• Ana Sayfa
  • Rehber
  • Paralel İthalatçı Garantili Telefon Nedir? Paralel İthalatçı Telefon Alınır mı?

Telefon üreticileri her geçen gün yeni bir cihazı piyasaya sunuyor. Ve kullanım oranına baktığımızda, telefon kullanımı ve satın alım oranı için ülkemiz dünya üzerinde ilk sıralarda. Paralel İthalatçı Garantili Telefon Nedir?

Ama artan döviz kuru ve ekonomik sıkıntılar ve yüksek vergiler nedeniyle kullanıcılar ithalatçı firma garantili telefon gibi alternatifler arıyor. Bu alternatiflerden birisi yurt dışından telefon alma imkanı.

Ama paralel ithalat yapan firmalar dışında, yurt dışından cihaz getirme veya ithalatçı firma garantili telefon alma imkânı olmuyor.

Ama birileri bu işi bizim için yapıyor hatta cihazı BTK sistemine kaydettiriyor. Ve bizlere 2 yıl boyunca garanti hizmeti sunuyor.

İthalatçı Garantisi Nedir?

ithalatçı firma garantili telefon

Yurt dışından topluca cihaz alıp ülke içerisinde satan bazı şirketler mevcut.

Ithalatçı Firma Garantili Telefon

Ülkemizde paralel ithalat yapan firmalar işini en iyi yapan firmalar Ritzy ve Delta olarak karşımıza çıkmakta. İthalatçı ürünler tamamen yasaldır ve cihazınızın kapanma riski yoktur.

İthalatçı Garantili Ürünlerin Avantajları Nelerdir?

En büyük avantaj, aynı cihaza çok daha az ücret ödeyerek sahip olma imkanıdır. Alacağınız cihazın, resmi firma garantili olandan hiçbir farkı yoktur.

Paralel ithalat Cep Telefonu

Bazı yazılımsal değişiklikler olabilmektedir. Ama biraz araştırırsanız satın aldığınız cihaza Türkiye için oluşturulmuş yazılımı yükleme yönergelerini çok rahat bulabilirsiniz. paralel ithalat telefon alınır mı sorusunun cevabını ise sizin kendinizin vermesi gerekiyor, avantajları ve dezavantajlarını karşılaştırıp karar verebilirsiniz.

Hatta bazı cihazlar söz konusu olduğunda paralel ithalatçı garantili ürünlerin daha kaliteli ve daha fazla özelliğe sahip olduğunu görebilirsiniz. Genellikle Amerika ve Çin pazarı için üretilmiş cihazlar malzeme ve donanım kalitesi olarak Avrupa pazarındaki cihazlar üstün olabiliyor.

İthalatçı Garantili Ürünlerin Dezavantajları Nelerdir?

En büyük dezavantaj yazılım konusunda karşımıza çıkıyor. Genellikle bu cihazlarda önyüklü olarak ithal edildiği ülke için oluşturulmuş yazılım geliyor. Tabiki çözümü mevcut ama biraz araştırma yapmanız gerekmektedir. Diğer bir dezavantaj ise garanti konusu. Bazı şirketler kullanıcıları garanti konusunda mağdur edebilmektedir. Cihaz almadan önce ithalatçı şirketin garanti tutumunu mutlaka araştırın ve diğer kullanıcıların deneyimlerini araştırın. Çok fazla olumsuz yorum alan şirketlerin garantisi altında olan cihazları almayın ve başka bir şirket arayışına geçin.

Paralel İthalatçı Garantili Ürünler Orijinal mi?

Bu sorumuzun cevabı kesinlikle evet. Cihaz yine aynı üretici tarafından üretiliyor.

Bu yazımızda paralel ithalatçı garantili ürünler hakkında bilgi verdik. Aklınıza takılan soruları aşağıdaki yorum bölümünü kullanarak bizlere iletebilirsiniz.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER