Arkadaşlarınızla sohbet etmek için çok meşgulseniz veya çevrimiçi olarak cep telefonunuza girdiğinizde mesajlara boğulmak istemiyorsanız, bu rehberde sizlere Facebook çevrimdışı olma 2024 yollarını göstereceğiz.

Facebook Messenger’da çevrimdışı olmak için şu adımları izleyebilirsiniz:

Facebook Çevrimdışı Görünmek 2024

facebook çevrimdışı görünmek 2021

Messenger çevrim dışı olma yöntemlerini çok basit adımlarla nasıl yapılır, sizler için derledik.

Messenger’da Çevrimdışı Olma iOS

iPhone veya macbook uygulamalarında messenger çevrimdışı olma durumu hemen hemen aynıdır.

Aşağıdaki gibi messenger uygulamasına girdiğinizde en altta üç nokta simgesine tıklayın ve aktif butonuna tıklayın.

messenger çevrimdışı olma

İsminizin yanında bulunan yeşil butonu pasif duruma getirin ve messengerda çevrimdışı olun.

Messenger’da Çevrimdışı Olma Web

Çevrimdışı olmanın en kolay yolu Facebook Messenger portalını kullanmaktır. Başlamak için ekranınızın sol tarafındaki paneldeki Messenger kısayolunu tıklayın . Alternatif olarak, Facebook giriş ekranının en üstündeki mavi çubukta uygun simgeyi seçebilir, daha sonra Messenger’da Tümünü gör seçeneğini tıklayabilirsiniz.

messenger çevrimdışı olma

Messenger ana ekranınıza baktığınızda, sol üst köşedeki dişli çark simgesini bulmanız gerekir. Tıklayın ve Ayarlar’ı seçin.

messenger çevrimdışı olma

Yeni bir pencere açılır. Adınızın yanındaki geçiş düğmesini Kapalı konuma getirmeniz gerekir. İşiniz bittiğinde Bitti’yi tıklayın.

messenger çevrimdışı olma

Messenger’da Çevrimdışı Olma Android

Android ve iOS Messenger uygulamaları hala çok küçük tasarım farklılıklarına sahip olsa da, iki uygulamanın işlevleri neredeyse aynı. Sohbet ederken messengerda çevrimdışı olmak iki işletim sisteminde de aynıdır.

Uygulamayı çalıştırın, en son yapılan tüm sohbetlerin bir listesini görürsünüz. İlk bakışta, çevrimdışı geçişin profil resmin arkasında gizlenmesini bekleyebilirsiniz, ancak yanılmış olacaksınız.

Bunun yerine, ekranın alt kısmındaki Kişiler simgesine dokunmanız gerekir. Üç nokta üst üste gibi bir logosu bulunmaktadır. En altta göreceksiniz.

messenger çevrimdışı olma

Şimdi ekranın üst kısmında Aktif kısmına dokunu ve Etkin sekmesine dokunun . Görünmez olabilmeniz için adınızın yanındaki geçiş tuşunu Kapalı konuma kaydırın.

messenger çevrimdışı olma

messenger çevrimdışı olma

Messenger’da aktif görünmek istemeyenler için çözüm yolları bunlardı. Hatta web’de Messenger çevrimdışı olmayıda gösterdik.

Messenger’da neden çevrimdışı olmak istediğinizi anlamak çok zor değil. Herkesin kendince sorunları bulunuyor. Ancak bazen bu durumu unutup yıllarca Messenger da çevrimdışı olmaya gerek yok. Tekrar aktif olmak için butonu yeşil yapmanız yeterlidir.

SONUÇ

Bu adımlar Messenger’da anlık olarak çevrimdışı olmanızı sağlar. Bu şekilde, diğer kullanıcılar sizi çevrimdışı olarak görecek ve size mesaj gönderdiklerinde anında yanıt alamayacaklar.

Yorumlar (2)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

Deniz 4 yıl önce

Merhabalar. Benim söyle bir sorunum var bu geçen bir aydık messengerde bende ekli olmayanları online görebiliyordum simdi ne onlar beni nede ben onları göremiyorum bunu nasıl düzeltebilirim o kdr araştırdım ama bisey bulamadım bu konuyla ilgili

    Mustafa İyitütüncü 4 yıl önce

    Tamamen online durumuna kapatmış olabilirsiniz. Hani bazı kişilere online görünebiliyorsunuz ya onu tamamen kapatmış olabilirsiniz.