Instagram yıllar içinde popülerliğini gittikçe arttırdı ve bugün en popüler sosyal ağlardan birisi oldu. Son 5 yıl içinde 500 milyon aktif kullanıcı ekleyebilmesi, sitenin hareketliliğini gösteren en iyi kanıttır. Instagram programlar listesine bakalım.

Günlük kullanıcılardan, iş amaçlı kullanıcılara kadar herkes bu platformu kullanarak fotoğraf ve kısa videolar ile ilgi alanlarını paylaşmaktadırlar. Instagram kullanıcılarına, hem Android hem de İos için yeni uygulamalar sunuyor.

Instagram için Programlar

Instagram icin Programlar

Bu uygulamalar, neler yaptıklarına bakınca oldukça iyi görünüyor. Instagram çeşitli özellikler yüklediği halde, kullanıcılarının uzun zamandır beklediği birkaç özelliğe hala sahip değil.

Eğer Instagram’dan daha fazla beklentiniz varsa, instagram deneyimlerinizi arttırmak için 3. parti uygulamaları denemelisiniz.

1. Ücretsiz Instagram Çekiliş Aracı You to Gift

Ücretsiz Instagram Çekiliş Aracı You to Gift

You to Gift, evrensel bir instagram çekiliş hizmetidir. Beğeniler ve aboneler arasında Instagram’da kazananı belirleyebilirsiniz. App Store ve Google Play Store’da ilk yapacağınız çekilişleri ücretsiz olarak yapabilirsiniz.

#

Güvenli bir çekiliş aracıdır. Instagram kullanıcı adınızı ve şifrenizi girmenize gerek yoktur.

#

Yorumlar (tümü veya yalnızca seçeceğiniz özel olan yorumlar) ve ayrıca profil abonelikleri ile de belirleniyor.

#

App Store ve Google Play Store‘da bulunan uygulamayı indirerek You to Gift’in tüm özelliklerini kullanın. Ödemeniz gerektirmez. Websitesine https://youtogift.com/tr buradan ulaşabilirsiniz.

2. Instagram için Takipçi İstatistikleri

instagram için programlar

Bu uygulama sizin kendi Instagram ön paneliniz gibidir. Burada hesabınızın detaylı hareketlerini görebilirsiniz.

Bu uygulama, sizi kimlerin takip ettiğini, hangi gönderinizin daha çok ilgi topladığını, aldığınız veya alamadığınız beğenileri ve daha pek çok bilgiyi detaylı olarak verir.

Uygulamayı 4.99 dolara bütün özellikleri ile satın alınabilirsiniz. Bedava sürümü ile sadece sizi kimlerin takip ettiğini, kimin blokladığını görebilirsiniz; bu pek çok özellikten sadece ikisi olduğu için ücretini ödeyerek bu uygulamanın tamamını kullanmak isteyebilirsiniz.

Android’de ücretsiz olarak kullanabilirsiniz ya da bütün uygulamayı kullanmak isterseniz 4.99 dolar ödeyerek kullanabilirsiniz.

#

Ücretsiz olarak instagram’da takibi bırakanları görebilirsiniz

#

Sizi engelleyenleri görebilirsiniz

#

Detaylı profil analizi yapabilirsiniz

3. InstaPlace

instagram için programlar

İnstaplace size fotoğraflarınızı daha görünür ve bilgi verici hale getirebilmeniz için otomatik ve özel başlıklar sunar.

 • Otomatik olarak lokasyon verilerini ayırır.
 • Fotoğraflarınıza sizin tarafınızdan eklenen açıklamaya alt yazı olarak ekler.

Böylece herkese gerçekten anlık olarak nerede olduğunuzu ve ne yaptığınızı bildirme avantajını sağlar.

Bu uygulama yazılarınızı güzelleştirebilmek için düzinelerce arka fonu sunarak gelmektedir. Daha fazla pek çok özellik satın aldığınızda açılmak üzere uygulamaya kilitlenmiştir.

Android sürümü bedavadır, diğer özellikler 1.99 dolara açılmak üzere kilitlenmiştir. Fakat İos ve Windows telefonlarda bu sürümü kullanmak için sırasıyla 1.99 dolar ve 2.49 dolar ödemeniz gereklidir.

Android telefonunuza indirmek için tıklayın.

4. Facetune

instagram için programlar

SELFIE, Instagram’da en çok ilgi çeken karışık etiketlemedir. FACETUNE kolaylıkla yırtıcı bir hayvanı birkaç küçük tıklama ile bir meleğe dönüştürebilir.

Yüzünüzü düzenleyerek selfinizi magazin dergilerinde gördüğünüz yüzler kadar iyi duruma getirebilirsiniz.

Ben kişisel olarak buna benzer pek çok program kullandım ama Facetune bunların içinde en iyi düzenlemeye sahip olandır.

 • Dişlerinizi beyazlatabilirsiniz,
 • Gülüşünüzü düzenleyebilirsiniz,
 • Göz altındaki koyu halkaları yok edebilirsiniz,
 • Gözlerinizin rengini ve şeklini değiştirebilirsiniz,
 • Saç renginizi değiştirebilirsiniz yüz şeklinizi düzenleyebilirsiniz,
 • Makyaj yapabilirsiniz ve daha pek çok ayrıntıyı değiştirebilirsiniz.

Android için 3.99 dolar, İos için 3.99 dolar ve Windows yüklü telefonlar için 2.99 dolar ödemeniz gerekir.

5. Instagram’dan Bumerang Etkisi (Geri dönüş etkisi)

Bu uygulama 10 tekli fotoğrafı hızlı bir şekilde almanızı sağlar. Bunlar birbirine dikilir ve tıpkı bumerang gibi (video hızı ayarlanabilir) ileri, geri sarılabilen bir video döngüsü oluşturur.

Bu da insanlara gülmeleri ve/veya düşünmeleri için benzersiz bir dokunuş sağlar.  Android ve İos’da ücretsiz kullanabilirsiniz.

Android için buraya, iOS için buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

6. Snapseeds

Snapseed Google tarafından size sunulan profesyonel fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Snapseeds fotoğraf ayrıntılarını profesyonel seviyede düzenleyen programı bedava sunmaktadır.

Uygulamayı kullanarak pek çok avantajlı düzenlemeyi yapabilmenizin yanı sıra size siyah beyaz dengesi, derinlik oluşturabilme, canlılık, görüntüyü netleştirebilme, döndürme, kesme, fırçaları kullanarak çok çeşitli filtre tonları kullanarak düzenleme yapabilme imkanı sağlar.

Bu inanılmaz düzenlemeleri yapabilmesinin yanı sıra interface hem çok basit hem de karşılıklı etkileşimi çok olan bir programdır.

Hiçbir şeyi geri almanıza gerek kalmadan pek çok kişisel geri düzenlemeler yapabilirsiniz. Bunun için Stacks (yığın) kaynaklı işletim programına şükürler olsun.

Android ve İos’da ücretsiz kullanabilirsiniz.

Android için buraya, iOS için buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

7. Instagram ‘dan Layout (ana hat düzeni)

Instagram yazılımcıları tarafından oluştrulan Layout bir başka büyük uygulamadır. Sizin rahatlıkla muhteşem fotoğraf kolajları oluşturmanızı sağlar.

Kendi fotoğraflarınızdan kolaj yapabilirsiniz ve kolajınızın nasıl görüneceğini tamamen kontrol edebilirsiniz.

Basitçe seçtiğiniz fotoğrafları sürükleyerek istediğiniz gibi ayarlama yapabilirsiniz. En fazla 9 fotoğraf seçebilirsiniz.

Odak kullanarak kolayca yakınlaştırıp uzaklaştırabilirsiniz ve bu fotoğrafları çekici hale getirmek için filtreler kullanabilirsiniz.

Aynı zamanda uygulama halindeyken kolajları oluşturmak için seri çekim yapabilirsiniz ve bu kolajları telefonunuzdaki kayıttan alarak, istediğiniz her yerde paylaşabilirsiniz.

Android ve İos’da ücretsiz kullanabilirsiniz.

8. Instagram İçin Repost (Tekrar Gönderme)

Sıklıkla çok etkileyici bir fotoğraf/video bularak bunu takipçilerinizle paylaşmak istediğiniz olur. Fakat instagram bir başkasının fotoğraf veya video’sunu tekrar göndermeyi pek kolaylaştırmamaktadır.

Eğer instagram fotoğraflarını tekrar yollamayı seviyorsanız, Repost for Instagram uygulaması ile orijinal poster’e kredi vererek kolayca bunu yapabilirsiniz.

Basitçe gönderinin URL’sini kopyalayıp bunu Repost for Instagram’a yapıştırırsınız. Uygulama sizin orijinal poster’e nerede ne kadar kredi vereceğinizi kontrol etmenizi de sağlar.

9. Hootsuite

Hootsuite, gönderileri çok sayıda ( elbette instagramın da dahil olduğu) sosyal medyaya yollamak için kullanılan programlayıcı ve yöneticidir.

Instagramda bir postayı programlayabilirsiniz. Böylece uygulama, söz konusu postayı, belirlediğiniz zaman yollamanızı sağlar.

Aynı zamanda markanız ya da profiliniz hakkında bildirimler gönderir. Eğer birisi herhangi bir sosyal medya ortamında sizden veya markanızdan konuşursa, size derhal bildirim gelir böylece hemen ilgilenebilirsiniz.

Android ve İOS ‘de kullanılabilir. (Aylık ücretlendirme 8.99 dolardan başlamaktadır.) Bu şekilde instagram için programlar makalemizi bitirmiş olduk.

Bu programlar çoğu instagram kullanıcısının bildiği ve milyonların kullandığı programlardır. Sizlerin de instagramda size yardımcı olan programlarınızı aşağıya yorum olarak yazarak belirtebilirsiniz.

10. Nutshell

Bu uygulama size birden fazla özellik sağlamaktadır. Fotoğraflarınızı video gibi oynatabilmektesiniz.

Örneğin 3 fotoğraf çekip bunları daha sonra birleştirebilir ve video gibi oynatabilirsiniz. Ayrıca filtreleme özelliği ile de çok daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.

İndirmek isterseniz buraya tıklayarak indirebilirsiniz. (iOS için)

11- Muse Cam

Geçmişinizde fotoğrafçılık varsa bu uygulama sizi yerinizde durdurmayacak. En ince ayrıntılara girerek kullanıcılarına inanılmaz bir fotoğraf deneyimi yaşatmaktadır. iPhone cihazlarınızı profesyonel bir kameraya dönüştürmektedir.

Buradan tıklayarak indirebilirsiniz. (iOS için)

12. Lens Directions

Efekt, sis, ışık süzmesi gibi faktörleri ayarlamanıza olanak sağlar. Eğer gerçekten efekt sever biri iseniz, bu tam size göre.

Android ciler için indirme linki 

iPhone cular için indirme linki 

13. Grids 

Herkesten farklı kendinize özgü olmak istiyorsanız, Grids tam size göre size benzersiz deneyimler yaşatacaktır. Bu uygulama fotoğraflarınızı bölerek istediğiniz şekilde ayarlar. Profili ile arkadaşlarına gösteri yapacaklar için birebirdir.

iOs için indirme linki

14. Instagram Yoruma Etiketleme 

Instagram yorum etiketleme kullanıcılar beğendikleri paylaşımları arkadaşlarının görmesini istemi ile yapılan bir durumdur, peki bunu nasıl yapabiliriz.

 • İlk olarak etiketlemek istediğiniz fotoğrafı açalım.
 • Ardından yoruma etiketlemek istediğiniz kişinin ismini @ koyarak yazınız. (örneğin @Ahmetkafasıbüyük)
 • İşlem tamam yoruma etiketlemiş olacaksınız.

15. Instagram Fotoğrafa Etiketleme

Buradaki işlemde aslında çok basittir. Kullanıcılar fotoğrafında bulunmasını istediği kişiler etiketlemek istemektedir, gelin birlikte bakalım.

 • İlk olarak + seçeneğine tıklayarak fotoğrafı açalım. Yeni fotoğraf çekerek yapabilirsiniz.
 • Daha sonra kişileri etiketleye basalım.
 • Etiketlemek istediğiniz yerin üstüne tıklayalım.
 • Ardından kullanıcı adını yazalım.
 • Son olarak ileriye basarak fotoğrafınızı paylaşabilirsiniz.

16. Instagram Hashtag Sitesi Kolay Kullanım

Instagram Etiketleme Programı

Etiketlemek için programları güvenilir bulmadığımızdan çok güzel ve kullanışlı bir site bulduk. Seekmetrics ile dilediğiniz şekilde hastags bulabilirsiniz.

Android için hastags programı arıyorsanız veya instagram etiketleme programı aşağıdan indirebilirsiniz.

Programı ücretsiz olarak buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Yorumlar (4)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

ebo95_ 2 yıl önce

Instagram gizlendi onu açmak istiyorum Çünkü o benim için çok değerli Babadan kalma
Çok yoruldum Bunu almak için

  Anonim 2 yıl önce

  Çok seviyorum hesabımı onun yüzünden geri gelmesini istiyorumbj

  aslı 2 yıl önce

  instagram takipçi programları ile istediğimi buldum

aslı 2 yıl önce

instagram için programlar listesi gerçekten güzel olmuş çok yararlı