Bunun yapılabilmesi için ise hikaye bölümünden giriş yapılarak sağ üst kısımdaki ikona linki eklemek yeterlidir. Tabii mutlaka önceden linki kopyalamak büyük öneme sahiptir. Ardından normal bir şekilde seçilen resmin hikayesi paylaşılabilir. Kaydırma butonu eklenmiş olur.

Örneğin ilginç bulduğunuz bir bilgiyi, internette uygun fiyata bulduğunuz bir ürüne ait linki hikâyede paylaşmak isteyebilirsiniz. Standart olarak Instagram, hikâyede link paylaşabilmek için en az 10.000 takipçiye sahip olmanızı zorunlu kılıyor. Elbette birçoğumuz 10.000 takipçiye sahip olmadığımız için hikâyeye link ekleme işlemini yapamıyoruz.

instagram hikayeye link ekleme nasıl yapılır

Instagram Hikayeye Link Ekleme Nasıl Yapılır?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Instagram üzerinde paylaştığımız hikâyelere link eklemek ve kaydır aç özelliğini aktif hale getirmek istiyorsanız öncelikle en az 10.000 takipçiye sahip olmamız gerekiyor.

Hem yerli hem de yabancı kaynaklarda 10.000 takipçiye sahip olmasak da hikâyeye link ekleyebileceğimizi söyleyen bazı anlatımlar ve yöntemler bulduk ancak maalesef bu yöntemlerin hiçbiri şuan işe yaramıyor.

Ayrıca Hubspot.com adlı ünlü blog sitesinde yer alan habere göre artık hikâyeye link eklemek için artık sadece 10.000 kişinin üzerinde takipçiye sahip olmak yetmiyor. Aynı zamanda hesabın onaylı veya işletme hesabı olması da zorunlu kılınmış durumda.

Anlaşılan o ki Instagram etkileşimi artırmada son derece faydalı olan link ekleme işleminin sadece profesyonel hesaplar tarafından kullanılmasını istiyor.

Instagram üzerinde hem 10.000 üzeri takipçiniz varsa hem de işletme veya onaylı (mavi tike sahip)  hesaba sahipseniz aşağıdaki işlemleri yaparak hikayelere link ekleyebilir ve kaydır – aç özelliğini aktif hale getirebilirsiniz.

  • Öncelikle Instagram Story de paylaşmak istediğiniz bağlantıyı kopyalayın.
  • Ardından Instagram uygulamasını açın ve sol üst kısımdaki Hikâyen alanına tıklayın. Kamera ekranı açılacaktır. İsterseniz link eklemek üzere yeni bir fotoğraf çekin veya galeri ikonunu kullanarak cep telefonunuzda yer alan bir resmi paylaşmak üzere seçin.

instagram hikayeye link ekleme

  • Sol üst kısımda yer alan bağlantı simgesine dokunun ve açılan yeni pencerede kayır – aç ile görüntülemek istediğiniz web sitesinin linkini yapıştırarak sağ üstte yer alan Tamam butonuna tıklayın.
  • Bu işlemlerden sonra hikayeye link ekleme işlemi tamamlanmış olacaktır.

Instagram Hikayeye Link Ekleme Hilesi

Instagram Hikayeye Link Ekleme 2021

Zaman zaman bilişim dünyasında bazı işlemleri yapmak için kullandığımız arka kapılara “hile” adını veriyoruz. Örneğin bu yazımızın konusu olan Instagram hikayeye nasıl link verilir sorusu için önceden IGTV uygulaması kullanılıyordu.

Instagram uygulamasından story paylaşırken link ekleme için minimum 10.000 takipçi şartı aranıyor ancak IGTV uygulaması üzerinden yapılan paylaşımlarda böyle bir şart aranmıyordu. Ancak yaptığımız denemeler sonucunda Instagram bu açığın da çözümünü bulmuş.

İnternette birçok kaynakta Instagram hikayeye link ekleme hilesi gibi paylaşımlar yapılır ancak bu paylaşımların hiçbiri gerçeği yansıtmıyor. Bu durumda biz kullanıcılara pek bir seçenek kalmıyor. Bir linki mutlaka paylaşmak istiyorsanız o linki bir gönderinin açıklama kısmına ekleyebilir veya bio kısmında yayınlayabilirsiniz. Aksi durumda story’e link eklemek için onaylanmış ve 10.000 üstü takipçi sayısına ulaşmış bir hesaba ihtiyacınız var.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!