E-Spor’un da yaygınlaşması ile birlikte LOL oyununa ilgi artsa da bazı oyuncular bundan kurtulmanın derdinde. Peki LOL hesap silme nasıl yapılır, detaylarına bakalım.

League of Legends ya da daha popüler adı ile LOL, 2009 tarihinden beri hayatımıza girmiş Riot Games stüdyolarında geliştirilen Çevrimiçi çok oyunculu savaş arenası türü bir oyundur.

League of Legends hesabını silmek istiyorsan, aşağıdaki adımları takip edebilirsin. Hesabını kalıcı olarak silmek, oyun geçmişini, şampiyonları, RP’yi ve oyun içi her şeyi kaybedeceğin anlamına gelir. Bu işlem geri alınamaz, bu yüzden dikkatlice düşün ve gerekiyorsa hesabını silme yerine başka seçenekleri değerlendir.

LOL Hesap Silme İşlemi

Diğer çok oyunculu RPG oyunlarının aksine LOL, yüklenmesi kadar silinmesi de çok zor olan bir oyundur.

Hesap kapat işlemi yapabilmeniz adına öncelikle şifrenizi ve kullanıcı adını hatırlıyor olmanız gerekir.

Özellikle şifre hatırla sekmesini kullanarak oyuna giriş yapanlar, bir süre sonra kullanıcı adlarını hatırlamalarına rağmen şifrelerini unutabilmektedir.

Ama eğer şifrenizi de biliyorsanız, LOL teknik ekibine oyun hesap bilginizi silmek istediğinize dair formu doldurarak yollamanız gerekir.

Eğer şifrenizi bilmiyorsanız, öncelikle şifre sıfırlama isteği yollamanız gerekir.

Şifre sıfırlama isteğinden sonra artık yeni kullanıcı adı ve şifreniz ile teknik destek ekibine formu yollayarak hesabınızı silmek istediğinizi belirtmeniz gerekir. https://support.riotgames.com/anonymous_requests/new  sitesine bu durumu gönderebilirsiniz.

Talep sayfası açıldıktan sonra, “Bir talep gönder” kısmına tıklayınız. Burada bir sayfa açılacak ve açılan sayfada ilgili kategoriyi işaretlemeniz istenecek. “Hesap yönetimi ya da değişiklikleri hakkında…”  kategorisini tıklayarak devam edin.

LOL Hesap Silme Adımları

  1. Adım: Öncelikle hesap adını girin.
  2. Adım: Daha sonra oyun kullanıcı adı olan Sihirdar Adı’nı girin.
  3. Adım: Hesabı hangi e-posta adresi ile açtıysanız o e-posta adresini girin.
  4. Adım: Mevcut hesabı ne zaman açtığınızı yazın.
  5. Adım: Hangi ülke ve şehirden bu hesabı açtıysanız belirtin.
  6. Adım: Geri dönüş anlamında ve iyileştirme anlamında hangi amaçla oyunu silmeyi düşündüğünüzü bir veya iki cümle ile belirtin.

Eğer hesap bilgilerinizi tam ve eksiksiz bir şekilde girmiş iseniz; bu durumda Riot ekibi hesabınızı silecek ve size geribildirim gönderecektir.

Bilmeniz gereken şey, LOL oyununu silmek ve oyunu oynamamak için hesabı silmenize gerek yok.

Oyunu oynamadığınızda hesabınız silinmez ve dilediğiniz zaman değişmeyen ve silinmeyen oyun içi deneyimleriniz ile oyuna devam edebilirsiniz. Silinen hesabın da tekrar gelmeyeceğini bilmeniz gerekir.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER