Instagram hikayeleri Screen Shoot alınca, hikayesini ekran görüntüsü alırsanız yada ekrana kaydederseniz, karşı kullanıcıya bildirim gitmemektedir.

Instagram hikayelerinde birisinin size ait bir hikayeyi ekran görüntüsü alması durumunda, şu anda herhangi bir bildirim gönderilmiyor. Instagram, hikaye ekran görüntüsü alındığında veya kaydedildiğinde bu konuda herhangi bir bildirim veya uyarı göndermiyor.

instagram story ss alınca bildirim gidiyor mu

Instagram story ss alınca bildirim gidiyor mu, hala bu soruyu soranlar var, cevap gitmez, sebebi ise çok açık instagramın en önemli özelliklerinden biri gizliliktir.

Kullanıcılarının özel bilgilerini, diğer kullanıcılar ile paylaşmamaktadır. Farklı bir kullanıcının profiline girip, ekran görüntüsü alırsanız, sizle alakalı olan bir durumdur, karşı tarafla alakası yoktur.

Hayır, Instagram’da bir kullanıcının ekran görüntüsü aldığında karşı tarafa herhangi bir bildirim gönderilmez.

Dolayısıyla, birisinin Instagram hikayenizi veya gönderinizi ekran görüntüsüyle kaydettiği durumda, siz bu eylemden haberdar olmayabilirsiniz.

Instagram, kullanıcıların içerikleri ekran görüntüsü alabileceklerini ve bu durumun bildirim göndermeyeceğini bir politika olarak belirlemiştir.

Ancak, bu durum kullanıcılar arasında gizlilik ve mahremiyet konularında hassasiyet gerektirebilir. Bu nedenle, paylaştığınız içerikleri dikkatli bir şekilde seçmekte ve gizlilik ayarlarınızı kontrol etmekte fayda vardır.

Bu arada instagram gizli hikaye izleme yöntemlerine buradan https://webhakim.com/instagram-gizli-hikaye-izleme.html bakabilirsiniz.

Instagram story ss alınca bildirim gidiyor mu 2024

Hatırlarsanız, bir üstteki yazıda belirli istisnalar olması durumunda ekran alıntısında bildirim gitme olacağını belirttik.  Peki nedir bu istisna, Instagram Mesaj Hizmeti. Bu olduğu takdirde diğer kullanıcıya bildirim gitmektedir.

Instagram da biri ile konuşuyorsunuz ve o konuşmaları ekran görüntüsü almak istiyorsunuz, işte o zaman dikkat, yaş tahtaya basmayın! DM konuşmalarını ss aldığınız takdirde karşı tarafa bildirim gitmektedir.

Bu arada kullanıcı fotoğrafı kaybolan şekilde göndermektedir. Yani yalnız bir kere açabilmektesiniz. Bunun çözümü ise ekran görüntüsü almak ve o fotoğrafı kayıt etmek. Ama karşı tarafada bildirim gitmektedir. Artık karar sizin.

Bildirim hikayesi nereden kaynaklı?

Instagram ekran alma bildirimi bilindiği üzere herkesin üzerinde fazlaca durduğu konuların başında gelmektedir. Sürekli farklı şekillerde gündeme geldiği için bir türlü üstüne çizik çekemedik, gelin bildirim hikayesinin kaynağına bir göz atalım.

Son zamanlarda direkt mesaj da ekran alındığında karşı tarafa bildirim gittiği anlaşıldı. Bunun anlaşılmasından sonra bu özellikle tüm kısımlara yayıldı. Yani ekran alınan her bölümde bildirim gideceği gibi bir anlayış ortaya çıktı.

Bunun temel faktörü ise Snapchat oldu. Uygulamanın özelliği hikaye kısmında ss alınınca karşı kullanıcıya bildirim gidiyor. Bununla instagramı bağdaştıran kullanıcılar instagram da ekran görüntüsü alınınca karşı bildirim gidiyor zannetti, halbuki olay çok farklıdır, ilk kavşaktan sağa dönecektiniz, oluyor sonuç.

Ekran görüntüsü almak istemeyenler başka hangi yöntemleri kullanabilir?

1- Aslında çok basit hemen yanınızda bulunan birinin telefonunu alın, çekeceğiniz resmi çekin, sonra telefondan kendi telefonunuza resmi gönderin, sonra aldığınız telefondan resmi silin, bitti gitti ya ne bu kadar sıkıntıya girdiniz.

2-  Diğer yöntemi ise, buda çok basit arkadaşlar, ss almak istediğini yada Instagram’dan ekran görüntüsü alma istediğiniz kullanıcının profiline girin resmi açın ondan sonra wifi kullanıyorsanız wifi, veri kullanıyorsanız veriyi kapatın daha sonra internetin kesildiğine eminseniz instagram ekran görüntüsünü alın, daha sonra da internetinizi açabilirsiniz, bitti gitti ya.

SONUÇ

Ancak, Instagram, hikayelerinizi kimlerin görüntülediğini gösteren bir “Hikaye Görüntülemeleri” listesi sunar. Bu listede, hikayenizi kimlerin izlediğini görebilirsiniz, ancak bu kişiler hikayenizi görüntülemiş olsalar bile ekran görüntüsü alıp almadıklarını göremezsiniz.

Instagram, hikayelerin ekran görüntüsünü alıp almadığınızı veya hikayeyi kaydettiğinizi diğer kişilerden gizli tutar. Bu nedenle, hikayenizin ekran görüntüsü alınıp alınmadığını doğrudan bilemezsiniz, çünkü bu bilgi size bildirilmez.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER