Instagram’ın artık günümüzde ne kadar etkin bir sosyal medya uygulamasını olduğunu bilmeyenimiz yoktur. Fotoğraf ve video paylaşmaya yönelik yapısı, gereksiz özellikler barındırmaması, dâhili filtreleri ve kolay kullanımı elbette Instagram’ın en sevilen özellikleri arasında yer alıyor. Peki, instagram sayfa fikirleri nelerdir, bakalım.

Elbette özellikle küçük ve orta büyüklükteki işletmeler Instagram’ı ciddi bir Pazar yeri olarak kullanıyor.

Bununla birlikte Instagram’da gündelik paylaşımlar yaparak binlerce takipçi kazanan sayfalar reklam paylaşarak çok ciddi gelirler elde ediyorlar.

İnstagram sayfa açma işlemi söz konusu olduğu zaman konuya birçok farklı açıdan yaklaşmak, elde edilecek başarının boyutunu oldukça fazla etkiliyor.

Biz de bu yazımızda Instagram sayfası açarken dikkat edilmesi gerekenler hakkında detaylıca bilgi vereceğiz.

instagram sayfa fikirleri

Instagram Sayfa Açma Fikirleri

Instagram kullanıcılarının bu mecrayı tercih etmelerindeki en büyük etkenlerden biri de çok farklı tarzda paylaşım yapan onlarca farklı hesabın takip edilebilmesidir.

Bu da instagram sayfa açma fikirleri konusunda oldukça fazla seçeneğe sahip olduğumuz anlamına geliyor. İsterseniz instagramda açılabilecek sayfalar konusuna madde madde göz atalım.

1- Mizah Sayfaları

Instagram üzerinde en çok mizah sayfası yer alıyor ancak şunu da belirtmek gerekiyor ki yeni fikirler için en riskli grup mizah sayfalarıdır.

Çünkü sizin komik bulduğunuz bir paylaşımı diğer insanlar komik bulmayabilir. Ayrıca mizah içeren paylaşımlar yanlış anlaşılmalara oldukça müsaittir.

Bu nedenle mizah sayfalarını büyütmek oldukça zordur ancak iyi bir yönetim ve özgünlükle çok büyük kitlelere hitap edilebilir.

2- Satış Sayfaları

Hem bilgi vermek hem de bir şeyler satmak istiyorum diyorsanız Instagram ticari profil seçeneği sizin için biçilmiş kaftan!

Günümüzde birçok kişi alışverişlerini artık Instagram üzerinden yapıyor. Instagram üzerinde ayakkabıdan kıyafete, kozmetikten aksesuara, organik çiftlik ürünlerinden gıda takviyelerine kadar çok fazla çeşitte ürünler satan onlarca sayfa bulunuyor.

Hatta geçenlerde denk geldiğim bir Instagram hesabının sahibi, kendi çiftliğinde ürettiği salça benzeri ürünlerin tanıtımını yaparak satışını gerçekleştiriyordu.

Bu hesabın 200bin’e yakın takipçisi olduğunu düşünürsek elde ettiği geliri tahmin etmek zor olmaz.

3- Bilgi Sayfaları

Hem kendinizi geliştirmeye hem de insanların faydalı bilgiler öğrenmesine yardımcı olmaya ne dersiniz? Instagram üzerinde bilimsel ve tarihsel bilgiler vermek, ilginç olaylardan bahsetmek ve fikir alışverişinde bulunmak için kurulmuş birçok hesap bulunuyor.

Burada önemli olan nokta ise özgün bilgiler sunarak etkileşimi artırmak. Bilgi birikiminize güveniyorsanız ve bu konu ilgi alanınıza giriyorsa gayet güzel bir fikir olabilir.

instagram sayfa açma fikirleri

4- Tanıtım ve Sunum Sayfaları

Bu konu özellikle de bayanları ilgilendiriyor. Instagram üzerinde yapılan küçük bir araştırma ile ev tasarımı ile bilgilendirici paylaşımlar yapan, farklı yemek sunum fikirleri veren birçok sayfa olduğunu görürsünüz.

Siz de kişisel zevklerinizin güçlü olduğuna inanıyorsanız ve özellikle de tasarım ve sunum konusunda özgün fikirler üretebiliyorsanız bu tarz bir sayfa açarak geniş bir kitleye ulaşabilirsiniz.

5- Spor, Teknoloji ve Haber Sayfaları

Her insanın ilgi alanı farklıdır. Örneğin ben Instagram üzerinde çok uzun zamandan beri vücut geliştirme sporu ile ilgili bilgi veren birçok sayfayı takip ediyorum ve aynı zamanda yazılım ile ilgili paylaşım yapan sayfalara da sık sık göz atıyorum.

Dikkatimi çeken nokta ise şu; kendi ilgi alanınız ile alakalı sayfa açtığınız zaman başarılı oluyorsunuz. Bu nedenle siz de spor, teknoloji, haber, siyaset, dini konular, eğitim gibi ilgi alanınıza hitap eden herhangi bir konuda sayfa açabilirsiniz. Mutlaka sizinle ortak yönü olan geniş bir kitle bulacaksınız.

İnstagram Sayfa Açma İsimleri

Sayfa isimleri, bir instagram hesabının kimliğidir denilebilir. Bu nedenle sayfanızın içeriğine göre özgün bir isim seçmeniz, başarıya gidecek olan yolun en önemli kilit taşıdır diyebiliriz. Bu nedenle akılda kalıcı ve aynı zamanda dikkat çekici bir kullanıcı adı tercih etmeniz gerekir.

Burada size instagram sayfa açma isimleri konusunda fikirler vermek isterdik ancak instagram sayfaları çok farklı kategorilerde olabileceği için bu durum pek mümkün olmuyor.

instagram sayfa açma fikirleri

İnstagram Sayfa Açma Nasıl Yapılır?

Instagram sayfası açma işlemi için hedef kitlenizi belirlediniz ve sayfanızı nasıl açacağınızı merak ediyorsanız doğru yerdesiniz.

Instagram’da ilk etapta normal kullanıcı hesabı açmakla işletme profili açmak arasında pek bir fark yoktur. Instagram’da nasıl hesap açacağınızı bilmiyorsanız Instagram Hesabı Nasıl Açılır? Başlıklı yazımızdaki yönergeleri takip edebilirsiniz.

Sayfanızı açtıktan sonra ürün satışı yapmak için işletme profiline geçmek (yeni ismi ile profesyonel hesap) isterseniz şu işlemleri yapın;

  • Instagram uygulamasını açın ve profilinize girin. Profil ekranınızın sağ üst kısmında yer alan üç çizgi simgesine dokunun ve en altta yer alan Ayarlar ekranını açın.

instagram sayfa açma fikirleri

  • Ayarlar ekranında yer alan Hesap seçeneğine dokunun. Açılan ekranda en altta yer alan Profesyonel hesaba geçiş yap seçeneğine dokunun.
  • Burada size uygun olan seçeneği seçebilirsiniz. Örneğin ürün satışı veya tanıtımı yapacaksanız seçenekler arasından İşletme Profili’ni seçerek devam edebilirsiniz.
  • Bu aşamada sizden kategori seçmeniz istenecektir. Kategori seçerek işlemi tamamlayabilirsiniz. İşletme profiline geçiş yapmak, hesabınızı herkese açık hale getirecektir.

instagram sayfa açma fikirleri

Bu yazımızda Instagram sayfa açma önerileri hakkında bilgi verdik ve instagram sayfa açma nasıl yapılır sorusuna yanıt verdik.

İşlemler hakkında merak ettiğiniz bir konu varsa veya instagram sayfa önerileri hakkında farklı fikirleriniz varsa aşağıdaki yorum sekmesini kullanarak bizlere iletebilirsiniz.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER