Henüz Whatsapp, Facebook, Twitter, Instagram ve bilimum uygulama tam olarak bu kadar popüler hale gelmeden önce Messenger en çok kullanılan uygulama idi. En zor dönemlerde en çok ihtiyacımızı gideren sosyal medya platformu oldu. Evet Messenger, artık günümüzde pek kullanılmayan bir uygulama olu verdi.

Belki de bu yüzden veya başka bir neden ile hesabınızı dondurmak veya silmek istiyorsunuz? Biz de bu yazımızda adım adım bu uygulamayı nasıl dondurabileceğinize göz atmak istedik. İşte Messenger dondurma adımları…

Messenger Dondurma Adımları

Messenger Dondurma linki

Öncelikle belirtmek gerekir ki Messenger, Facebook’a 2011 yılında geçiş yapmış ve bu süreden sonra Facebook alt yapısını kullanan bir MysQQl uygulaması olmuştur. Bu yüzden, Facebook ile entegre olarak senkronize hareket eden bu uygulamayı dondurmadan önce Facebook dondurmanız gerekecek. Çünkü, Messenger Facebook uygulamasına gömülü bir uygulamadır.

Önemli Not: Facebook hesabınızı dondurmuş yahut silmiş iseniz artık Messenger dondurma adımlarına geçebiliriz. Facebook hesabınızı dondurmadan bu işlemi yapamıyorsunuz.

Youtube Kanalımıza Abone olmayı lütfen unutmayın. :)


iPhone İçin:

  1. Messenger uygulamasını açarak uygulamada ilerleyin.
  2. Uygulamada giriş bilgilerinizi girin ve sol üst kısımda yer alan Profil resminize tıklayın.
  3. Yasal Bilgiler ve İlkeler kısmına tıklayın. Burada yer alan Messenger’i Dondur kısmına tıklayınız.
  4. Tekrar şifreyi girin ve Devam’a tıklayınız.
  5. Son olarak “Dondur” kısmına tıklayınız.

Android İçin:

  1. Messenger uygulamasını açarak uygulamada ilerleyin.
  2. Uygulamada giriş bilgilerinizi girin ve sol üst kısımda yer alan Profil resminize tıklayın.
  3. Yasal Bilgiler ve İlkeler kısmına tıklayın. Burada yer alan İlkeler ve Dondurma işleminden önce neden dondurmak istediğinize dair nedenlerden birini tıklayarak son olarak “Dondur” butonuna tıklayınız.
Yorumlar (1)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Anonim 3 ay önce

Benim Messengar da dondur çıkmıyor
Başka bir çözümü varmi