Mobil PUBG internet hatası veya yavaş bağlantı gibi sorunlarınızı çözebileceğiniz makalemizde, dns değiştirmeden, ping değerlerine kadar her türlü olası sorunu ele alacağız.

Oyunun masaüstü sürümünden farklı olarak, mobil oyun beta sürümünde değil ama halihazırda oyunda bir çok hata mevcut. Bu makale de size mobil pubg’de yaşamış olduğunuz internet sorunlarınıza bulabileceğiniz çözümleri anlattık.

PUBG İnternet Hatası, hem iOS hem de Android kullanıcılarını rahatsız eden bir sorundur. PUBG bir internet oyunudur, yani internet hatası varsa, oynayamazsınız veya daha kötü oyun deneyimi elde edersiniz.

Pubg Mobile Sunucu Cevap Vermedi Hatası

PUGB mobil uygulamalarındaki sunucu cevap vermedi gibi hatalar temel olarak, oyunu oynamak için bağlanmanız gereken sunuculara bağlanamayacağınız anlamına gelir. Düzeltme işlemine başlamadan önce şunlara dikkat edin;

1- İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin

pubg mobile sunucu cevap vermedi

İnternet hızınız ve ping değeriniz çok oyunculu bir online oyun oynamak için oldukça iyi değerlere sahip olmalıdır.

Oyunu oynamak için hücresel ağınızı kullanmamanız gerekiyor. Çünkü bu durum, Android cihazlarda sorunlara neden oluyor ve hata iOS’ta da görünebilmektedir. Wifi bağlantısı bu sorunu çözecektir. Aksi halde telefon interneti dalgalanmadan ve ping değerlerinin yüksek olmasından dolayı oyununuzu yavaşlatacak hatta hiç girememenize sebep olabilecektir.

2- DNS Değiştirin

Mobil PUBG internet hatası

Mobil PUBG internet hatası, ISS’nizin kullandığı DNS sunucusu ile ilgili olabilmektedir. Bazı nedenlerden dolayı oyun sunucularına bağlanmada sorunlar oluşabilir. Çözüm farklı bir DNS sunucusu kullanmaktır.

Google DNS veya Open DNS’yi kullanabilirsiniz, ikisi de ücretsizdir. Bir mobil cihazda DNS’yi değiştirmek oldukça basittir. En hızlı ip adresleri makalemize giderek, bu adresleri bulabilirsiniz.

Yorumlar (5)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

Anonim 1 yıl önce

teşekkürler

Anonim 3 yıl önce

veri degişimi hatası alıyorum ve ıse yaramadı yardımcı olmak ısteyen cetın_snbhr ınstagram

    Mustafa İyitütüncü 3 yıl önce

    tam olarak hangi işlemleri yaptınız

Anonim 4 yıl önce

hiç işe yaramadı işinizi iyi yapmıyorsunuz

Anonim 4 yıl önce

ne derinlikli tavsiyeler vermişsiniz bravo