Instagram Hikayelerine Müzik Ekleme & Videolara Müzik Ekleme

0
3222

Instagram, bir fotoğraf paylaşım devi haline geldi. Yıllar geçtikçe daha iyi olmak için de bünyesine yeni bazı özellikler ekledi. 2013’te, hizmet 15 saniyelik bir video paylaşım özelliğini (şu anda 60 saniyelik bir sürede) başlattı ve yalnızca birkaç ay önce yeni Öyküler özelliğini tanıttı. Bu özellikleri kullanarak, artık kullanıcılar statik resimlerle birlikte videoları paylaşabiliyor. Ancak Instagram’ın dahili düzenleme araçları videolarımıza hiçbir müzik eklememize izin vermiyor. Fakat bu, bunu yapamayacağımız anlamına da gelmiyor. Instagram profili ve bunları geliştirmek isteyen Instagram videolarını, daha iyi hale getirecek instagram hikayelerine müzik ekleme:

Instagram Hikayelerine Müzik Ekleme

Instagram videolarınıza müzik eklemek için kullanabileceğiniz birkaç yöntem var. Öncelikle, Instagram videolarınızı masaüstünüze aktarabilir, onları düzenleyebilir, onları telefonunuza geri gönderebilir ve ardından Instagram’a yükleyebilirsiniz. Ancak bu verimli olmaz, bunu yapmanın tek nedeni, bir ürünü veya işletmenizi tanıtıyor ve içeriğiniz üzerinde yaratıcı kontrole ihtiyaç duymanızdır. Bununla birlikte, yalnızca arkadaşlarınız, aileniz ve takipçileriniz için Instagram videoları yapıyorsanız, instagram hikayelerine müzik ekleme için çok fazla vakit harcamadan hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Ortalama bir kullanıcı Instagram’a günlük birden fazla video gönderdiğinden, ses ekleme işlemini mümkün olduğunca basit ve hızlı hale getirecek bir uygulama seçmek istedik. Bu yüzden sadece bir uygulamaya odaklanıyoruz. Ayrıca, daha büyük bir özellik kümesi sağlayacak ve size daha fazla kontrol imkanı sağlayacak bazı diğer uygulamaları da en alt kısımda listeleyeceğiz. İşte instagram hikayelerine müzik ekleme uygulamamız Quik Pro muhteşem bir uygulama.

1. Quik

Quik Go Pro, yukarıda belirtilen tüm kriterleri yerine getiren en iyi uygulamadır. İlk olarak, uygulamanın kullanımı süper kolaydır. Videolarınıza bir dakika içinde tam anlamıyla müzik ekleyebilirsiniz. İkinci olarak, uygulama hem IOS hem de Android için kullanılabilir ve son olarak, uygulamanın kullanımı tamamen ücretsizdir. Müzik eklemenin yanı sıra, serin geçiş efektleri tanıtmak ve videonuza animasyonlu metin eklemek için uygulamayı kullanabilirsiniz. Videonuzu yapmak için fotoğraf, video veya bunların bir kombinasyonunu kullanabilirsiniz. Şimdi, Quik uygulamasını kullanarak Instagram videolarına nasıl müzik ekleyebileceğinizi anlatacağız.

1.Instagram videolarına müzik eklemek için öncelikle iOS veya Android‘de uygulamayı    indirmek için bağlantıları tıklayın veya App Store / Play Store’da arayın. Uygulamayı  yükledikten ve başlattıktan sonra, projenizi başlatmak için (+) düğmesine basın.  Uygulama, içeriğinizi seçebileceğiniz galeride sizi yönlendirecektir.

instagram hikayelerine müzik ekleme

2.Bir sonraki adım, intro başlığını eklemek olacak. Bir başlık ekleyebilir veya adımı tamamen atlayabilirsiniz.

instagram hikayelerine müzik ekleme

3. Şimdi videonuzun ekranın üst yarısında oynatılacağı ana düzenleme sayfasında kalacaksınız, alt yarısı ise tüm araçları barındıracaktır. Videonuzun otomatik olarak bir stok ses klibi ile senkronize edileceğini göreceksiniz. Endişelenmeyin, bunu değiştireceğiz.

instagram hikayelerine müzik ekleme

4.Şimdi sesi hızla değiştirmek için bir yol, kart düzeninde sunulan farklı stilleri seçmektir. Stili değiştirmek stok müziğini de değiştirecektir. Ancak unutulmaması gereken bir şey var, bazen çoklu stillerin aynı stoku kullanmasıdır. Bu nedenle, doğru müzik bulana kadar stilleri değiştirin.

instagram hikayelerine müzik ekleme

5.Yukarıdaki işlem en hızlı olmasına rağmen bazı dezavantajları da vardır. Öncelikle, müzik üzerinde herhangi bir kontrol elinizde yoktur ve ikincisi, stiller videonun gösterilme biçimini de değiştirecektir. Kendi müziğinizi seçmek için, ekranınızın altındaki müzik simgesine dokunun (resme bakınız). Burada, “Daha Fazla Müzik” seçeneğine hafifçe dokunun.

6. Burada, “Öne Çıkanlar” ve “Müziğim” olmak üzere iki bölüm bulacaksınız. Seçkin bölüm, tüm stok müziklerini barındırıyor. Aralarından seçim yapabileceğiniz bir sürü seçenek mevcut ve bunların çoğu oldukça iyi. Bununla birlikte, kendi müziğinizi eklemek istiyorsanız, “Müziğim” bölümüne dokunun ve istediğiniz müziği seçin.

7. Artık tek yapmanız gereken müzikleri düzeltmek. Aşağıdaki fotoğrafta işaretlenmiş son seçeneğe dokunun. Burada, “Müzik Başlat” seçeneğine hafifçe dokunun.

8. Seçtiğiniz müziğin başlangıç noktasını ayarlamak için kaydırıcıyı kullanın. İşiniz bittiğinde, alttaki yeşil çubuğa basın.

9. İşleminiz bittikten sonra dışa aktarma simgesine dokunun ve onu cihazınıza kaydetmeyi veya doğrudan bağlantıyı paylaşmayı seçin.

Uzun bir süreç gibi gözükebilir, ancak birkaç dakikadan fazla sürmez. Uygulamanın içinde de pek çok güzel özellik var. Sevilen bir özellik ise, videonun Instagram yayınınıza en uygun olanını önermesi. Ayrıca dinamik metin ve çok daha fazlasını da ekleyebilirsiniz. Uygulamayı kurmak ve tüm özelliklerini keşfetmek, mükemmel bir tercih olacaktır.

Instagram Hikayelerine Müzik Eklemek için Diğer Uygulamalar

Her şeyden önce Quik bizim ilk tercihimiz, orada da iyi olan başka seçenekler mevcuttur. Bazılarınız bir nedenden ötürü Quik uygulamasını tercih etmeyebilirsiniz, bu nedenle size tüm süreci daha fazla kontrol edebilen diğer uygulamaları da listelemek istedik. Instagram videolarınıza müzik eklemenize yardımcı olabilecek diğer bazı iyi uygulamalar burada.

1-VidLab

instagram hikayelerine müzik ekleme

Vidlab, telefonunuzdaki videoları düzenlemek için mükemmel bir araçtır. Cihazınız için neredeyse tam teşekküllü bir video düzenleyicisidir. Fotoğrafları, videoları veya ikisini birden kullanarak bir video oluşturabilirsiniz. Instagram filtrelerini seviyorsanız, VidLab’ın videolarınıza eşsiz bir görünüm vermek için kullanabileceğiniz kendi filtre kümesini içerdiğinden emin olabilirsiniz.

Ana noktaya gelindiğinde, VidLab ile instagram hikayelerine müzik ekleme çok kolaydır. Uygulamayı açtıktan sonra videonuzu derlemeye başlamak için fotoğraf ve video eklersiniz. Ardından, eklemek istediğiniz müziği seçebilirsiniz. Uygulama aynı zamanda videoları ve müzikleri düzeltmenize izin veriyor, böylece onları mükemmel bir şekilde eşleştirebilirsiniz. Uygulama, ek özelliklerin kilidini açmak ve VidLab filigranı kaldırmak için uygulama içi satın alma işlemleriyle birlikte indirilebilir.

2-Video Editor

instagram hikayelerine müzik ekleme

VidLab’ı yalnızca iOS cihazları için kullanabileceğiniz için kullanamazsınız. Bununla birlikte, Android kullanıcıları Video Editor’ü kontrol edebilir. Bu uygulama, göze çarpan Instagram videolarını oluşturmanıza izin verecek birçok özelliği barındırıyor. Video kırpma ve kesme yeteneği ile birden fazla video formatını destekler. Videolarınızın içine ayrıca çıkartmalar, emojiler ve metin ekleyebilirsiniz. Müzik eklemek, bir düğmeye dokunarak ve müzik dosyanızı seçmek kadar kolaydır. Ayrıca 60’dan fazla filtre ile birlikte gelir. Bu uygulama, uygulama içi satın alma işlemleriyle de ücretsiz kullanılabilir.

3-VideoShow

Bir platformlar arası uygulama arıyorsanız, VideoShow sizin için çok iyi bir seçenektir. Bu, hem iOS hem de Android için kullanılabilen en güçlü video düzenleme uygulamalardan biridir. Videoların kırpılması, müzik eklenmesi, çıkartmalar ve filtreler uygulanması ve metinler ve döşeme eklenmesi gibi olağan özelliklerin desteklenmesinin yanı sıra bir sürü diğer harika özellikler de elde edersiniz. Örneğin, videolarınızdan GIF’ler oluşturabilirsiniz. Videoları yatay olarak çevirip videolarınıza hareketli geçişler de ekleyebilirsiniz. Burada çok fazla şey var. Reklamlarla birlikte ücretsiz olarak kullanabilirsiniz veya bunları kaldırmak ve ek özelliklerin kilidini açmak için pro paketini satın alabilirsiniz.

4-Flipgram

Adından tahmin edebileceğiniz gibi, bu, Instagram için kısa videoları düzenleme becerisine odaklanan bir uygulamadır. Filtreler, efektler, müzik ve daha fazlasıyla eğlenceli slayt gösterileri ve videolar oluşturabilirsiniz. Uygulama ayrıca büyük bir müzik kütüphanesi ile birlikte geliyor. Bu, seçim yapabileceğiniz çok çeşitli şarkıların olduğu anlamına geliyor. Filtrelerin kullanımı kolaydır ve düzenleme araçları kolayca fotoğrafların ve videoların kesilmesini, birleşmesini ve çoğaltılmasını sağlar. Mükemmel videonuzu oluşturduktan sonra, videoyu uygulamanın sağından Instagram’da kolayca paylaşabilirsiniz. Videolarınızı aynı uygulamadan erişilebilen Flipgram topluluğuyla paylaşabilirsiniz. Diğerleri gibi bu da uygulama içi satın alma işlemleriyle kullanmakta ücretsizdir.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir