulmaması gereken bir şey var, bazen çoklu stillerin aynı stoku kullanmasıdır. Bu nedenle, doğru müzik bulana kadar stilleri değiştirin.

instagram hikayelerine müzik ekleme

Yukarıdaki işlem en hızlı olmasına rağmen bazı dezavantajları da vardır. Öncelikle, müzik üzerinde herhangi bir kontrol elinizde yoktur ve ikincisi, stiller videonun gösterilme biçimini de değiştirecektir. Kendi müziğinizi seçmek için, ekranınızın altındaki müzik simgesine dokunun (resme bakınız). Burada, “Daha Fazla Müzik” seçeneğine hafifçe dokunun.

Burada, “Öne Çıkanlar” ve “Müziğim” olmak üzere iki bölüm bulacaksınız. Seçkin bölüm, tüm stok müziklerini barındırıyor. Aralarından seçim yapabileceğiniz bir sürü seçenek mevcut ve bunların çoğu oldukça iyi. Bununla birlikte, kendi müziğinizi eklemek istiyorsanız, “Müziğim” bölümüne dokunun ve istediğiniz müziği seçin.

Artık tek yapmanız gereken müzikleri düzeltmek. Aşağıdaki fotoğrafta işaretlenmiş son seçeneğe dokunun. Burada, “Müzik Başlat” seçeneğine hafifçe dokunun.

Seçtiğiniz müziğin başlangıç noktasını ayarlamak için kaydırıcıyı kullanın. İşiniz bittiğinde, alttaki yeşil çubuğa basın.

İşleminiz bittikten sonra dışa aktarma simgesine dokunun ve onu cihazınıza kaydetmeyi veya doğrudan bağlantıyı paylaşmayı seçin.

2- VidLab

instagram hikayelerine müzik ekleme

Uygulamayı açtıktan sonra videonuzu derlemeye başlamak için fotoğraf ve video eklersiniz. Ardından, eklemek istediğiniz müziği seçebilirsiniz. Uygulama aynı zamanda videoları ve müzikleri düzeltmenize izin veriyor, böylece onları mükemmel bir şekilde eşleştirebilirsiniz. Uygulama, ek özelliklerin kilidini açmak ve VidLab filigranı kaldırmak için uygulama içi satın alma işlemleriyle birlikte indirilebilir, diğer yandan instagramda şarkı paylaşma ile çok eğlenceli hale getirebilirsiniz.

3- VideoShow

Bir platformlar arası uygulama arıyorsanız, VideoShow sizin için çok iyi bir seçenektir. Bu, hem iOS hem de Android için kullanılabilen en güçlü video düzenleme uygulamalardan biridir.

Videoların kırpılması, müzik eklenmesi, çıkartmalar ve filtreler uygulanması ve metinler ve döşeme eklenmesi gibi olağan özelliklerin desteklenmesinin yanı sıra bir sürü diğer harika özellikler de elde edersiniz.

Örneğin, videolarınızdan GIF’ler oluşturabilirsiniz. Videoları yatay olarak çevirip videolarınıza hareketli geçişler de ekleyebilirsiniz. Burada çok fazla şey var. Reklamlarla birlikte ücretsiz olarak kullanabilirsiniz veya bunları kaldırmak ve ek özelliklerin kilidini açmak için pro paketini satın alabilirsiniz.

4- Flipgram

Adından tahmin edebileceğiniz gibi, bu, Instagram için kısa videoları düzenleme becerisine odaklanan bir uygulamadır. Filtreler, efektler, müzik ve daha fazlasıyla eğlenceli slayt gösterileri ve videolar oluşturabilirsiniz, ayrıca instagramda müzik paylaşma uygulamaları ayrıca büyük bir müzik kütüphanesi ile birlikte geliyor.

Burada sizlere instagram hikayede müzik paylaşma ile ilgili uygulamaları gösterdik. Umarız faydalı olur takıldığınız bir şey olursa aşağıda yorum kısmına belirtebilirsiniz.

 

Youtube Kanalımıza Abone olmayı lütfen unutmayın. :)


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!