Mobil de Google görsel arama kullanıcıların en çok zorlandığı durumların başında gelmektedir. Bilgisayarda aratmaya karşın mobilde görsel aratma çok daha zordur, peki bunu nasıl kolaylaştırabiliriz.

Mobilde Google Görsel Arama

Google Chrome da araştırma yaparken bir görsel karşınıza çıktı ve bu görseli Google aratmak istiyoruz. Mobil de Google görsel arama kısa ve basit yöntem ile yapılabilir. İlk olarak görselin üzerinde uzunca süre basılı tutun. Karşınıza gelen kısımdan bu resmi Google üzerinden ara seçeceğine tıklayın. Sağda diğer boyutlar seçeneğini de bulunmaktadır. Görsel bulunursa farklı boyutlarını da görebilirsiniz.

Mobil de Google Görsel Arama Uygulaması Search By Image

Mobilde görsel aratmayı çok daha kısa süreye düşürmek istiyorsanız, Search By image uygulaması ile çok daha kısa süreye indirebilirsiniz. Bu yolla hem android hemde iPhone da görsel araması yapabilirsiniz.

mobilden google görsel arama webhakim

1- İlk olarak Search By Image uygulamasını indirin.

2- Sağ alt tarafta görünen artı sembolüne tıklayın.

3- Galerinizde bulunan istediğiniz görsel seçin ve ardından Search kısmına tıklayın.

4- Google görsel de arama yapılacaktır ve farklı boyutlarda da görsel çıkacaktır.

iPhone Uygulaması

App store’da bulunan ve güzel bir indirme sayısına ulaşan https://apps.apple.com/us/app/reversee-reverse-image-search/id875678494 bu uygulama ile kolayca görsel arayabilirsiniz.

Mobilde Google Görsel Arama Ctrlq.org

Ctrlq.org ile mobilde görsel aramayı çok kolaylıkla yapabilirsiniz. Galerinizde bulunan yada kaydettiğinizi görseli burada aratıp görseli bulabilirsiniz.

1- İlk olarak Google görsel arama ctrlq.org adresine tıklayın.

2- Ardından Upload Picture kısmına tıklayın.

3- Galerinden kaydettiğiniz resimler ekrana geldikten sora aratmak istediğiniz görseli seçin.

4- Daha sonra Show Matches eşleşme yapılan göster kısmına tıklayın.

5-  Bu şekilde galerideki cihazınıza kaydettiğiniz resmin farklı boyutlarını bulabilirsiniz.

Google Görsel Arama Bilgisayardan

Google görsel arama bilgisayardan yaptığınızda mobile göre çok daha basittir. Bulamadığınız görselleri yada daha önce kaydettiğiniz görsellerin farklı açılarını, boyutlarını bulabilirsiniz.

google da görsel arama webhakim

1- İlk olarak google.com.tr adresine gidin ve ardından sağ üst tarafta bulunan Görseller bağlantısına tıklayın yada bu linke tıklayarak da direk olarak gidebilirsiniz.

2- Sayfa karşınıza geldiğinde URL adresine giderek yada görsel yükleyerek Google’da aratabilirsiniz. Bu arada aratacağınız görsel bilgisayarınızda ise görsel yükleyin kısmına tıklayın.

Trend içerikler

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!