iPhone telefonunuzda Fotoğraflar kısmına açın. Ekranın sağ alt kısmındaki Albümler kısmına dokunun. Son silinen Albümü bulmak için aşağı kaydırın. Son silinenler kısmını açın. Son silinen tüm fotoğrafları 30 gün içerisinde burada bulabilirsiniz.

Silinen iPhone fotoğraflarını geri almanın birden fazla yöntemi vardır. Önceden bir yedekleme yapmış olsanız da, bunları geri alma şansını elde edebilirsiniz. iPhone X ve iPhone 8/7 (Plus) dahildir ve ayrıca iOS 11 için de çalışır.

Bir iPhone silinen fotoğrafları geri getirme programı bulmak ve fotoğrafları geri getirmek bazen büyük işler gerektirebiliyor.

Hatalı silme işleminin yanı sıra, jailbreak, başarısız iOS güncellemesi, iTunes senkronizasyonu, iTunes veya iCloud geri yüklemesi veya iCloud senkronizasyonu gibi başka işlemler de iPhone fotoğraflarının silinmesine veya kaybolmasına neden olabilir.

iPhone Silinen Fotoğrafları Geri Getirme Uygulaması İçin Tıklayın..

iPhone Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

iphone silinen fotograflari geri getirme uygulamasi

iPhone silinen fotoğrafları geri getirme ilişkin çözümler arıyorsanız, bu yazımız size yardımcı olacaktır. Bu kılavuzda iPhone fotoğraf kurtarma ile ilgili her şeyi ve silinen fotoğrafları iPhone’dan kurtarmanın olası tüm yollarını anlatacağız.

Bir iTunes veya iCloud yedeklemesi yapmış olsanız bile, kullanmış olduğunuz cihaz ne olursa olsun iPhone’da silinen fotoğrafları geri almak için bir şans yakalayabilirsiniz.

Bu arada buna da https://webhakim.com/iphone-silinen-fotograflari-geri-getirme-uygulamasi.html bakabilirsiniz.

iPhone  Silinmiş Fotoğrafları iPhone’un Son Silinen Özelliği Üzerinden Nasıl Kurtarılır?

Apple, bazen fotoğrafların yanlışlıkla iPhone’dan silinmekte olduğunu bilir; bu nedenle iOS 8’den beri düzeltmemize yardımcı olması için iOS’a bir özellik ekledi.

IOS 8 veya bir iOS sürümüyle çalışıyorsanız, fotoğraflar uygulamasında, silinmiş fotoğraflarınızı 30 gün boyunca saklar, böylece iPhone’daki bazı fotoğrafları silmeye pişman olduysanız bunları iPhone’un Camera Roll’a veya diğer albümlere geri yüklemek için yeterli zaman elde edebilirsiniz.

iPhone silinen fotoğrafları geri getirme Son Silinmiş özellik yoluyla iPhone’dan almadan önce, bilmeniz gereken birkaç şey var:

1-Son Silinenler, yalnızca sizin tarafınızdan silinen ögeleri kurtarmanıza yardımcı olur, ancak iPhone’unuzdan kalıcı olarak silinmez.

2-Son Silinenler, yalnızca silinen fotoğrafları 30 gün boyunca saklamaya devam eder, son tarihe gelince otomatik olarak Son Silinenler albümünden kaldırılır. Dolayısıyla fotoğraflarınız 30 gün önce iPhone’dan zaten kalıcı olarak silinmiştir.

3-Bu özellik, yalnızca iPhone’dan kazayla tek veya az sayıda fotoğraf sildiyseniz geçerlidir. IDevice’ı, iCloud senkronizasyonunu veya iOS güncellemesini geri yükleyerek tüm Kamera Rulosunu kaybedersiniz, bunlar dahil edilmez.

iPhone silinen fotoğrafları geri getirme veya resimleri Son Silinmiş özellik aracılığıyla iPhone’dan kurtarmak için, iPhone’unuzda aşağıdaki adımları gerçekleştirmeniz yeterlidir:

 • İlk olarak Fotoğraf Uygulamasına Gidin.
 • Daha sonra Son Silinen albümü bulmak için Albümler aşağı kaydırın.
 • Son Silinen albümü açın. Son zamanlarda silinen fotoğrafları ön izleyin ve kurtarmak istediğiniz fotoğrafların olup olmadığını kontrol edin.

iphone silinen fotoğrafları geri getirme

 • Kurtarmayı istediğiniz fotoğrafları seçin.
 • Son olarak sağ alt köşedeki Kurtar üzerine dokunun.

iPhone’dan Silinmiş Fotoğrafları Yedeklemelerle Nasıl Kurtarılır?

Normalde, iPhone’dan fotoğraf veya resim silmek için Apple’dan yardım talep ederseniz, önce “iPhone’unuzu iCloud’a yedeklediniz mi yoksa iTunes’unuzla senkronize ettiniz mi” diye size soru sorar, eğer siz “EVET” diyorsanız, yaptığınız yedekleme ile iPhone’unuzu geri yüklemenizi öneririz.

Fotoğraflarınızı iPhone’dan silmeden önce bir iTunes veya iCloud yedeklemesi yapmışsanız silinen fotoğrafları iPhone yedeklemesinden kurtarmak için bu yazıyı takip edebilirsiniz. iPhone’nun kaybolması, kırılması veya çalınması durumunda, iPhone’dan fotoğraf almak için bu yöntemi uygulayabilirsiniz.

IDevice cihazınızı iTunes / iCloud yedeklemesiyle geri yükleyerek silinmiş iPhone fotoğraflarını kurtarabilmenize rağmen, bu işlem sırasında iPhone’unuzdaki tüm veriler silinir ve yerini yedekteki içerikle değiştirir. Dahası, iDevice cihazınızı geri yüklemeden önce hangi dosyaların yedekte olduğunu asla bilemezsiniz.

Bu, iPhone’unuzdaki mevcut verileri kaybetmek pahasına iDevice’ınızı geri yüklemenizi mümkün kılar ancak kurtarmak istediğiniz fotoğrafları silmek için bu yedekleme içermez.

Bu nedenle, var olan tüm iPhone verilerinizi güvende tutmak ve doğru yedekleme ile iPhone’unuzu geri yüklemek için, silinen iPhone fotoğraflarını PhoneRescue ile yedekten kurtarmanızı öneririz.

iOS veri kurtarma aracı, iTunes’ı taramak için bir iPhone yedeklemesi olarak çalışabilir yedekleme ve iCloud yedekleme böylece iPhone iPad geri yüklemeden yedek dosyalarını ön izleme yapabilirsiniz.

Bu işlem sırasında tüm mevcut iPhone içeriğiniz güvende olacak ve kurtarmadan önce fotoğrafları ön izleyebileceksiniz; Doğru yedekleme için devam edin.

PhoneRescue ile iTunes Yedeklemesinden Silinen iPhone Fotoğrafları Nasıl Kurtarılır?

iPhone silinen fotoğrafları geri getirme uygulaması ile resimlerini kurtarmak dışında iPhone’unuz kırıldığında, kaybolduğunda veya çalındığında ve iTunes yedeklemesinden fotoğrafları çıkarmak istediğinizde bu yöntem geçerlidir.

Şimdi, iTunes yedek dosyalarını geri yüklemeden nasıl ön izleyeceğinizi öğrenmek için silinen iPhone fotoğraflarını iTunes Yedekleme’den kurtarmak için yazımızı okuyun.

 • PhoneRescue’i ücretsiz indir.
 • iOS veri kurtarma yazılımını yükleyin ve bilgisayarınızda çalıştırın.
 • iPhone’u bilgisayara bağlayın, iTunes Yedekleme’den Kurtar’ı seçin ve sağ alt köşedeki İleri‘yi tıklayın.
 • iTunes yedekleri listesinden doğru iTunes yedeklemesini seçin ve devam etmek için Sağ Ok düğmesine tıklayın.
 • Varsayılan olarak, tüm kategoriler seçilecektir. Lütfen Tümünü Seç seçeneğinin işaretini kaldırın ve ardından Fotoğraflar’ı seçin.
 • Analiz ettikten ve taradıktan sonra, iTunes yedeklemenizdeki fotoğrafları ön izlemek için sol paneldeki Fotoğraflar’ı tıklayın ve kurtarmak istediğiniz fotoğrafların olup olmadığını kontrol edin. Varsa, bunları seçmeniz ve ardından iPhone’unuzdaki Fotoğraf Uygulamalarına geri döndürmek için Cihaza Düğmesini tıklamanız veya bilgisayara geri yüklemek için Bilgisayarın düğmesine basmanız yeterlidir.

iCloud Yedekleme ile Silinen Fotoğrafları iPhone’dan Nasıl Kurtarılır?

iPhone’unuzu iTunes yerine iCloud’a yedeklediyseniz, iDevice’i geri yüklemeden iCloud yedeklemesinde fotoğrafları nasıl görüntüleyeceğinizi ve silinen iPhone fotoğraflarını iCloud yedeklemesinden kurtarmak için aşağıdaki adımları takip edelim.

1.Adım: PhoneRescue – iOS veri kurtarma aracını indirin> Kurun ve PC / Mac bilgisayarınızda çalıştırın.

2.Adım: iPhone’unuzu USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlayın> Bir sonraki adıma geçmek için iCloud’dan Kurtar’ı seçin> Sağ Ok düğmesine tıklayın.

3.Adım: Apple ID’nizi ve parolanızı girin> Giriş yapmak için Sağ Ok düğmesine tıklayın.

4.Adım: Doğru iCloud yedeklemesini seçin> Seçilen dosyaları iCloud yedeklemesinden indirmek için> Tamam düğmesine tıklayın, İndir düğmesini tıklayın> Geri yüklemek istediğiniz Fotoğraf ve diğer dosya türlerini seçin. İndirme süresi Internet hızınıza ve iCloud yedekleme boyutunuza bağlıdır.

5.Adım: Yedekleme indirildiğinde, bu yedeklemeyi seçin> Bu iCloud yedeğini taramak ve indirilen dosyaları yüklemek için Sağ Ok düğmesine tıklayın> Resimleri iCloud’da yedekle ön izleme> Kurtarmak istediğiniz fotoğrafları seçin> iPhone Fotoğraflarına geri getirmek için Buraya Tıklayın düğmesine tıklayın. Doğrudan uygulama veya PC / Mac bilgisayarına geri yüklemek için Bilgisayarın düğmesine tıklayın.

 iPhone’dan Silinen Fotoğrafları Yedekleme Olmadan Nasıl Kurtarılır?

iTunes yedekleme veya iCloud yedeğini kontrol ettikten sonra silinen fotoğrafları iPhone’dan kurtarma konusunda başarısız oluyorsanız veya iPhone fotoğraflarını kaybetmeden önce herhangi bir yedekleme yapmadıysanız, onları geri almanın son şansını yakalayın.

iPhone’u kullanarak PhoneRescue gibi veri kurtarma aracı yedeklemeden iPhone’dan silinen resimleri kurtarmanıza olanak tanıyan iOS veri kurtarma aracıdır.

Silinmiş fotoğrafları iPhone’dan yedeklemeden kurtarmaya başlamadan önce, önce bilmeniz gereken birkaç şey var:

Silinen fotoğrafları yedeklemeden iPhone’dan kurtarmak için bazı iPhone veri kurtarma aracını kullanmadıkça bunu yapamazsın. Ayrıca hepsi de ücretsiz değildir ve bunun bedelini ödemeniz gerekir.

Tüm veri kurtarma yazılımı (bilgisayar ve cep telefonu veri kurtarma da dahil olmak üzere) aynı temel üzerine kuruludur.

Veriler üzerine yazıldıktan sonra, onları hiçbir şekilde geri alamazlar. iPhone’unuza yeni eklenen veya kurulan herhangi bir şey üzerine yazılmasına neden olabilir; bu nedenle, iyileşme işlemi sırasında iPhone’unuzu Uçak Modunda tutun.

Neredeyse tüm iPhone veri kurtarma yazılımı masaüstü yazılımıdır, bilgisayarınıza kurmanız ve kullanmanız gerekir.

Tıpkı yukarıda belirttiğimiz gibi, yeni veya yüklenmiş tüm iPhone’daki uygulamalar veya dosyalar üzerine yazılmasına neden olabilir ve silinen fotoğraflarınızı geri yüklenemez hale getirebilir.

Bu nedenle, bu sayfayı cep telefonunuzdan ziyaret ederseniz ve daha sonra okumak için, daha yüksek bir iyileşme oranı elde etmek için bilgisayarınızı açın.

IPhone veri kurtarma yazılımı ile silinen fotoğrafları iPhone’dan kurtarmak dendiğinde birçok seçenek olabilir. Çok fazla seçeneğe sahip olmak iyi bir şey değildir, çünkü sahip olduğunuz daha çok seçenek varsa, en iyisini seçmeniz daha uzun zaman alacaktır. Bu nedenle, PhoneRescue’i aşağıdaki nedenlerle seçmenizi öneriyoruz:

1-Gelişmiş akıllı tarama tekniği ile donatılmış olarak, tüm silinmiş ve gizli dosyaların ve verilerin yalnızca üstüne yazılmadıklarında listelenmesi için iPhone’unuzu iyice tarar.

2-Yazılımı ücretsiz indirmenize ve iPhone’unuzu silinen dosyalar için ücretsiz taramanıza izin verir. Silinen iPhone fotoğraflarını bulmanıza yardım etmeden önce buna para ödemeniz gerekmez.

3-Size “60 Gün Para İade Garantisi” vaadinde bulunur. Satın aldığınızda bile, silinen fotoğrafları iPhone’dan kurtaramazsanız, geri ödemeyi 60 gün içinde yine de isteyebilirsiniz.

4-Ayrıca “Free Lifetime Upgrade” vaat ediyor. Bunun için daha fazla ödeme yapmanız da gerekmiyor.

5-Silinen iPhone fotoğraflarını kurtarma haricinde, mesajlar, kişiler, notlar, videolar, takvim etkinlikleri, arama geçmişi vb. 20’den fazla iPhone dosyası da desteklenir.

6-Ayrıca iDevice’ı geri yüklemeden iTunes veya iCloud yedeklemesinden dosyaları seçerek özümser.

Dahası PhoneRescue, iPhone 3Gs / 4 / 4s / 5 / 5s / 6 / 6s / SE gibi eski iPhone’lar ve iPhone 7 (Plus) gibi yeni iPhone’lar ve en yeni iPhone 8 de dahil olmak üzere tüm iPhone modelleriyle iyi çalışır. Öncelikle bilgisayarınıza PhoneRescue’u indirin ve silinen fotoğrafları yedeklemeden iPhone’dan kurtarmak için bu yazımızı takip edin.

1.Adım: PhoneRescue – bilgisayarınızdaki iOS veri kurtarma yazılımını indirin, kurun ve başlatın.

2.Adım: iPhone’unuzu USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlayın, iOS Aygıtından Kurtar’ı seçin ve sağ alt köşedeki Tara düğmesini tıklayın.

3.Adım:  Varsayılan olarak, tüm kategoriler seçilecektir. Lütfen Tümünü Seç seçeneğinin işaretini kaldırın ve ardından Fotoğraflar’ı seçin.

4.Adım: PhoneRescue, silinen ancak üzerine yazılamayan tüm fotoğrafları listelemek için iPhone’unuzu tarar. Tarama tamamlandığında, sağ tarafta listelenen tüm fotoğrafları (son silinen ögeleriniz dahil) bulacaksınız. Fotoğrafları kurtarmak için ön izlemeyi seçip, ardından fotoğrafları iPhone’un Fotoğraf Uygulamalarına doğrudan geri yüklemek veya bilgisayara indirmek için Cihaza veya Bilgisayarın düğmesine tıklayın.

iPhone Fotoğraflarını Silinen veya Kaybolan Sorunlardan Korumak İçin Düzenli Olarak Fotoğrafları Yedekleyin.

Yukarıda bahsedilen yöntemlerin tümünü denediyseniz ve yine silinen fotoğrafları iPhone’dan geri almakta başarısız olduysanız, hangi aracı kullanırsanız kullanın, artık kurtarılamazlar.

Bunun için üzgünüz, ancak önemli bir şey öğrenmiş olabileceğinizi düşünüyoruz. iPhone verisinin silinmesini veya kaybolmasını önlemek için, iPhone fotoğraflarınızı düzenli olarak yedekleyin; yalnızca fotoğrafları değil.

iPhone fotoğrafları iTunes, iCloud veya doğrudan bilgisayara yedeklenebilmesine rağmen, iPhone fotoğrafları iTunes ile yedeklemenizi veya iCloud senkronizasyonu veya iCloud yedekleme yerine bilgisayara yedeklemenizi öneririz.

iCloud senkronizasyonu ve iCloud yedekleme iTunes kadar istikrarlı değildir ve sadece iPhone içeriğinizin bir bölümünü yedekleyebilir. iCloud ile yedekleme yapmış olsanız da yine de iPhone’daki tüm içeriğin yedeklendiğinden emin olamazsınız.

Örneğin, iPhone’un yakın geçmişteki iCloud yedeklemelerini kontrol edin, aynı iPhone’un yedek boyutlarının tamamen farklı olduğunu göreceksiniz, bazıları 3 GB’dan fazla, bazıları 100 MB’ın altındadır. Bununla birlikte “iCloud yedekleme başarısız” veya “Son yedekleme tamamlanamadı” gibi sorunlarla karşılaşma ihtimaliniz daha yüksek olacaktır.

Bu nedenle, iPhone’unuzun iTunes ile tam bir yedekleme yapmayı veya yalnızca iPhone fotoğraflarınızı AnyTrans’a yedekleme amacıyla bilgisayara aktarabileceğinizi düşünebilirsiniz (normalde Camera Roll fotoğraflarını, Fotoğraf Akışı, Fotoğraf Kütüphanesi, iTunes fotoğraflarını senkronize eden diğer fotoğrafları aktarabilirsiniz)

iPhone fotoğrafları yedekleme dışında, diğer iPhone verileri ve dosyaları, Rehber, Müzik, Mesajlar, Videolar, Notlar, Arama Kaydı vb. Gibi AnyTrans tarafından desteklenir. AnyTrans tarafından desteklenen tüm dosyaları kontrol edin ve şimdi iPhone’unuzu yedeklemek için AnyTrans’ı indirin.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER