Instagram uygulaması bilindiği üzere dünya genelinde en çok kullanılan sosyal medya araçlarının başında gelmektedir. Instagram çıkış amacı video ve fotoğrafları yüklemek ve kullanıcılara bunu en iyi şekilde sunmaktır. Kullanıcılar da eğlenceli ve güzel videoları paylaşmaktadır. Tabi bu videolar paylaşılırken birde indirme durumu vardır. Peki, Instagram’da video paylaşma nasıl yapılır? Tüm detaylarına birlikte bakalım.

Instagram’da Video Paylaşma Nasıl Yapılır?

Instagram'da Video Paylasma Nasil Yapilir

Instagram üzerinden video paylaşma yapabilmek için yapmanız gereken işlemler bulunmaktadır..

1- İlk önce Instagram uygulamasını açın ve uygulamanın alt kısmında bulunan ortadaki + kısmına basın.

instagramda video paylasma nasil yapilir iphone

2- Daha sonra paylaşacağınız videoyu seçmek için Kütüphane kısmına girin ve videoyu seçin.

3- Kütüphaneden seçtiğiniz videoyu 16:9 oranında geniş ekrana sığdırmak için videonun altında yer alan ikona tıklayın ve İleri kısmına tıklayın. (Filtre seçenekleri ile videonuza değişik renk paletleriyle efektler ekleyebilirsiniz.)

4- Daha sonra kes seçeneği üzerinden videonuz 60 saniyeden uzunsa istediğiniz ölçüde ve oranda kesebilir, videonuzun içine birden fazla video eklemek isterseniz kullanabilirsiniz.

5- Kapak seçeneği üzerinden, videonuzun profildeki kapak fotoğrafını seçebilirsiniz. Bu arada kapak fotoğrafını yalnızca video içerisinden seçebilirsiniz, dahası bir fotoğraf olarak seçemediğinizi belirtelim.

6- Son olarak işlemleri yaptıktan sonra İleri kısmına tıklayın ve paylaşmak için Paylaş kısmına tıklayın.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!