Çağımız internet çağı artık çok kolay yöntemler ile işlemleriniz gerçekleştirebilirsiniz. Bunlardan biri olan Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) vatandaşlara randevu alma konusunda kolaylık sağlıyor. MHRS randevu almak için yapmanız gereken bir tıkla siteye girip randevuyu almak olacak.

Merkezi Hekim Randevu Sistemi hastane randevusu almasına olanak sağlıyor. Bildiği üzere MHRS ile Sağlık Bakanlığına bağlı hastaneler ile ağız ve diş sağlığı merkezleri ve aile hekimlerine Alo182 arayarak canlı operatörlerden, web üzerinden veya MHRS mobil uygulamasından istedikleri hastane ve hekimden randevu alınabiliyor.

Bu yöntem ile vatandaşlar artık daha rahat sağlık hizmeti alabilmektedir. Diğer yandan ise MHRS kamu hastanelerinde ve bağlı sağlık kurumlarında kompleks halde uygulanan randevu sistemlerini merkezileştirmiştir.

Yani kısacası internet üzerinden veya Alo 182’yi arayarak hastane randevusu alabilirsiniz. Tabi bunlar nasıl yapılır, MHRS hastane randevusu nasıl alınır? diyorsanız detaylarına bakalım.

MHRS HASTANE RANDEVUSU NASIL ALINIR?

MHRS HASTANE RANDEVUSU NASIL ALINIR

MHRS Randevu alma noktasında pek çok yöntem vardır. MHRS web sitesi https://www.hastanerandevu.gov.tr , ALO 182 çağrı merkezi, https://www.mhrs.gov.tr ve MHRS mobil uygulaması iOS ve Android olarak karşımıza çıkmaktadır.

Randevu al işlemini için kaydınız yoksa; 

  • İlk olarak bu kısma tıklayın üyelik kaydınız yok ise “Randevu Al” butonuna tıklayın.
  • Daha sonra ekrandan “Üye Ol” seçeneğini tıklayın ve üyelik işlemini gerçekleştirin.
  • Son olarak istediğiniz hastane ve doktoru seçin randevunuzu alın.

Randevu al işlemini için kaydınız varsa;

  • İlk olarak bu kısma tıklayın ve TC kimlik numaranızı girin.
  • Daha sonra şifrenizi girin.
  • Son olarak hastane ve doktorunuzu seçin randevu oluşturun.

MHRS Randevu Al Tıkla

MHRS randevu al

YENİ ÜYE KAYDI NASIL YAPILIR?

Yeni üye kaydı için https://www.hastanerandevu.gov.tr veya https://www.mhrs.gov.tr adresinden randevu al bölümüne girdiğinizde, “Yeni Üye” kısmından bir şifre ile üyelik oluşturarak sisteme giriş yapabilirsiniz.

ALO 182 RANDEVU ALMA İŞLEMLERİ

Evinizde internet yoksa yada ben internetten anlamam diyorsanız 182 arayarak direkt olarak randevu alabilirsiniz.  Hastane randevu numarası yani hastane randevu telefonu ALO 182’dir.

Bu arada 182 acil aramalar kapsamında olmadığından normal tarifeniz üzerinden ücretlendirilirsiniz. Dahası hastane randevu hattı ALO 182’yi aramak sabit bir telefon hattını aramakla aynıdır.

MHRS MOBİL UYGULAMADAN RANDEVU ALMA

mhrs mobil indir

MHRS mobil uygulaması üzerinden randevu alabilirsiniz. Vatandaşlara her açıdan kolaylık sağlayan işlemde mobil üzerinden de randevu alınabilmektedir.

MHRS randevu alma işlemi ise mobil uygulaması üzerinden olmaktadır.

iOS kullanıyorsanız indirmek için tıklayın,

Android kullanıyorsanız indirmek için tıklayın.

Burada indirdikten sonra bilgilerinizi girin ve randevunuzu alın. Girmiş olduğunuz bilgilerin Nüfus Müdürlüğü’nde bulunan bilgileriniz ile eşleşmesi lazım yoksa üyelik işleminizi gerçekleştiremezsiniz.

E-DEVLET’TEN HASTANE RANDEVU ALMA

mhrs e devlet

Bir diğer randevu alma işlemi ise e-Devlet üzerinden hesabınıza giriş yaparak hastaneden randevu alabilirsiniz. Aşağıdaki linkte tıklayarak e-Devlet’e giriş yaptıktan sonra “Merkezi Hekim Randevu Sistemi” bölümünden randevu oluşturabilirsiniz.

MHRS E devlet randevu için tıklayın

Son olarak webhakim.com olarak detaylı şekilde derledik, sormak istediğiniz bir konu olursa yorumlardan bize yazabilirsiniz.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER