EBA üzerinden puan arttırma hem öğrenciler hemde öğretmenler için önemli. EBA bilindiği gibi internet üzerinden alıştırmaların yapıldığı ödevlerin verildiği internet platformu. Öğrencilerin yaptığı ödevler, alıştırmalar diğer yandan öğretmenlerin verdiği ödevler ve alıştırmalar hem öğrencilere hemde öğretmenlere EBA’da puan olarak geri dönüyor.

EBA’da hem öğrencilerin hemde öğretmenlerin aldığı puanlar onların EBA’yı ne kadar aktif kullanıp kullanmadığının da bir göstergesi oluyor.

EBA’da bilindiği üzere puan aralığı çok fazla öğrenciler için yapılan ödevler, izlenen videolar hatta EBA’ya sadece giriş yapmak bile puan getirmekte, aynı şekilde öğretmenler içinde ödev vermek, alıştırma yapılmasını istemek EBA’ya giriş yapmaları bile puan getirmektedir. Tabi bazı öğrenci ve öğretmenler daha yüksek puan almak için ve EBA puanı arttırma yapmak için farklı yollar aramaktadır. Peki, EBA puan arttırma öğrenci ve öğretmenler için farklı yollardan yapılır, birlikte bakalım.

Bakanlık daha öncede EBA üzerinde farklı yöntemler geliştirerek çocukların ve öğretmenlerin ilgisini çekmeye çalışıyordu. Salgın günlerinde uzaktan eğitime geçilmesi ile birlikte fırsatı iyi değerlendiren MEB, çok farklı aktiviteler getirerek neredeyse öğrenci ve öğretmenlerin günlük olarak EBA’yı kullanmasını sağladı.

Özellikle oyunlarda puan sıralaması, rozet uygulamaları, filmler gibi yenilikler getirerek EBA uygulamasını kullanma alışkanlığını kazandırmış oldu. Ayrıca, okullarda yüz yüze hangi eğitim ve etkinlik varsa günden güne hepsini EBA’ya entegre etmeye çalışmaktadır. Temelinde ise EBA uygulamasını sıkıcı ve bunaltıcı imajından kurtarıp çocukların sosyal bir platform gibi orada vakit geçirmesini sağlamak ve alıştırmak.

EBA’Da Puan Kazanma Öğrenci 2020

eba puan hile ögrenci

EBA’da temel mantık aslında çok basit. Hangi içeriğe girerseniz girin, alıştırma, ödev hangi olursa olsun önemli olan yapmanız. Hatta EBA’ya girişte bile puan kazanabiliyorsunuz. Sistemi çok basit EBA’ya giriş yapın, video izleyin, etkinlik yapın, alıştırma yapın her türlü puan kazanıyorsunuz. Detaylarına bakalım.

1- EBA Portfolyo

eba puan kasma

Bu kısımdan girerek Proje oluşturabilir ve 5 puan kasabilirsiniz.

2- Sertifika veya Katılım Belgesi Ekle

eba da puan hilesi

Bu bölümde ise katılım belgesi ekleyip 5 Puan kazanabilirsiniz.

3- Başarılar

eba puan arttirma 2020

Bu kısımda Başarı Ekleme yaparak 5 puan kazanabilirsiniz.

4- Etkinlik Ekle

puan arttirma hilesi eba

Etkinlik ekleyip 5 puan kazanabilirsiniz.

5- İleti

puan hile eba arttirma

İleti göndererek 2 puan kazanabilirsiniz.

6- Dersler

eba puan

Dersler kısmına girerek okuma yazma, dinleme ve izleme, farklı sınıfları seçebilir ve puan kazanabilirsiniz. Oradaki videoların hepsini izleyin. Çözümlü videoları izleyin hepsi teker teker izleyen ve 5 puan kazanın.

7- Sınavlar

eba puan hile 2020 ögrenci

Testleri yaparak 5 puan kazanabilirsiniz. Yalnız burada 10 dakika beklemeniz gerekmektedir, aksi halde puan alamazsınız. Ayrıca 10 doğru ve üstü yaptığınız takdirde 15 puan alabilirsiniz.

8- Kütüphane

eba puan arttir

Burada eğlence ve oyun, sağlık ve spor, bilim ve teknoloji gibi kategoriler bulunmaktadır. Burada bunları izleyerek 3, 5, 15 puan alabilirsiniz. Sadece kütüphane kısmından 3000 puana yakın kazanabilirsiniz.

9- Çalışmalarım

eba puan kasma

Çalışmalarım kısmında çok güzel puan kazanabilirsiniz. 15 puan kazanabilirsiniz.

10- PDF

puan kasma eba 2020

Arama kısmına PDF yazdığınız takdirde PDF bölümü gelecek ve buradan çok iyi puanlar kazanabilirsiniz. Her birinden 3 puan kasabilirsiniz.

11- Döküman

eba puan hilesi

Arama kısmına döküman yazarak yine çok güzel puanlar kazanabilirsiniz. Her biri 3 puan 2000 tane olduğunu düşünürsek 6000 puan kazanabilirsiniz. 

12- Görsel

eba kasma hile puan

Arama kısmına görsel yazdığınızda bunlara bakarak her birinden 3 puan kazanabilirsiniz.

13- JPG

eba puan kas 2020

Arama kısmına JPG yazdığınız takdirde yine her birinden 3 puan kazanabilirsiniz.

14- Toplama, Çarpma, Çıkartma, Bölme

eba puan kasma taktigi

Arama kısmına Toplama, çarpma, çıkartma, bölme yazdığınız takdirde her birinden 3 puan kazanabilirsiniz. Profil kısmında Armalar bölümü var oraya tıkladığınızda her birinden 10 puan kazabilirsiniz.

15- Profil

eba puan hilesi ögrenci 2020

Profile girerek gerekli alanları doldurduğunuz takdirde 3 puan kazanabilirsiniz. İlgi alanları, iletişim gibi.

16- Ses

eba hile

Arama kısmına Ses yazdığınız takdirde ve hepsine baktığınızda her birinden 3 puan kazanabilirsiniz.

17- Müzik

eba hile kas 2020

Arama kısmına müzik yazalım izleyelim ve her birinden 3 puan kazanalım.

18- Dosya

Eba puan hilesi cheat engine

Arama kısmına Dosya yazığınızda takdirde her birinden yine 3 puan kazanabilirsiniz.

19- Alıştırma

Ebada puan hilesi ögrenci

Arama kısmına Alıştırmalar yazdığınızda takdirde her birinden 15 puan kazanabilirsiniz. Etkinlik olarak da geçiyor, hep zevkli hem de güzel puanlar kazanabilirsiniz.

20- Etkileşim

eba hileleri

Arama yerine Etkileşim yazdığınız takdirde yine her birine 15 puan verecektir.

EBA’da Puan Kazanma Öğretmen 2020

eba puan hile ögretmen

EBA’da öğretmenler kolaya puan kasabilir, bunların nasıl yapılır, EBA’da yüksek skor nasıl sağlanır, hep birlikte bakalım.

1- Gruplar

ebada puan hilesi ögretmen

Burada Gruplar kısmına girip, üstte sınıflar kısmını tıklayın, alt tarafta bulunan Şube ekle kısmına tıklayın, hangi sınıflara giriyorsanız seçin, ayrıca okuldaki tüm sınıfları seçerek daha fazla puan kazanabilirsiniz.

2- Sayfam

ebada puan hilesi ögretmen 2020

Sayfam kısmında İleti, Tartışma, Oylama, Etkinlik bölümleri yaparak her birinden 4 puan kazanabilirsiniz. Günde bir kere yaparak sürekli puan kazanabilirsiniz

3- Dersler

ebada puan kasma hilesi ögretmen 2020

Dersler kısmında konu anlatımları her sınıf için paylaşırsanız 2 puan kazanırsınız. Listeye eklede yaparsanız, yine puan kazanırsınız.

4- Sınavlar

Eba ögretmen hesabi ile puan kazanma

Sınavlar kısmında tarama testleri, alıştırmalar olmak üzere hepsini yaptığınız takdirde en düşük 2 puan olmak üzere çeşitli puanlar gelecek.

5- Kütüphane

eba ögretmen puan

Kütüphane kısmında etkinlikleri yaparsanız yine en düşük 4 puan olmak üzere farklı puanlar kazanabilirsiniz.

6- Raporlar

EBA ögretmen puan ARTTIRMA

Bu kısımda raporlar bölüme girerek en düşük 4 puan olmak üzere güzel puanlar kazanabilirsiniz. Örneği, genel performans raporları kısmına girdiğinizde, her sınıfa gönderdiğinizde 5 puan kazanacaksınız.

7- Öğrenci Portfolyoları

Eba ögretmen puan kazanma 2020

Bu kısımda görüş ekle gibi bölümler var, öğrencilere sizi burada daha fazla görmek istiyoruz gibi. Her öğrenci görüşü için 2 puan kazanabilirsiniz.

8- Dosyalar

Eba ögretmen puan kazanma

Dosyalar kısmında da öğrenciler ile paylaştığınız her bir dosya için 2 puan kazanabilirsiniz. Girdiğiniz her oturum başına da 1 puan kazanıyorsunuz.

EBA Öğretmen Puanlarını Görme

EBA öğretmen puanlarını görmek istediğinizde resminizin olduğu yerde profilin altındaki yere tıklayarak görebilirsiniz.

Eba ögretmen hesabi ile puan kazanma

Trend içerikler

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!