Mısır Piramitlerinin Özellikleri ve Mısır Piramitlerinin Sırrı Nedir?

Ana Sayfa Nedir Mısır Piramitlerinin Özellikleri ve Mısır Piramitlerinin Sırrı Nedir?
  Yüzyıllardan beri süregelen en hararetli tartışmaların merkezinde olmayı başarabilmiş olan Mısır Piramitlerinin gizemli yönlerini tartışacağımız bu yazımızda, belki de bugüne kadar hiç duyulmamış bilgilere temas edecek ve yazımızın devamında, birlikte Mısır Piramitlerin sırrını, mısır piramitlerinin özellikleri, mısır piramitleri nerede, mısır piramitleri hakkında bilgi, mısır piramitleri içi gibi durumlara bakacağız. Dilerseniz hemen bu sırrı çözmeye başlayalım!

Mısır Piramitleri Nedir? Mısır Piramitleri Kaç Tanedir? Mısır Piramitleri Nerededir?

Mısır Piramitleri, Mısır’ın muhtelif bölgelerinde yer alan küçüklü büyüklü inşalardır. Daha çok Kahire’ye 20 km uzaklıkta bulunan Gize (Giza) şehri ile özdeşleşen piramitleri bilmekteyiz. Ve aralarında Keops, Kefren ve Mikeron’un da bulunduğu Televizyon ve diğer medya araçlarından bildiğimiz bu Piramitler, ilgimizi en çok çeken piramitlerdir.

mısır piramitlerinin özellikleri

Bu inşalar, Orta ve Eski Krallık dönemlerinde Kral (Firavun) ve ailesinin yaşam alanları, yani evleri olarak yaptırılmıştır. 2008’de yapılan son uluslar arası araştırma ile birlikte tahmin edilen piramit sayısı 118’dir. Günümüzde bu sayının 140’lara çıktığı tahmin edilmektedir.
Mısır Piramitleri, Mısır’ın dağlık ve çöl vadilerine dağılmış şekilde birçok şehirde bulunmasına rağmen Gize şehri ile özdeşleşmişlerdir.

Mısır Piramitleri Nasıl Yaptırılmıştır?

Esasında Firavunlar (Krallar) pek de kötü yöneticiler ya da bizim bildiğimiz şekli ile Halkı bezdiren yöneticiler değildir. Tıpkı Hitler, Mussolini, Deli Petro gibi kötü izlenim bırakan Firavunlar olsa da, hepsi bu şekilde değildir. Ve halkın sevgisini kazanan Mısır yöneticilerine de rastlamak mümkündür. İşte bir kısmı zorla, bir kısmı ise sırf sözü edilen yöneticilere bağlılıklarından dolayı, bu devasa yapıları yapmayı kabul etmiştir.

Mısır Piramitlerinin Cin ya da Şeytanlar tarafından yaptırıldığı ve/veya yapıldığı da sanılmaktadır. Ama buna dair herhangi bir kanıt bulunmamaktadır. Daha doğrusu mantıklı bir açıklama dahi bulunmamaktadır. Çünkü, cinlerin ve şeytanların bunu Mısır krallarına neden yapacaklarını henüz mantıklı bir izaha kavuşturmuş değiliz. Kaldı ki, bilinenin aksine birçok Mısır Piramidi’nin yapımının 100 yıldan fazla sürdüğü de bilinmektedir.

mısır piramitlerinin özellikleri

Bir diğer bilinen ama göz ardı edilen ve de kayıtlarda var olduğu kesinleşen bir şey var ki, çok şaşıracaksınız. Bu şey, çalışanların (Bazı Piramitler için) özel statülü çalışanlar olduğunu dahi göstermektedir. Ve günümüz Türkiye’sinde ki gibi bir SSK sigortasına sahip oldukları ve dolgun maaşla çalıştıkları da kesinleşmiştir. Bunlar kayıtlarda mevcuttur. Ve hatta, bu işçilerin Piramitlerin belirli yerlerinde ücretsiz diledikleri şekilde konaklama imkanlarına da sahip oldukları bilinmektedir.

Mısır Piramitlerinin Sırrı Nedir? Mısır Piramitlerinin içinde Ne Var? Mısır Piramitlerinin Özellikleri?

Dilerseniz artık bu sırları çözmeye başlayalım, Özetle;

1- Mısır Piramitlerinde onlarca iyi derecede mumyalama tekniği kullanılmış Mumyalar bulunmaktadır. Ve bunların bir kısmı değişik şekillerde farklı ülkelerin dahi Müzelerinde sergilenebilmektedir.

2- Mumyalanan kişiler genellikle Firavun ve onun talep ettikleri kişilerdir. Bu kişiler kimi zaman canlı canlı mumyalanmışlardır.

3- Mumyalanan kişilerin tüm mal varlıkları, kendileri ile birlikte gömülmektedir.

4- Piramitler, kutuplara hizalanmıştır ve o zaman Coğrafya bu kadar gelişmemişti. Bu da dünya saati ile güneş saati arasında ki farkı kolaylıkla anlamayı sağlamaktaydı.

5- Bu piramitlerde elektro magnetik alan bozukluğu sebebi ile hiçbir elektronik eşya çalışmamakta ya da arızalanmaktadır.

6- Çoğu bölgesine bırakacağınız kirli su 24 saat geçmeden arınmaktadır.

7- Süt çok uzun süre burada bozulmaz.

8- Güneş almamasına rağmen tüm çeşit bitkiler burada kolaylıkla yetişmektedir.

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Burçin Recent comment authors
  Takip et  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Burçin
Ziyaretçi
Burçin

Mısır piramitlerinin özellikleri ve mısır piramitleri nasıl olduğunu ve mısır piramitlerinin nasıl yapıldığını bir türlü anlayamadım