Lol Sistem Gereksinimleri 2018

Ana Sayfa Haber Oyun Lol Sistem Gereksinimleri 2018
  League of Legends ya da bilinen adı ile LOL çok sayıda ki karakteri, onlarca farklı haritası ve binlerce skill’i ile adeta büyüleyici bir oyun. Oyun severlerin en çok takip ettiği ve hatta adına turnuvalar düzenlediği bu oyunu oynamak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızda hem bu oyunun öne çıkan yanlarını bulacak hem de oynamak için ihtiyacınız olacak lol minimum sistem gereksinimlerini göreceksiniz. İşte tüm yönleri ile LOL ve LOL Sistem Gereksinimleri…

LOL (League of Legends)

Riot Games ve PRC Tencent Holdings Ltd. tarafından yapımı üstlenen ve piyasaya sürülen LOL, 2009 yılından beri oyun severlerin dikkatini üzerine çekebilmeyi başarmış çok oyunculu savaş oyunlarından biridir. Bu oyun piyasaya sürülmesinden sadece birkaç yıl sonra dünyanın en çok takip edilen ilk 10 oyunu arasında ki yerini almış ve büyük bir yükseliş trendine girmiştir.

Defense of the Ancients oyununu daha önce oynamışsanız bu oyuna pek de yabancı kalmazsınız. Zira hem oyun stratejileri hem de karakterler hemen hemen bir birinin aynısı diyebiliriz. Büyük benzerliği olan bu oyunu farklı kılan en önemli özelliği ise Yapay zeka alanında bir adım daha önde olmasıdır.

Oyunda 3 farklı oyun tarzını yansıtan 3 farklı harita vardır ve bu haritada oyuncuların yerleri ve düzenleri de belirtilmiştir. Çevrimiçi çok oyunculu oyun platformları arasında en iyi oyunlardan biri olan League of Legends oynayabilmeniz için ise aşağıda sistem gereksinimlerini sizlere sunduk. Umarım sisteminiz bunun için gerekli minimum koşulları sağlıyordur.

Lol Sistem Gereksinimleri 2018 Minimum

İşletim Sistemi: Windows 7 (64 bit) ve üzeri işletim sistemlerini uyumluluk modunda çalıştırabilirsiniz.

İşlemci: Core 2 Duo E6850 / Phenom X2 555 Black Edition veya daha üzeri işlemci ile kasılmadan bu oyunu oynayabilirsiniz.

Bellek: 4 GB ve üzeri RAM bellek ile oyundan atılma problemini ortadan kaldırabilirsiniz.

Gerekli Boş Harddisk Alanı: 12 GB ve üzeri boş alanını yoksa lütfen bunun için gereksiz dosyaları siliniz.

Ekran Kartı: NVidia GeForce GT 8800 / AMD Radeon HD 3870 veya üzeri ekran kartı ile oyundan atılma ve mavi ekran hatalarından kurtulabilirsiniz.

Direct X: 9 ve üzeri sizin bu oyunu oynayabilmeniz için en önemli gereksinimlerden biridir.

Lol Sistem Gereksinimleri 2018 Ultra

Oyunu ultra ayarlar oynamak istiyorsanız, sizin için bir test önerimiz var. Dilediğiniz bir sistemde ne kadar, nasıl bir performans aldığınızı oyunu oynamadan ölçmek istiyorsanız, buraya tıklayarak siteye gidin.

lol sistem gereksinimleri 2018

Bu kısma gelip Laptop önerisi yapacaksanız Yes, masaüstü ise No yapın. Hardware Quality kısmından önerilen mi en düşük mü sistem tavsiyesini seçin.

İşlemci ve ekran kartınızı seçin.

Son olarak Proceed deyip, bekleyin ve size oyunda nasıl bir performans alacağınızı detaylı bir şekilde göstersin.

Biz sistemimizi seçtik ve aşağıdaki sonucu aldık. Gerçektende aynı performansı league of legends oyunundan alıyoruz. Yaklaşık 300-400 fpsde low ayarlarda oynanabiliyor. Ultra ayarlarda ise 120 150 fps de rahatca oynayabiliyoruz.

lol sistem gereksinimleri 2018

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir