Instagram’da YouTube videosunu paylaşmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

İlk olarak paylaşılmak istenen videoya girin. Video linki kopyalayın. Tube2gram internet sitesine girin. Sitede üst kısımda yer alan sosyal medya platformlarından Instagram seçin. Çıkan penceredeki ilgili kutucuğa kopyalanan youtube video linki yapıştırın.

Youtube ise elbette hepimizin günde en az bir defa uğradığı dünyanın en büyük video paylaşım platformudur. Peki, dünyanın en çok kullanıcıya sahip sosyal medya uygulaması ile dünyanın en çok ziyaret edilen video paylaşım sitesi nasıl birleştirilir?

instagramda youtube videosu nasıl paylaşılır

İnstagram’da Youtube Video Paylaşma Nasıl Yapılır? (Android)

İnstagram Youtube videosu paylaşma konusu birçok kullanıcı tarafından merak ediliyor. Çünkü günümüzde izlediğimiz videoların çok büyük bir bölümü Youtube üzerinde bulunuyor. İşte adım adım Instagram’da Youtube videosu paylaşma işlemi;

  • Öncelikle İlgili Youtube Videosunu İndirin

Video indirme işlemi için tercih edilebilecek birçok web sitesi ve program olsa da ben uzun zamandır kullanmış olduğum https://tr.savefrom.net/197/download-from-instagram sitesini kullanmanızı öneriyorum.

instagramda youtube videosu paylaşma

Savefrom.com sitesini açın ve arama kısmına indirmek istediğiniz Youtube videosunun linkini yapıştırarak İndir butonuna basın. Video işlendikten sonra alt kısımda video kalitesini seçerek indirme işlemini başlatın.

instagramda youtube videosu paylaşma

Video indikten sonra galerinize kaydedilecektir.

  • İndirdiğiniz Videoyu Instagram’da Paylaşın

Yukarıda bahsettiğim gibi Youtube videosunu indirdiyseniz artık Instagram’da paylaşmaya hazırsınız demektir. Unutmayın, Instagram şu an için sadece 30 saniye uzunluğunda videolar paylaşmamıza izin veriyor. Daha uzun videolar paylaşmak istediğimiz zaman ise öncelikle video üzerinde kesme işlemi yapmamız gerekiyor.

  • İnstagram uygulamasını açın ve alt menüde yer alan artı simgesine dokunun.

instagramda youtube videosu paylaşma

Açılan ekranda biraz önce indirdiğiniz Youtube videosunu seçin ve sağ üst kısımda yer alan İleri seçeneğini seçin. Bir sonraki ekranda video için farklı görüntü efektleri seçebilirsiniz.

instagramda youtube videosu paylaşma

Bir sonraki ekranda ise videoya açıklama ekleyebilir veya arkadaşlarınız arasından istediğiniz kişileri etiketleyebilirsiniz. Tüm işlemler bittikten sonra sağ üst kenarda yer alan Paylaş butonu ile videoyu hesabınızda paylaşabilir, dilerseniz story’e de ekleyebilirsiniz.

instagramda youtube videosu paylaşma

İnstagram’da Youtube Video Paylaşma Nasıl Yapılır iOS?

Instagram’ın Android ve iOS versiyonları bazı ufak farklılıklar hariç tamamen birbirinin aynısıdır. Bu nedenle Instagram’da Youtube videosu paylaşma işlemi bu iki cihaz arasında farklılık göstermez.

Ancak iOS işletim sisteminin kapalı yapısı Savefrom.com üzerinden video indirmeyi desteklemediğinden, videoları indirip iPhone cihazın galerisine kaydetmek için farklı bir yöntem uygulamak gerekir.

instagramda youtube videosu paylaşma

Documents by Readdle adlı uygulama iOS cihazlarda Youtube videosu indirme işlemi için son derece kullanışlı. Instagram’da paylaşmak üzere iPhone telefonunuza Youtube videosu indirmek için şu adımları takip edin;

Öncelikle cep telefonunuzdan Youtube uygulamasını başlatın ve indirmek istediğiniz videoyu açın. Videonun altında yer alan Paylaş butonuna basın ve açılan pencereden Bağlantıyı Kopyala seçeneğini seçin.

instagramda youtube videosu paylaşma

Documents by Readdle uygulamasını açın ve sağ alt kısımda yer alan tarayıcı simgesine dokunun. Açılan tarayıcının arama çubuğuna tr.savefrom.net yazarak indirme sitesini açın.

Yukarıda bahsedildiği gibi Youtube videosunun linkini yapıştırın ve indirme kalitesini seçerek video indirme işlemini başlatın. Video indirme işlemi bittikten sonra Move Camera Roll seçeneği ile indirdiğiniz videonun galeri uygulamasına taşınmasını sağlayın.

Bu aşamadan sonraki işlemler Instagram üzerinden yapılacağı için herhangi bir değişiklik göstermez. Bir önceki adımda bahsedilen işlemleri birebir yaparak Instagram üzerinden Youtube videosu paylaşma işlemini başarıyla tamamlamış olursunuz.

Instagram Story Youtube Link Ekleme

Instagram her ne kadar en çok kullanılan ve beğenilen sosyal medya uygulaması olsa da bazı konularda kullanıcılara zorluk çıkarmaya devam ediyor.

Örneğin Instagram Story’de Youtube linki paylaşma işlemi için en az 10.000 takipçiye sahip olmanız gerekiyor. 10.000 takipçiden sonra Story ekleme ekranında özel bir link ekleme butonu beliriyor ve Youtube URL’si paylaşmanıza izin veriliyor.

SONUÇ

Bazı durumlarda, Instagram’da YouTube videosunu direkt olarak paylaşmak mümkün olmayabilir. Bu durumda, videoyu bilgisayarınıza indirip Instagram’a yüklemek veya üçüncü taraf uygulamalar kullanmak gerekebilir.

Ancak, çoğu durumda, YouTube’un sunduğu paylaşım seçeneklerinden Instagram’u seçmek yeterli olacaktır.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER