Mükemmel Huzur Veren Ayetler

Yüreğiniz mi sıkılıyor, dardamısınız, işte huzur veren en güzel ayetleri sizler için derledik. Gelin muhteşem ayetlere bakalım.

Daraldın mı?

Kalbin mi kırıldı?

Derdin mi çok?

Rahat değil misin?

Bak ne diyor Kuran-ı Kerim’de: Kalpler ancak Allah’ı zikretmekle huzur bulur. ”RAD:28”

mukemmel ayetler

ve sabret! Çünkü Allah iyilik edenlerin mükafatını yitirmez.‘Hud:115”

huzur veren ayetler

Tevbe 40: En zor zamanda bile kesinlikle ümitsizliğe kapılma.

İnşirah Suresi ”(Ey Muhammed!) Senin göğsünü açıp genişletmedik mi? Belini büken yükünü üzerinden kaldırmadık mı? Senin şânını ve ününü yüceltmedik mi? Şüphesiz güçlükle beraber bir kolaylık vardır. Gerçekten, güçlükle beraber bir kolaylık vardır. Öyleyse, bir işi bitirince diğerine koyul. Ancak Rabbine yönel ve yalvar.”

En’am Suresi; 17. Ayet‘Eğer Allah seni bir zarara uğratırsa, onu kendisinden başka giderecek yoktur. Ve eğer sana bir hayır verirse, (bunu da geri alacak yoktur). Şüphesiz O her şeye kadirdir.”

Al-i İmran 17. ayeti ” Sabreden, dürüst olan, huzurda boyun büken, hayra harcayan ve seher vaktinde Allah’tan bağış dileyenler (içindir). ”

Ra’d 28.Ayeti ”Bunlar, iman edenler ve gönülleri Allah’ın zikriyle sükûnete erenlerdir. Bilesiniz ki, kalpler ancak Allah’ı anmakla huzur bulur. ”

Fecr süresinin 27,28,29,30. ayeti ”Ey huzura kavuşmuş insan! Sen O’ndan hoşnut, O da senden hoşnut olarak Rabbine dön. (Seçkin) kullarım arasına katıl ve cennetime gir! ”

Hakka süresinin 18. Ayeti ”(Ey insanlar!) O gün (hesap için) huzura alınırsınız; size ait hiçbir sır gizli kalmaz. ”

Rahman süresinin 46.Ayeti ”Rabbinin huzurunda durmaktan korkan kimselere iki cennet vardır. ”

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER