Teknolojinin gelişmesi ile birlikte, yeni televizyon modelleri internet özellikli olarak üretiliyor. İnternetsiz televizyona internet nasıl bağlanır yöntemlerini araştıranlar, artık interneti olmayan televizyonlara internet bağlamanın mümkün olduğunu görebiliyor.

TV’nizin arkasındaki Ethernet bağlantı noktasını bulun. Bir Ethernet kablosunu TV’nizdeki bağlantı noktasına bağlayın. TV’nizin uzaktan kumandasında Menü’yü seçin ve ardından Ağ Ayarları’na gidin. Kablolu interneti etkinleştirmek için seçeneği seçin. Uzaktan kumandanızın tuşlarını kullanarak Wi-Fi şifrenizi yazın.

İnternet bağlantısı için üretilen bazı cihazlar, eski televizyon modellerine de internet bağlamayı mümkün hale getiriyor. Bu işlemlerin yapılması, eski televizyonların uzun süre daha kullanılmasını sağlayacaktır.

Smart Olmayan Televizyona İnternet Bağlamak

İnternetsiz Televizyona İnternet Nasıl Bağlanır

Smart olmayan televizyonlara, kablolu ya da kablosuz internete bağlama işlemleri yapılabilir. Televizyon modeline göre ihtiyaç duyulan özelliklere sahip cihazlar alınmalıdır.

Uydu alıcı kullanılan televizyonlar için ip TV satın almak internet bağlantısı yapmayı kolaylaştıracaktır. İp TV satın aldığınızda, televizyonda internete bağlanabilir ve Youtube kanalları dahil birçok kanala bağlantı yapabilirsiniz.

Televizyona İnternet Bağlamak İçin hangi Cihaz Alınır?

İnternet bağlantı özelliği olmayan televizyonlara internet 2 farklı yöntemler bağlanabilir. 

İnternet bağlantısı için satın alınabilecek cihazlar şunlardır;

  • İp TV cihazı,
  • İnternet uygulamalarını açan uydu alıcı cihazlar,
  • Google chromecast,

İp TV cihazları, çanak antenden gelen kabloya başlanır ve televizyonda hem uydu yayınlarının izlenmesi hem de internete bağlanma yapılabilir.

Televizyona Kablosuz İnternet Nasıl Bağlanır?

İnternetsiz televizyonlara, kablosuz internet bağlanabilmesi için televizyonun sahip olması gereken özellikler vardır. Smart TV özelliği bulunan televizyonlarda, wi-fi özelliği vardır ve wi-fi bağlantısını kullanarak kablosuz internet bağlantısı yapabilirsiniz.

Smart olmayan televizyonlar için Google chromecast medya akış sağlayıcı kullanılabilir. Hdmı çıkışı ile bağlantı yapılır ve eski model televizyonları internet özelliğine sahip olması sağlanır.

Televizyona Kablolu İnternet Nasıl Bağlanır?

Televizyona, kablolu internet bağlayabilmek için işlemlerin, router ya da internet modemleri üzerinden yapılması gerekiyor. Eski televizyonlarda internet kablosu bağlantısı yapabilmek için PC donanımları kullanılabiliyor.

İnternet bağlantı soketi olan televizyonlarda için bağlantı kabloları kullanılabiliyor. Televizyon arkasında LAN soketi varsa internet kablosu buraya bağlanır. Televizyon markalarına göre ağ ayarları farklı olabiliyor.

İptv’li Uydu Alıcısı

İnternete bağlanabilen ip TV uydu alıcıları çanak antenden gelen sinyallerde bir kesinti olmadan yayınların televizyonda izlenmesini sağlar. İp TV cihazlarına internet kablosu bağlantısı yapıldığı için televizyondaki uygulama üzerinden internet bağlantıları yapılabilecektir.

İp TV’ li uydu alıcıları sayesinde, smart olmayan televizyonlara internet kolaylıkla bağlanır. İnternet bağlantısı için internet uyumlu uydu alıcısı ve ip tv alırken, özelliklerine ve markasına dikkat edilmelidir.

Android İnternet Cihazlarının Televizyona Bağlanması

Android tabanlı cihazla ile televizyona internet bağlamak mümkündür. Farklı markalar tarafından üretilen bu cihazlar, internet özelliği olmayan televizyonlara internetin bağlanmasını ve erişimlerin hızlı olmasını sağlar.

Android tabanlı uygulamalardan destek alan bu cihazlar, internet erişimlerini yapılmasını sağlarken, film uygulamaları, netflix, blue tv, youtube gibi çeşitli uygulamalarında indirilmesini ve üyelik oluşturularak kullanılmasını sağlar.

Android tabanlı cihazların güvenilir ve sağlam olması için bilinen markalara ait ve bilinen teknoloji mağazalarından alınması işlemlerin sorunsuz yapılabilmesi için önemlidir.

SONUÇ

Bu yöntemlerden herhangi birini kullanarak, televizyonunuzu internete bağlayabilir ve çevrimiçi içerikleri izleyebilirsiniz. Ancak, televizyonunuzun bağlantı özelliklerini destekleyip desteklemediğini kontrol etmek önemlidir. Televizyonunuzun kullanım kılavuzunu inceleyerek veya üretici firmanın web sitesinden bilgi alarak hangi bağlantı seçeneklerinin uygun olduğunu belirleyebilirsiniz.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER