Dll dosyaları, bilgisayarınıza kuracağınız oyun ve bilgisayarlara ait dil dosyalarıdır. Bu dil dosyaları genellikle güçlü sistem gereksinimi gerektiren oyunları yüklerken hata verir ve oyun ya yüklenmez veya eksik yüklenir. İşte biz de msvcp120.dll hatası alıyorsanız yapmanız gerekenleri aşağıda sizlere sunduk. İşte çözümler…

msvcp120.dll Hatası Nedir?

Daha önce de belirttiğimiz gibi msvcp120.dll dosyası, dil dosyasıdır ve bu dosyanın herhangi bir nedenle yüklenmemesinden dolayı msvcp120.dll hatası alırsınız. Bu hata genellikle, virüslerin neden olduğu değişikliklerden kaynaklanır.

Yani bilgisayarınızda veya sunucunuzda yer alan virüsler, bu dosyaları öncelikli olarak hedef alır ve burada bazı ek dosyaları etkisiz hale getirir. Bu da msvcp120.dll hatası almanıza neden olur.

msvcp120d.dll Hatası Çözümü

msvcp120d.dll hatası çözümü oldukça basittir. Bunun için bu dosyayı yeniden yüklememiz gerekir. Ama bilgisayarınızın bu noktada virüslerden arındırılmış olmasına dikkat edin ve yüklemeden önce bir sistem taraması yapın. Aksi durumda tekrar virüsler bu dil dosyalarınızı etkileyebilir.

http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml?msvcp120 linkini tıklayarak Microsoft® C Runtime Library kütüphane dosyasını bilgisayarınıza kurun.

Kurulum hem 64 bir hem de 32 bit için ayrı ayrıdır.

Bu yüzden işletim sistemi paketiniz hangisi ise, bunu göz önünde bulundurarak indiriniz. Eğer sisteminiz 32 bit mi yoksa 64 bit mi olduğunu bilmiyorsanız; Bilgisayarım kısmına tıklayınız.

Buradan sistem türüne bakarak hangi sistem olduğunu görün.

Son Bir Adım

İlgili linkten bu dosyayı bilgisayarınıza indirdikten sonra son bir adım kaldı. Bu program msvcp120.dll bilgisayarınızda eksik olduğundan direkt sisteme entegre edilecek ama öncelikle kayıt defterine bunu tanımlamanız gerekiyor. Bunun için de yüklediğiniz yeni dosyayı, işletim sistemi klasörünüzün içine kopyalıyorsunuz.

# Windows 95/98/Me için;

C:\Windows\System dizinine kopyalayın.

#Windows NT/2000 için;

C:\WINNT\System32 dizinine kopyalayın.

#Windows XP, Vista, 7 için;

C:\Windows\System32 dizinine kopyalayın.

Bundan sonra da artık register kısmını açarak şu kodu yazıp Enter’a tıklayın.

regsvr32 d3dx9_39.dll

Artık bilgisayarınızda yer alan oyunu veya programı tekrar indirip kurabilir ve msvcp120 dll hatası ile karşı karşıya kalmayacaksınız.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER