Instagram sahip olduğu basit arayüz ve resim ile video paylaşmaya yönelik özellikleri ile günümüzde en çok kullanılan sosyal medya uygulaması. Youtube ise elbette hepimizin günde en az bir defa uğradığı dünyanın en büyük video paylaşım platformudur. Peki, dünyanın en çok kullanıcıya sahip sosyal medya uygulaması ile dünyanın en çok ziyaret edilen video paylaşım sitesi nasıl birleştirilir? Bu yazımızda instagramda youtube videosu paylaşma işleminin nasıl yapılacağını en basit şekilde göstereceğiz. Farklı aşamalardan oluşan bu işlem son derece basittir ve tüm işlemleri cep telefonunuzu kullanarak yapabilirsiniz.

instagramda youtube videosu nasıl paylaşılır

İnstagramda Youtube Video Paylaşma Nasıl Yapılır? (Android)

İnstagram Youtube videosu paylaşma konusu birçok kullanıcı tarafından merak ediliyor. Çünkü günümüzde izlediğimiz videoların çok büyük bir bölümü Youtube üzerinde bulunuyor ve bu videolar Instagram üzerinde etkileşim sağlayabilmek için önemli bir yer tutuyor. Peki, Youtube üzerindeki videolar Instagram üzerinde nasıl paylaşılır? Bu işlemi yapmak farklı aşamalardan geçmeyi gerektiriyor. İşte adım adım Instagram’da Youtube videosu paylaşma işlemi;

  • Öncelikle İlgili Youtube Videosunu İndirin

Instagram üzerinde Youtube videosu paylaşma işleminin ilk adımı paylaşmak istediğimiz videoyu cep telefonumuza indirmektir. Video indirme işlemi için tercih edilebilecek birçok web sitesi ve program olsa da ben uzun zamandır kullanmış olduğum Savefrom.com sitesini kullanmanızı öneriyorum.

instagramda youtube videosu paylaşma

Savefrom.com sitesini açın ve arama kısmına indirmek istediğiniz Youtube videosunun linkini yapıştırarak İndir butonuna basın. Video işlendikten sonra alt kısımda video kalitesini seçerek indirme işlemini başlatın.

instagramda youtube videosu paylaşma

 

Video indikten sonra galerinize kaydedilecektir.

  • İndirdiğiniz Videoyu Instagram’da Paylaşın

Yukarıda bahsettiğim gibi Youtube videosunu indirdiyseniz artık Instagram’da paylaşmaya hazırsınız demektir. Unutmayın, Instagram şuan için sadece 30 saniye uzunluğunda videolar paylaşmamıza izin veriyor. Daha uzun videolar paylaşmak istediğimiz zaman ise öncelikle video üzerinde kesme işlemi yapmamız gerekiyor.

  • İnstagram uygulamasını açın ve alt menüde yer alan artı simgesine dokunun.

instagramda youtube videosu paylaşma

Açılan ekranda biraz önce indirdiğiniz Youtube videosunu seçin ve sağ üst kısımda yer alan İleri seçeneğini seçin. Bir sonraki ekranda video için farklı görüntü efektleri seçebilirsiniz.

instagramda youtube videosu paylaşma

Bir sonraki ekranda ise videoya açıklama ekleyebilir veya arkadaşlarınız arasından istediğiniz kişileri etiketleyebilirsiniz. Tüm işlemler bittikten sonra sağ üst kenarda yer alan Paylaş butonu ile videoyu hesabınızda paylaşabilir, dilerseniz story’e de ekleyebilirsiniz.

instagramda youtube videosu paylaşma

İlginizi Çekebilir: Instagram Engelleyenleri Görme

İnstagramda Youtube Video Paylaşma Nasıl Yapılır iOS?

Instagram’ın Android ve iOS versiyonları bazı ufak farklılıklar hariç tamamen birbirinin aynısıdır. Bu nedenle Instagram’da Youtube videosu paylaşma işlemi bu iki cihaz arasında farklılık göstermez. Ancak iOS işletim sisteminin kapalı yapısı Savefrom.com üzerinden video indirmeyi desteklemediğinden, videoları indirip iPhone cihazın galerisine kaydetmek için farklı bir yöntem uygulamak gerekir.

instagramda youtube videosu paylaşma

Documents by Readdle adlı uygulama iOS cihazlarda Youtube videosu indirme işlemi için son derece kullanışlı. Instagram’da paylaşmak üzere iPhone telefonunuza Youtube videosu indirmek için şu adımları takip edin;

Öncelikle cep telefonunuzdan Youtube uygulamasını başlatın ve indirmek istediğiniz videoyu açın. Videonun altında yer alan Paylaş butonuna basın ve açılan pencereden Bağlantıyı Kopyala seçeneğini seçin.

instagramda youtube videosu paylaşma

Documents by Readdle uygulamasını açın ve sağ alt kısımda yer alan tarayıcı simgesine dokunun. Açılan tarayıcının arama çubuğuna tr.savefrom.net yazarak indirme sitesini açın. Yukarıda bahsedildiği gibi Youtube videosunun linkini yapıştırın ve indirme kalitesini seçerek video indirme işlemini başlatın. Video indirme işlemi bittikten sonra Move Camera Roll seçeneği ile indirdiğiniz videonun galeri uygulamasına taşınmasını sağlayın.

Bu aşamadan sonraki işlemler Instagram üzerinden yapılacağı için herhangi bir değişiklik göstermez. Bir önceki adımda bahsedilen işlemleri birebir yaparak Instagram üzerinden Youtube videosu paylaşma işlemini başarıyla tamamlamış olursunuz.

Instagram Story Youtube Link Ekleme

Instagram her ne kadar en çok kullanılan ve beğenilen sosyal medya uygulaması olsa da bazı konularda kullanıcılara zorluk çıkarmaya devam ediyor. Örneğin Instagram Story’de Youtube linki paylaşma işlemi için en az 10.000 takipçiye sahip olmanız gerekiyor. 10.000 takipçiden sonra Story ekleme ekranında özel bir link ekleme butonu beliriyor ve Youtube URL’si paylaşmanıza izin veriliyor. 10.000 altında takipçiniz varsa maalesef Story’de Youtube linkleri de dâhil olmak üzere hiçbir web sitesinin linkini paylaşamıyorsunuz.

Bu yazımızda instagramda youtube videosu paylaşma işlemine dair ayrıntılı bir şekilde yanıt vermeye çalıştık. İşlemler esnasında sorun yaşarsanız veya merak ettiğiniz farklı bir konu varsa, aşağıdaki yorum sekmesini kullanarak bizlere ulaşabilirsiniz.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!