Dünyanın en popüler sosyal medya uygulaması olan Instagram, sade ve basit arayüzü ile birlikte yüksek kişiselleştirme özellikleri itibariyle de kullanıcıların beğenisini kazanıyor.

Son derece özgürlükçü bir anlayış ile hareket eden Instagram, kullanıcı adı güncelleme konusunda da kullanıcılara geniş bir özgürlük alanı sunuyor. Öyle ki kullanıcılar istedikleri zaman instagram kullanıcı adı değiştirme işlemi yaparak sahip oldukları kullanıcı adını değiştirebiliyorlar. Facebook’da kullanıcı adını değiştirmeye bir defa müsaade edilirken Instagram üzerinde herhangi bir kullanıcı adı değiştirme kısıtlaması bulunmuyor.

Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme

Bilindiği üzere Instagram üzerinde iki farklı kullanıcı adı bulunuyor. Bunlardan ilki Instagram uygulamasına giriş yaparken kullandığımız ve benzersiz olan kullanıcı adıdır. İkincisi ise adımızı ve soyadımızı yazdığımız biyografi alanında bulunan kullanıcı adıdır. Biz de bu yazımızda her iki kullanıcı adının nasıl değiştirileceğini göstereceğiz.

Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme Android

Instagram uygulamasının en ilginç özelliklerinden biri birçok işlemi yapmak için mobil uygulama kullanmayı zorunlu kılmasıdır. Örneğin Instagram hesabınıza PC üzerinden giriş yapabilirsiniz ancak herhangi bir resim veya video paylaşamazsınız. Paylaşım yapmak için bir Android veya iOS cihaz üzerinden hesabınıza giriş yapmalısınız. Durum böyle olunca da Instagram kullananların birçoğu kullanıcı adı değiştirme işlemi için cep telefonlarını kullanırlar. İşte adım adım Android cihazdan instagram kullanıcı adı değiştirme işlemi;

  • Öncelikle Instagram uygulamasını açın ve sol alt kısımda yer alan Profil sekmesine geçiş yapın.
  • Profil ekranının orta kısmında yer alan Profili Düzenle alanına dokunun.

Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme

  • Profil düzenleme ekranında Name, Username ve Bio alanlarını göreceksiniz. Name alanı adınızı ve soyadınızı, username alanı kullanıcı adınızı, bio alanı ise profil bilgilerinizi gösterir.

Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme

  • Bu ekran üzerinde Username alanını değiştirerek kullanıcı adınızı değiştirebilirsiniz. Daha önce alınmış bir kullanıcı adını seçemeyeceğinizi unutmayın.

Not: Instagram uygulamasının Android ve iOS sürümleri birbirinin hemen hemen aynısıdır. Bu nedenle yukarıda gösterilen adımlar Instagram’ın iOS sürümü için de geçerlidir.

İlgili Haber: En İyi Kullanıcı Adları ve İsimleri

Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme Linki

Instagram hesabı üzerinde yapılan önemli değişiklikler için mobil uygulamalar yerine internet tarayıcıları da kullanılabilir. Tıpkı hesap silme linki, hesap dondurma linki olduğu gibi Instagram üzerinde kullanıcı adını değiştirmek için de sunulan bir link vardır. Tarayıcı kullanarak kullanıcı adınızı değiştirmek istiyorsanız şu işlemleri yapmanız yeterli;

https://www.instagram.com/accounts/edit/

  • Öncelikle PC üzerinde veya cep telefonunuzda tarayıcıyı açın ve şu linki yapıştırarak ilerleyin: https://www.instagram.com/accounts/edit/
  • Açılan sayfada kullanıcı adınızı ve şifrenizi kullanarak giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra profil düzenleme sayfasını göreceksiniz. Bu sayfa üzerinde yer alan Kullanıcı Adı alanına yeni kullanıcı adınızı yazın ve en altta yer alan Gönder butonuna tıklayın.

Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme

  • Instagram kullanıcı adınız bu işlemden sonra değiştirilmiş olacaktır.

İlgili Haber: Instagram Silme Linki

Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme Limiti Var mı?

Instagram kullanıcı adı güncelleme işlemine dair en merak edilen sorulardan biri de bu işleme dair bir kısıtlamanın olup olmadığıdır. Çünkü Facebook üzerinde hesap uzantısını oluşturan kullanıcı adını değiştirmek için sadece bir hak sunuluyor. Ayrıca Facebook’da ad soy ad değiştirme işlemi için de yine aynı şekilde belirli bir zaman limiti var. Ancak Instagram üzerinde kullanıcı adı değişikliği için herhangi bir kısıtlama bulunmuyor.

Kullanıcı adınız benzeriz olduktan sonra istediğiniz kadar değişiklik yapma hakkına sahipsiniz. Buradaki ana kısıtlama ise şu; Instagram’da kullanıcı adınızı değiştirdiğiniz zaman eski kullanıcı adınızı bir süre boyunca almanız mümkün değil.

Bu yazımızda Instagram kullanıcı adı güncelleme işleminin nasıl yapılabileceğini detaylıca anlattık. İşlem esnasında herhangi bir sorunla karşılaşırsanız aşağıdaki yorum sekmesini kullanarak bizlerden yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Trend içerikler

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!