Instagram hesabımızı temizlemek ve eski gönderilerden kurtulmak isteyebiliyoruz. Bu işlem hesabında birkaç fotoğraf olan kullanıcılar için pek sorun olmasa da paylaşımı binlerce olan kullanıcılar için oldukça can sıkıcıdır. İşte bu noktada da instagram toplu fotoğraf silme işlemi gündeme geliyor.

Android ve iOS Telefonlar için İnstagram Toplu Fotoğraf Silme Uygulaması

instagram toplu fotoğraf silme nasıl yapılır

Android cihazlarda Instagram uygulaması için birçok ek özellik sunabilen uygulamaları hepimiz biliyoruz.

Clean for Instagram uygulaması ise hem iOS hem de Android cihazlarda kullanılabilen ve instagram toplu resim silme işlemi ile birlikte takipçi silme, takip etmeyenleri kaldırma gibi birçoğumuzun ihtiyaç duyduğu araçları da içerisinde barındırıyor.

Üstelik uygulamanın kullanımının da son derece kolay ve anlaşılır olduğunu belirtelim.

  • Öncelikle Google Play Store Clean for Instagram uygulamasını cep telefonunuza indirin ve kurun.
  • Instagram kullanıcı adınızı ve şifrenizi kullanarak uygulamaya giriş yapın.
  • Uygulamanın alt menüsünde yer alan Media sekmesine geçiş yapın. Bu işlem sonrasında Instagram hesabınızda yaptığınız paylaşımlar görünecektir.

instagram toplu fotoğraf silme

  • Bu ekran üzerinde Quick Select (hızlı seçim) butonuna bastıktan sonra Select All seçeneğini seçerseniz hesabınızda yer alan resimlerin tamamını silmek için seçebilirsiniz. Resimlerin hepsini seçmek istemiyorsanız silmek istediğiniz resimlerin üzerine teker teker basarak seçme işlemini yapabilirsiniz.
  • Seçme işlemini bitirdikten sonra sağ altta yer alan butona basın ve Delete seçeneğini seçin.
  • Açılan menüden Start Now seçeneğini seçin. Uygulama Instagram hesabınız üzerinde seçmiş olduğunuz resimleri topluca silecektir.
  • instagram toplu fotoğraf silme

Not: Bu işlemler Android işletim sistemine sahip bir telefon üzerinde yapılmıştır ancak uygulamanın kullanımı iOS cihazlarda da tamamen aynıdır. Ayrıca uygulama menüsünde yer alan Following ve Followers seçenekleri ile takip edilenleri ve takipçileri silme işlemlerini de çok kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

PC’den İnstagram Fotoğrafları Nasıl Silinir?

Instagram’ın asıl amacı her ne kadar mobil telefonlardan fotoğraf ve video paylaşımı olsa da özellikle profil düzenleme gibi işlerde bilgisayar kullanmak biz kullanıcılara ciddi kolaylık sağlıyor.

Söz konusu instagram toplu fotoğraf silme pc işlemi olunca da bilgisayarın bize hız avantajı sağladığı bir gerçek. Bilindiği gibi Instagram’ın bilgisayar için sunduğu web sitesi birçok kısıtlama barındırıyor.

Örneğin Instagram web sitesi üzerinden fotoğraf, video paylaşma gibi işlemler yapılamıyor. Geçmiş dönemlerde bazı yöntemler ile instagram toplu fotoğraf silme pc üzerinden yapılabiliyordu ancak yaptığımız araştırmalar sonucunda bu işlemlerin tamamının Instagram tarafından yasaklandığı gördük.

instagram toplu fotoğraf silme

Not: Instagram’ın Windows 10 uygulaması ile de fotoğraf silme, paylaşım yapma, story atma gibi önemli işlemler yapılamıyor.

Instagram Toplu Fotoğraf Silme Ücretsiz mi?

Instagram’ın en çok kullanılan sosyal medya uygulaması olması, Instagram için geliştirilen birçok yardımcı programın da ücretli olarak sunulmasına neden oluyor. Her ne kadar hem iOS hem de Android için sunulan ücretli uygulamalar olsa da yukarıda anlattığımız yöntemler tamamen ücretsizdir.

Bu yazımızda Instagram kullanıcılarının sıklıkla ihtiyaç duyduğu ve kullandığı toplu fotoğraf silme işleminin nasıl yapıldığını anlattık. İşlemler esnasında sorun yaşarsanız aşağıdaki yorum sekmesini kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER