iPhone Sahte Arama Nasıl Yapılır?

Ana Sayfa Haber Mobil iPhone Sahte Arama Nasıl Yapılır?
  Kabul edelim ki, hepimiz, isteksizce bir konuşma yapmamız gereken garip durumlarla sürekli sınanmaktayız. Günümüz dünyasında, insanlar çoğunlukla akıllı telefonlarının yardımıyla bu gibi durumlardan kaçmaya çalışırlar. Bir görüşme yapıyormuş gibi davranmak ve yavaş yavaş bu duruma katlanmak bazen gerekebiliyor. Ancak, sahte bir çağrı ile mücadele oldukça zor bir durum. Çünkü, sahte bir çağrıyı sesinden anlamak oldukça zor hatta imkansızdır! Bugün, akıllı telefonlar için kullanılabilen uygulamalarla, fake çağrıların daha gerçekçi görünmesini sağlayabilirsiniz. Bir iPhone‘unuz varsa, sahte aramaları planlamak ve garip bir durumun ortasında telefonunuzu çaldırmak için kullanabilirsiniz. Daha da ileri gidelim! Bir kez aradığınızda, gerçek bir çağrı gibi görünmesini sağlamak için sahte bir konuşma bile duymuş olacaksınız. Eğer, bunu gerçekten de denemekle ilgileniyorsanız, iPhone sahte arama nasıl yapılır, gelin bir bakalım:

iPhone Sahte Arama Nasıl Yapılır

iPhone sahte arama nasıl yapılır öğrenmek için App Store’da bulunan birkaç üçüncü parti uygulamalardan biri olan “Spoof Çağrısı” nı kullanacağız. Prosedür oldukça basittir ve yapılması gereken tek şey, ilk sahte aramanızı almak için birkaç dakika çalmasını beklemeniz olacaktır.  Bu işlemi basit bir şekilde yapmak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir:

– Her şeyden önce, Spoof Call uygulamasını Apple App Store’dan indirin ve uygulamayı açın.

Uygulamayı indirmek için tıklayın.

Sahte arama için çeşitli seçenekleri görüntüleyen ana menüyü göreceksiniz. “Zaman” ile başlayalım. Üzerine dokunduğunuzda, sahte aramayı alacak zamanı planlayabileceksiniz. Varsayılan olarak, “3 saniye sonra” olarak ayarlanmıştır. Bununla birlikte, 3 saniye ile bir saat arasında herhangi bir süreyi kendiniz de seçebilirsiniz.

iphone sahte arama nasıl yapılır

-Şimdi, uygulamanın ana menüsünde “Arayan” seçeneğini belirlerseniz ekranda görüntülenmesi istenen sahte arayanın adını yazabileceksiniz. Peki, daha fazlasını mı istiyorsunuz? Öyleyse ana menüdeki “Zil Sesi ve Titreşim” seçeneğini belirleyerek sahte arama zil sesini değiştirebilir ve ayarlayabilirsiniz. Marimba, en çok kullanılan iPhone zil sesi olduğundan, bununla devam etmeye karar verdik.

-Kullanıcılar, uygulamanın ana menüsünden “Ses” seçeneğini belirleyerek, sahte arama için üç farklı sesi seçebilirler. İlgilenmiyorsanız, planladığınız çağrı için “Hiçbiri” ni bile seçebilirsiniz. Son olarak, çağrı alırken görüntülenecek arka planı bile ayarlayabilirsiniz. Bunun avantajını kullanmak için uygulamanın ana menüsünden “Duvar Kağıdı” üzerine hafifçe vurmanız yeterlidir.

iphone sahte arama nasıl yapılır

-Her şeyi kurduktan sonra uygulamanın ana menüsüne dönün ve sahte gelen çağrıyı zamanlamak için yalnızca “Arama Başlat ” üzerine dokunun. Gelen sahte çağrı aşağıda gösterildiği gibi görüntülenecektir.

iphone sahte arama nasıl yapılır

 

IPhone’da Sahte Çağrılardan Kaynaklı Garip Durumların Önüne Geçmenizi Sağlayacak Yollar:

Bu, basitçe telefonunuzun zil sesini çalmaktan çok, garip konuşmalardan çıkış yolunuzu bulmanın daha gerçekçi bir yoludur. Akıllıca yönetirseniz, kimsenin böyle bir uygulamayı yalnızca bu durumu önlemek için kullandığınıza dair en ufak bir şüphe hissetmeyecektir. Bununla birlikte, “Spoof Call” ın bunu yapabilecek kapasitede olan tek iPhone uygulaması olmadığını da belirtmek gerekir. Fake Call Free, Prank Call, Best Fake Arayan, vb. Gibi diğer üçüncü taraf sahte arama uygulamaları benzer bir düzene sahiptirler ve gelen sahte bir aramayı zamanlamak için kolayca kullanılabilir özelliktedirler. Peki, iPhone’unuzda daha önce sahte bir arama yapmayı planladınız mı? Öyleyse, bu uygulamalar sizi garip bir durumdan kurtarmak için size ne kadar yardımcı oldu? Değerli görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümüne bırakarak bize bildiriniz.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir