Messenger dondurma linki ile kolay bir şekilde hesabınızı dondurabilirsiniz. Messenger hesabınızı dondurmak istiyorsanız, aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

Hesabınızı dondurduktan sonra, Messenger’daki etkinliğiniz ve mesajlarınız dondurma işlemi süresince gizli olacaktır. Ancak, hesabınızı dondurmak yerine tamamen silmek isterseniz, “Hesabı Sil” seçeneğini arayın. Unutmayın ki hesabınızı silmek, tüm verilerinizin kalıcı olarak silinmesine neden olacaktır, bu yüzden dikkatli olun.

Messenger Dondurma Adımları

messenger dondurma

Öncelikle belirtmek gerekir ki Messenger, Facebook’a 2011 yılında geçiş yapmış ve bu süreden sonra Facebook alt yapısını kullanan bir MysQQl uygulaması olmuştur.

Bu yüzden, Facebook ile entegre olarak senkronize hareket eden bu uygulamayı dondurmadan önce Facebook dondurmanız gerekecek. Çünkü, Messenger Facebook uygulamasına gömülü bir uygulamadır.

Önemli Not: Facebook hesabınızı dondurmuş yahut silmiş iseniz artık Messenger dondurma adımlarına geçebiliriz. Facebook hesabınızı dondurmadan bu işlemi yapamıyorsunuz.

iPhone İçin:

  1. Messenger uygulamasını açarak uygulamada ilerleyin.
  2. Uygulamada giriş bilgilerinizi girin ve sol üst kısımda yer alan Profil resminize tıklayın.
  3. Yasal Bilgiler ve İlkeler kısmına tıklayın. Burada yer alan Messenger’i Dondur kısmına tıklayınız.
  4. Tekrar şifreyi girin ve Devam’a tıklayınız.
  5. Son olarak “Dondur” kısmına tıklayınız.

Android İçin:

  1. Messenger uygulamasını açarak uygulamada ilerleyin.
  2. Uygulamada giriş bilgilerinizi girin ve sol üst kısımda yer alan Profil resminize tıklayın.
  3. Yasal Bilgiler ve İlkeler kısmına tıklayın. Burada yer alan İlkeler ve Dondurma işleminden önce neden dondurmak istediğinize dair nedenlerden birini tıklayarak son olarak “Dondur” butonuna tıklayınız.

Messenger Dondurma Linki

Messenger Dondurma PC

Messenger uygulamasını açın veya web sitesine gidin.

Profilinize veya ayarlarınıza erişmek için genellikle sağ üst köşede veya menüde bulunan profil resminize veya adınıza tıklayın.

Profil veya ayarlar menüsünde, genellikle “Hesap Ayarları” veya “Gizlilik Ayarları” gibi bir seçeneği bulun.

Bu seçeneğe tıklayın. Hesap ayarlarına girdikten sonra, “Hesabı Dondur” veya benzer bir seçeneği arayın.

Bazı platformlarda bu seçenek “Güvenlik ve Giriş” bölümünde bulunabilir. “Hesabı Dondur” seçeneğini bulduğunuzda, talimatları takip ederek hesabınızı geçici olarak dondurabilirsiniz.

Bu genellikle hesabınızın geçici olarak devre dışı bırakılması anlamına gelir ve hesabınızı tekrar kullanmaya karar verene kadar mesajlarınıza erişemezsiniz.

İşlemi tamamlamak için gerekli bilgileri girin veya doğrulayın.

Messenger Dondurma Seçeneği Yok

Messenger’a giriş yaptıktan sonra sol üst kısımda bulunan profil resminize tıklayın. Karşınıza açılan menü içerisinde “yasal bilgiler ve ilkeler” seçeneği bulunmaktadır. Son olarak “messengerı dondur” seçeneğine tıklayın ve dondurun.

Yorumlar (1)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

Anonim 4 yıl önce

Benim Messengar da dondur çıkmıyor
Başka bir çözümü varmi