iPhone DFU moda alma işlemini sizler için aşağıda kısa ve hızlı bir şekilde anlatmaya çalıştık.

Başlamadan Önce Bilmeniz ve Yapmanız Gerekenler

Home tuşu, iPhone ekranınızın altındaki dairesel düğmedir.

Uyku / Uyandırma tuşu, Apple’ın güç düğmesidir.

iphone dfu moda alma

8 saniyeliğine sayım yapmak için bir zamanlayıcıya ihtiyacınız olacak (veya kafanızdan da yapabilirsiniz).

Yapabiliyorsanız, iPhone’unuzu iCloud’a veya iTunes’a yedekleyin. Çünkü bu belki de bilgilerinizin kaybolmasını engellemenin en etkili yolu olacaktır.

iPhone Dfu Moda Alma

  1. iPhone’unuzu bilgisayarınıza takın ve iTunes’u açın. IPhone’unuzun açık veya kapalı olması önemli değil.
  2. Uyku / Uyandırma Düğmesini ve Ana Düğmeyi (iPhone 6s ve altı) veya ses kısma düğmesini (iPhone 7 ve üstü) 8 saniye boyunca birlikte basıp basılı tutun.
  3. 8 saniye sonra Uyku / Uyandırma Düğmesini bırakın ancak iTunes “iTunes kurtarma modunda bir iPhone tespit etti” yazana kadar Ana Düğme’yi (iPhone 6s ve altındaki) veya ses kısma düğmesini (iPhone 7 ve üstü) basılı tutmaya devam edin. iTunes, kurtarma modunda bir iPhone tespit etti.
  4. Ev Düğmesini veya ses kısma düğmesini bırakın. DFU moduna başarıyla girdiyseniz, iPhone ekranınız tamamen siyaha dönecektir. Değilse, baştan tekrar deneyin.
  5. iTunes’u kullanarak iPhone’ınızı geri yükleyin.

Not: Ekranda yazıyı gördüyseniz işleminiz başarılı olmuş demektir. Ancak, yazı görünmüyorsa yorumlarda belirtin, yardımcı olalım.

Uyarı!

DFU’yu iPhone’unuzu geri yüklediğinizde, bilgisayarınız iPhone’unuzdaki yazılımı ve donanımları kontrol eden her bir kod bitini siler ve yeniden yükler. Bir şeylerin yanlış gitmesi için bazı potansiyellerden de bahsetmek yerinde olacaktır.

IPhone’unuz herhangi bir şekilde hasar gördüyse ve özellikle de suya zarar veriyorsa, bir DFU geri yüklemesi iPhone’unuzu bozabilir. Küçük hasarlara sahip kullanışlı bir iPhone, su hasarına bağlı olarak bir DFU geri yüklemesi başarısız olursa tamamen kullanılamaz hale gelebilir.

iPhone 11 DFU Moda Nasıl Alınır?

İlk olarak iPhone’u Mac veya PC’ye bağlayın. Ardından iTunes’u açın. Sesi açma düğmesine basın.

Ses kısma düğmesine basın. Genellikle açma yada kapama ve ses kısma düğmelerine basmalı ve basılı tutun. Ekran siyah olacaktır. Mac yada PC’de bir mesaj gelecek kabul edin.

iPhone 7 DFU Moda Nasıl Alınır?

İlk olarak bilgisayara bağlı olan iPhone’unuzun kablosunu çıkarın. Güç tuşuna ve ses kısma tuşuna yine aynı şekilde 10 saniye basılı tutun.

Apple logosu geldiğinde artık iPhone’unuz DFU moddan çıkmış demektir.

Fiemware Nedir? Bu Ne işe yarıyor?

Firmware, cihazınızın donanımını kontrol eden programlamadır.

Yazılım her zaman değişir, donanım hiçbir zaman değişmez ve yazılımlar hemen hemen hiç değişmez – zorunluluk olmadıkça.

Diğer Elektronik Cihazların Firmware Yazılımı Var mı?

Hepsini düşünün! Ve bunu biraz daha derinden  düşünün:

Çamaşır makineniz, kurutucu, TV uzaktan kumandanız ve mikrodalga fırınınızın butonları, zamanlayıcıları ve diğer temel işlevleri kontrol etmek için firmware donanımı kullanılmaktadır.

DFU geri yüklemesi

iPhone’da bir geri yükleme ile çözülebilecek bir sorun varsa, bir DFU geri yüklemesi bunu düzeltmenin en iyi ihtimalidir.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER