League of Legends ya da bilinen adı ile LOL çok sayıda ki karakteri, onlarca farklı haritası ve binlerce skill’i ile adeta büyüleyici bir oyun. Oyun severlerin en çok takip ettiği ve hatta adına turnuvalar düzenlediği bu oyunu oynamak mı istiyorsunuz? Öyleyse bu yazımızda hem bu oyunun öne çıkan yanlarını bulacak hem de oynamak için ihtiyacınız olacak lol sistem gereksinimleri 2020 yılında neler gerektiriyor, bunları göreceksiniz.

Lol Sistem Gereksinimleri 2020 Minimum

İşletim Sistemi: Windows 7 (64 bit) ve üzeri işletim sistemlerini uyumluluk modunda çalıştırabilirsiniz.

İşlemci: Core 2 Duo E6850 / Phenom X2 555 Black Edition veya daha üzeri işlemci ile kasılmadan bu oyunu oynayabilirsiniz.

Bellek: 4 GB ve üzeri RAM bellek ile oyundan atılma problemini ortadan kaldırabilirsiniz.

Gerekli Boş Harddisk Alanı (lol kaç gb 2020): 12 GB ve üzeri boş alanını yoksa lütfen bunun için gereksiz dosyaları siliniz.

Ekran Kartı: NVidia GeForce GT 8800 / AMD Radeon HD 3870 veya üzeri ekran kartı ile oyundan atılma ve mavi ekran hatalarından kurtulabilirsiniz.

Direct X: 9 ve üzeri sizin bu oyunu oynayabilmeniz için en önemli gereksinimlerden biridir.

Lol Sistem Gereksinimleri 2020 Ultra

Oyunu ultra ayarlar oynamak istiyorsanız, sizin için bir test önerimiz var. Dilediğiniz bir sistemde ne kadar, nasıl bir performans aldığınızı oyunu oynamadan ölçmek istiyorsanız, buraya tıklayarak siteye gidin.

lol sistem gereksinimleri 2020

Bu kısma gelip Laptop önerisi yapacaksanız Yes, masaüstü ise No yapın. Hardware Quality kısmından önerilen mi en düşük mü sistem tavsiyesini seçin.

İşlemci ve ekran kartınızı seçin.

Son olarak Proceed deyip, bekleyin ve size oyunda nasıl bir performans alacağınızı detaylı bir şekilde göstersin.

Biz sistemimizi seçtik ve aşağıdaki sonucu aldık. Gerçektende aynı performansı league of legends oyunundan alıyoruz. Yaklaşık 300-400 fpsde low ayarlarda oynanabiliyor. Ultra ayarlarda ise 120 150 fps de rahatca oynayabiliyoruz.

lol sistem gereksinimleri 2020

Lol sistem gereksinimleri 2020 makalemizin sonuna geldik. Eğer sisteminizin oyunu kaldırıp, kaldıramayacağı hakkında şüpheye düştüyseniz, yorumlarda bize sisteminizin özelliklerini belirtin. Yardımcı olmaya çalışalım.


Yorumlar (4)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Anonim 2 hafta önce

İntel celeron n3060 3.6 ghz
intel hd graphics 400 128mb
4 gb ram
bilgisayarım lolü kaldırırmı , kaldırısa kaç fps alırım

    Mustafa İyitütüncü 2 hafta önce

    Lol çok kasan bir oyun değil ama pc eski gibi bir bakayım, dönerim.

Anonim 3 ay önce

Pentium(R) Dual Core CPU
E6700 @ 3.20GHz
3.19GHz , 2,00 GB RAM
Fiziksel Adres Uzantısı

Bilgisayarım lolü kaldırır mı , yardımcı olursanız çok sevinirim.

    Mustafa İyitütüncü 3 ay önce

    4 GB Ram istiyor en az lol kaldırmaz gibi, ancak kaldırsa bile çok performans vereceğini sanmıyorum, tabi yine siz bilirsiniz.