Instagram için Programlar (HashTags, Takipçi İstatistikleri Vb.)

Ana Sayfa Haber Sosyal Medya Instagram için Programlar (HashTags, Takipçi İstatistikleri Vb.)
  Instagram yıllar içinde popülerliğini gittikçe arttırdı ve bugün en popüler sosyal ağlardan birisi oldu. Son 5 yıl içinde 500 milyon aktif kullanıcı ekleyebilmesi, sitenin hareketliliğini gösteren en iyi kanıttır. Instagram için programlar makalemize başlayalım.

Günlük kullanıcılardan, iş amaçlı kullanıcılara kadar herkes bu platformu kullanarak fotoğraf ve kısa videolar ile ilgi alanlarını paylaşmaktadırlar. Instagram kullanıcılarına, hem Android hem de İos için yeni uygulamalar sunuyor.

Bu uygulamalar, neler yaptıklarına bakınca oldukça iyi görünüyor. Instagram çeşitli özellikler yüklediği halde, kullanıcılarının uzun zamandır beklediği birkaç özelliğe hala sahip değil.

Eğer instagramdan daha fazla beklentiniz varsa, instagram deneyimlerinizi arttırmak için 3. parti uygulamaları denemelisiniz.

Instagram için Programlar Top 10

Aşağıda İnstagramda yükleyebileceğiniz 10 uygulamayı listeliyoruz:

1. Karma Etiketler (Hash Tags )

Karma etiketler sizin fotoğraflarınızı ve dikkat çekmek istediğiniz konuları daha çok insanın görmesinin anahtarıdır. Eğer gönderilerinizde yanlış etiketleme yaparsanız, kolayca popüler olarak etiketlenen pek çok başka gönderi ile alt edilirsiniz. Ne yazık ki; herkes etiketlemede doğru seçimler yapamamaktadır.

İşte burada Karma Etiketler size yardımcı olacaktır. Bedava uygulamalarda gönderiniz için bir kategori seçersiniz – Örneğin hayvanlar, doğa, elektronik vs- ve bu kategorideki bütün popüler karma etiketleri görürsünüz.

Basitçe ihtiyacınız olan karma etiketi kopyalar ve bir tıkla instagrama yapıştırırsınız. Resminiz için bir kategori bulamazsanız her zaman program yazıcılarına bir email yollayarak eklemelerini isteyebilirsiniz. Android’de ücretsiz kullanabilirsiniz.

Programı ücretsiz olarak buraya tıklayarak indirebilirsiniz. iOS için tıklayın.

2.İnstagram için Takipçi İstatistikleri

instagram için programlar

Bu uygulama sizin kendi instagram ön paneliniz gibidir. Burada hesabınızın detaylı hareketlerini görebilirsiniz. Bu uygulama, sizi kimlerin takip ettiğini, hangi gönderinizin daha çok ilgi topladığını, aldığınız veya alamadığınız beğenileri ve daha pek çok bilgiyi detaylı olarak verir.Uygulamayı 4.99 dolara bütün özellikleri ile satın alınabilirsiniz. Bedava sürümü ile sadece sizi kimlerin takip ettiğini, kimin blokladığını görebilirsiniz; bu pek çok özellikten sadece ikisi olduğu için ücretini ödeyerek bu uygulamanın tamamını kullanmak isteyebilirsiniz.

Bu istatistikler pazarladığınız markalar için gerçekten değerli bilgiler içerir. Fakat bireysel kullanıcıları çok etkilemeyebilir. Bu uygulamanın ara yüzü işlerinizi yürütebilmeniz ve gidişatı sezebilmeniz açısından normal instagram uygulamasından çok daha fazla işinize yarar.

Android’de ücretsiz olarak kullanabilirsiniz ya da bütün uygulamayı kullanmak isterseniz 4.99 dolar ödeyerek kullanabilirsiniz.

Uygulamayı ücretsiz olarak kullanabilmek için tıklayın.

3. InstaPlace

instagram için programlar

İnstaplace size fotoğraflarınızı daha görünür ve bilgi verici hale getirebilmeniz için otomatik ve özel başlıklar sunar. Otomatik olarak lokasyon verilerini ayırır ve fotoğraflarınıza sizin tarafınızdan eklenen açıklamaya alt yazı olarak ekler.

Böylece herkese gerçekten anlık olarak nerede olduğunuzu ve ne yaptığınızı bildirme avantajını sağlar. Bu uygulama yazılarınızı güzelleştirebilmek için düzinelerce arka fonu sunarak gelmektedir. Daha fazla pek çok özellik satın aldığınızda açılmak üzere uygulamaya kilitlenmiştir.

Android sürümü bedavadır, diğer özellikler 1.99 dolara açılmak üzere kilitlenmiştir. Fakat İos ve Windows telefonlarda bu sürümü kullanmak için sırasıyla 1.99 dolar ve 2.49 dolar ödemeniz gereklidir.

Android telefonunuza indirmek için tıklayın.

4.Facetune

instagram için programlar

Selfie (öz çekim ) ,instagramda en çok ilgi çeken karışık etiketlemedir. Her gün instagrama 1000 ‘lerce selfi ( öz çekim) yüklenmektedir. Eğer sizde bir selfie kullanıcısı iseniz, o zaman kesinlikle facetune uygulamasını denersiniz. Facetune kolaylıkla yırtıcı bir hayvanı birkaç küçük tıklama ile bir meleğe dönüştürebilir. Yüzünüzü düzenleyerek selfi’nizi magazin dergilerinde gördüğünüz yüzler kadar iyi duruma getirebilirsiniz.

Ben kişisel olarak buna benzer pek çok program kullandım ama Facetune bunların içinde en iyi düzenlemeye sahip olandır. Dişlerinizi beyazlatabilirsiniz, gülüşünüzü düzenleyebilirsiniz, göz altındaki koyu halkaları yok edebilirsiniz, gözlerinizin rengini ve şeklini değiştirebilirsiniz, saç renginizi değiştirebilirsiniz yüz şeklinizi düzenleyebilirsiniz,makyaj yapabilirsiniz ve daha pek çok ayrıntıyı değiştirebilirsiniz.

Şimdi eminim bütün bunların yapay görüneceğini düşünüyorsunuz ama iyi haber şu ki, facetune bütün bunların çok doğal görünmesini sağlıyor. Eğer Facetune sürümü cep telefonunuzda zaten varsa ( bazı akıllı telefonlarda yüklüdür) bile, yine de Facetune uygulamasının size sunduğu diğer inanılmaz özellikleri kullanmak için ödeme yapabilirsiniz.

Android için 3.99 dolar, İos için 3.99 dolar ve Windows yüklü telefonlar için 2.99 dolar ödemeniz gerekir.

Programı indirmek için buraya tıklayın.

5. İnstagram’dan Bumerang Etkisi (Geri dönüş etkisi)

Bu uygulama 10 tekli fotoğrafı hızlı bir şekilde almanızı sağlar. Bunlar birbirine dikilir ve tıpkı bumerang gibi (video hızı ayarlanabilir) ileri, geri sarılabilen bir video döngüsü oluşturur. Bu da insanlara gülmeleri ve/veya düşünmeleri için benzersiz bir dokunuş sağlar. Bu fotoğrafları ve videoları halen kullanılanlardan daha iyi bulabilirsiniz.
Bumerang hareketli resimleri kameraya sararak saklar böylece bu görüntüleri (tabii ki instagram da dahil olmak üzere) en sevdiğiniz sosyal medya kanallarında kullanabilirsiniz.
Android ve İos’da ücretsiz kullanabilirsiniz.

Android için buraya, iOS için buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

6.Microsoft Hiperlapse

Bu Microsoft tarafından oluşturulmuş bir video ürünüdür. Hiperlapse ile video ürününü kaydederek hızlandırabilirsiniz ve hareketleri sarsıntısız izleyebilirsiniz. Örneğin: Hiperlapse kullanarak güneş batışı ya da güneş doğuşunu kaydedip hızlandırarak hareketleri görebilirsiniz. Video ‘yu 32x’e kadar hızlandırabilirsiniz, buna rağmen video Microsoft’un kendine ait time-lapse teknolojisi sayesinde çok net ve stabil görünmektedir.
Cihazınızdaki videoları da dışarıya alıp daha sonra tekrar timelapse video haline getirebilirsiniz. Üstelik uygulamanın ara yüzü inanılmaz basittir. Timelapse video’yu 2-3 basamakta oluşturabilirsiniz.

Android’de ücretsiz kullanabilirsiniz. Buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

7.Snapseeds

Snapseed Google tarafından size sunulan profesyonel fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Düzenlediğiniz fotoğrafları (elbette ki instagram da dahil olmak üzere ) istediğiniz sosyal medya sitesinde paylaşabilirsiniz. Facetune selfi’ler için iyi sonuç verdiği halde, hala değişik türdeki fotoğrafları düzenlemek için iyi bir fotoğraf düzenleyici uygulamaya ihtiyacınız vardır. Snapseeds fotoğraf ayrıntılarını profesyonel seviyede düzenleyen programı bedava sunmaktadır. Uygulamayı kullanarak pek çok avantajlı düzenlemeyi yapabilmenizin yanı sıra size siyah beyaz dengesi, derinlik oluşturabilme, canlılık, görüntüyü netleştirebilme, döndürme, kesme, fırçaları kullanarak çok çeşitli filtre tonları kullanarak düzenleme yapabilme imkanı sağlar.

Bu inanılmaz düzenlemeleri yapabilmesinin yanı sıra interface hem çok basit hem de karşılıklı etkileşimi çok olan bir programdır. Hiçbir şeyi geri almanıza gerek kalmadan pek çok kişisel geri düzenlemeler yapabilirsiniz. Bunun için Stacks (yığın) kaynaklı işletim programına şükürler olsun.

Android ve İos’da ücretsiz kullanabilirsiniz.

Android için buraya, iOS için buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

8. Instagram ‘dan Layout (ana hat düzeni)

Instagram yazılımcıları tarafından oluşturlan Layout bir başka büyük uygulamadır. Sizin rahatlıkla muhteşem fotoğraf kolajları oluşturmanızı sağlar. Kendi fotoğraflarınızdan kolaj yapabilirsiniz ve kolajınızın nasıl görüneceğini tamamen kontrol edebilirsiniz. Basitçe seçtiğiniz fotoğrafları sürükleyerek istediğiniz gibi ayarlama yapabilirsiniz. En fazla 9 fotoğraf seçebilirsiniz. Odak kullanarak kolayca yakınlaştırıp uzaklaştırabilirsiniz ve bu fotoğrafları çekici hale getirmek için filtreler kullanabilirsiniz. Aynı zamanda uygulama halindeyken kolajları oluşturmak için seri çekim yapabilirsiniz ve bu kolajları telefonunuzdaki kayıttan alarak, istediğiniz her yerde paylaşabilirsiniz.

Android ve İos’da ücretsiz kullanabilirsiniz.

9.Instagram İçin Repost (Tekrar Gönderme)

Sıklıkla çok etkileyici bir fotoğraf/video bularak bunu takipçilerinizle paylaşmak istediğiniz olur. Fakat instagram bir başkasının fotoğraf veya video’sunu tekrar göndermeyi pek kolaylaştırmamaktadır. Eğer instagram fotoğraflarını tekrar yollamayı seviyorsanız Repost for Instagram uygulaması ile orijinal poster’e kredi vererek kolayca bunu yapabilirsiniz.
Basitçe gönderinin URL’sini kopyalayıp bunu Repost for Instagram’a yapıştırırsınız. Uygulama sizin orijinal poster’e nerede ne kadar kredi vereceğinizi kontrol etmenizi de sağlar.

Android ve İos ‘da uygulama alımları ile birlikte ücretsiz kullanılabilir.

10.Hootsuite

Hootsuite, gönderileri çok sayıda ( elbette instagramın da dahil olduğu) sosyal medyaya yollamak için kullanılan programlayıcı ve yöneticidir. Instagramda bir postayı programlayabilirsiniz. Böylece uygulama, söz konusu postayı, belirlediğiniz zaman yollamanızı sağlar. Aynı zamanda markanız ya da profiliniz hakkında bildirimler gönderir. Eğer birisi herhangi bir sosyal medya ortamında sizden veya markanızdan bahsederse, size derhal bildirim gelir böylece hemen ilgilenebilirsiniz.

Üç sosyal medya hesabınızı ücretsiz yönetebilirsiniz fakat daha fazla hesap yönetmek istiyorsanız aylık 8.99 dolar ödemeniz gerekir. Bu ücretle 50’ye kadar hesap yönetebilirsiniz. Bütün bunların detaylı analizleri, markanızın sosyal medyada ne ölçüde var olduğunu öğrenmeniz için mükemmel bir yoldur. İstemediğiniz takdirde instagram fotoğraflarınızı sizin için postalamaz ve beğenmezseniz diğer ayarlar bölümünden instagram gönderilerinizi kontrol edebilirsiniz.

Android ve İOS ‘de kullanılabilir. (Aylık ücretlendirme 8.99 dolardan başlamaktadır.)

Bu şekilde instagram için programlar makalemizi bitirmiş olduk. Bu programlar çoğu instagram kullanıcısının bildiği ve milyonların kullandığı programlardır. Sizlerinde instagramda size yardımcı olan programlarınızı aşağıya yorum olarak yazarak belirtebilirsiniz.

 

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir