Internet üzerinden iş yapmak istiyorsanız veya ek iş yapmak istiyorsanız sizler için derlediğimiz bu makale işinize yarayabilir.

İnternetten iş fikirleri, evde bilgisayar başında iş imkanları, internet üzerinden iş ve para kazanmanın yolları sizlerle.

İnternet üzerinden bir iş kurmak istiyorsanız, öncelikle yeteneklerinize, ilgi alanlarınıza ve deneyimlerinize odaklanmanız önemlidir. İşte bazı internet üzerinden iş fikirleri:

İşte internet üzerinden iş imkanları ve para kazanabileceğiniz siteler

internet uzerinden para kazanma yollari

1- İnternetten ek iş yapılan site Sadeceon.com, bunun yanında bionluk.com sitesi ile aynı düzeyde gibi ve sadeceon.com sitesi de yapılan işlerden komisyon almaktadır.

2- Bionluk.com bu site de yapılan işler için komisyon kesmektedir.

3- Ytpara.com bu arada Youtube  üzerinden para kazanma üzerine açılmış çok yüksek kapsamlı bir web forumudur. Aynı zamanda sitenin kendi içinde para kazanmanız için bir çok ipucu yer alırken bu arada üyeler forumda bilmedikleri bilgileri öğreniyorlar.

4- Webmaster alanı ise wmaraci.com. Aynı zamanda bu sitede birçok webmaster çeşitli alanlarda işler yapıyor.

Para kazandıran uygulama listesinden de https://webhakim.com/para-kazandiran-mobil-uygulamalar-android-ios.html para kazanabilirsiniz.

İnternet Üzerinden Ek Gelir İmkanı İçin İş Fikirleri 

 1. Makale yazarak ek iş yapma
 2. Web sitesi yapımı
 3. E ticaret sitesi ile ek iş yapmak
 4. Web siteleri için seo raporları oluşturmak
 5. Tanıtım yazısı satmak
 6. Facebook reklam alışı ve satışı
 7. Yabancı dillerde web sitesi açmak
 8. Seslendirme işleri ile para kazanmak
 9. Google Adsense optimizasyonu
 10. Web sitesi satışı ve alışı
 11. Çeviri yaparak para kazanma
 12. Twitter reklam alışı ve satışı
 13. Site veya blog açarak ek iş yapmak
 14. Instagram’da butik açmak
 15. Online dersler vererek para kazanma

Evde Ek Gelir Kazanmak İçin Fikirler

internet üzerinden iş

Video Çekerek İnternetten Para Kazanmak

Eğer video çekmek gibi bir hobiniz varsa bu tam size göre demektir. Örneğin çektiğiniz bir video bir resim ile milyonlarca insanlara ulaşabilirsiniz demektir.

Teknoloji, genel kültür, oyun, moda, tasarım vb. konularda video çekebilir yayınlayabilirsiniz. Bir anda milyonlarca insana ulaşıp dünyanın parasını götüre bilirsiniz.

Hadi yine iyisiniz. Ne kadar izlenirseniz o kadar parayı götürürsünüz.

Yazı Yazarak İnternetten Para Kazanmak

Yazı yazmak gerçek bir tutkuya dönüştüğü anda ve bu tutkuyu da doğru kullandığınızda anda sağlam bir şekilde parayı götürebilirsiniz. Bu arada ücret konusu 100 kelime 1 TL olmaktadır.

Yazdığınız yazıları sitelere, bloglara, dergilere göstererek oradan iyi para kazanabilirsiniz. Özellikle makale yapan siteler ile iletişime geçip parayı götürebilirsiniz.

E-ticaret İşletmesi:

Kendi ürünlerinizi veya başkalarının ürünlerini çevrimiçi olarak satmayı düşünebilirsiniz. Dropshipping gibi modellerle stok yönetimi ve lojistik endişelerini en aza indirebilirsiniz.

Dijital Ürün Satışı:

E-kitaplar, eğitim videoları, yazılım, grafik tasarım şablonları gibi dijital ürünler oluşturarak ve satarak gelir elde edebilirsiniz.

Bilgi Ürünleri ve Eğitim Hizmetleri:

Uzman olduğunuz bir konuda online kurslar veya danışmanlık hizmetleri sunabilirsiniz. Mesleki beceriler, dil öğrenimi, sağlık ve fitness gibi çeşitli alanlarda eğitimler verebilirsiniz.

Blog ve İçerik Pazarlaması:

İlgilendiğiniz bir alanda bir blog veya web sitesi oluşturarak, reklam gelirleri, sponsorluklar veya affiliate marketing yoluyla para kazanabilirsiniz.

Freelance Hizmetler:

Web geliştirme, yazılım geliştirme, grafik tasarım, dijital pazarlama gibi yeteneklerinizi kullanarak freelance çalışabilirsiniz. Platformlar aracılığıyla müşterilere hizmetler sunabilirsiniz.

Abonelik Tabanlı Servisler:

Özel içerik, online topluluklar veya ürünleri belirli bir abonelik ücreti karşılığında sunarak tekrarlayan gelir elde edebilirsiniz.

Emlak Danışmanlığı:

Emlak alım satım işlemlerini çevrimiçi olarak yönetebilir veya online emlak pazarlama hizmetleri sunabilirsiniz.

Sosyal Medya Yönetimi ve Danışmanlık:

Küçük işletmelere veya bireylere sosyal medya stratejileri ve içerik yönetimi konusunda danışmanlık yapabilirsiniz.

Uygulama Geliştirme:

Mobil veya web tabanlı uygulamalar geliştirerek gelir elde edebilirsiniz. İhtiyaç duyulan bir problemi çözen bir uygulama geliştirmek önemlidir.

Youtuber veya Twitch Yayıncılığı:

Videolar oluşturarak veya canlı yayınlar yaparak izleyici kitlenizi büyüterek reklam gelirleri, sponsorluklar ve bağışlar yoluyla para kazanabilirsiniz.

SONUÇ

İş fikrinizi seçerken pazar araştırması yapmak, hedef kitlenizi tanımlamak ve iş modelinizi belirlemek önemlidir. Ayrıca, işinizi yasal olarak düzenlemek ve güvenlik önlemleri almak da gereklidir.

Yorumlar (1)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

gizem 6 yıl önce

Uzun zaman ben de internet üzerinden nasıl ek iş yapabilirim diye düşünmüştüm. Mimar olarak özel sektörde çalışmama rağmen şartlar ortada yetmiyor. Makale yazarlığı yapmak en mantıklı olarak gelse de 3 farklı sitede başladığım yazarlığımla biriken bakiyelerim yatmadı. Emeğim de vaktim de boşa gitti. İki senedir tek bir site de yazıyorum hatta önce az yazdım param gelecek mi diye bekledim bir daha aynı şeyi yaşamamak için herhangi bir sıkıntı yaşamadım iki senedir. Denemek isteyen olursa önerebilirim. yazkazan.net/?aff=42862