Online Video Düzenleme & Online Videolar Nasıl Düzenlenir ?

Ana Sayfa Haber İnternet Online Video Düzenleme & Online Videolar Nasıl Düzenlenir ?
Zeynep Yılmazer   Çevrenizde şaşırtıcı, ücretsiz video düzenleyicileri mevcut. Ancak özel bir programı indirmek için zamanınız yoksa, web tarayıcınıza güçlü bir film yapım paketi yerleştiren muhteşem çevrimiçi araçların olduğunu öğrenmekten memnuniyet duyacaksınız. Bu makalemizde online video düzenleme en iyi site olan movie maker’i göreceksiniz. Video düzenleme programı olan movie maker, online olarak en iyi online video düzenleme websitesidir.

İşte bu noktada Movie Maker Online en iyisidir. Büyük video klipleri, görüntüleri ve ses dosyalarını yüklemenize, bunları ayrı ayrı düzenlemenize ve bunları zaman çizelgesi tarzı bir ara birimde düzenlemenize olanak tanır. Videonuza profesyonel bir görünüm vermek için filtreler, karartmalar ve hatta royalty free (telif hakkı ücretsiz) müzik var.

Online Video Düzenleme

Bitmiş videonuz, çevrimiçi paylaşım için hazır olan MP4 formatında dışa aktarılır, Movie Maker Online, alışılmadık arayüze alıştığınız zaman mükemmeldir.

  1. Genel Bakış

online video düzenleme

Movie Maker Online mükemmel fakat site çok sayıda reklam tarafından destekleniyor ve nereden başlayacağınız belli değil. ‘Müzik’, ‘Arka Plan’, ‘Esas’ ve ‘Metin’ başlıklarıyla solda sarı bir dikdörtgen görene kadar sağda ise ayrı sarı bir sütun bulunana kadar tüm düğmeleri ve metinleri aşağıya kaydırmanız gerekiyor. Videonuz için zaman çizelgesi olacak.

Movie Maker Online’a bir video yüklemek çok kolaydır – sürükleyip bırakmanız yeterlidir.

  1. Video Yükleyin

online video düzenleme

 

Bir video klibi eklemek için, sürükleyip sağdaki sütuna bırakın. Burada görünecek ve bir dizi küçük resim içeren ‘Ana’ başlığı altında zaman çizelgesine eklenecektir. Farenizi ‘Ana’ sütunundaki klibin üzerine getirin ve yeni yüklenen klibi düzenlemek için görünen dişli çark simgesini tıklayın.

Bir klibi yükledikten sonra kırpabilir, filtreler ekleyebilir, döndürebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

  1. Videoyu Düzenleyin

online video düzenleme

Artık video boyutunu değiştirmek, filtreler ve karartmalar uygulamak, ses seviyesini ayarlamak, yakınlaştırma efektleri eklemek ve hızını değiştirmek için bir dizi kontrol seti göreceksiniz.

Klibinizi kırpmak isterseniz, bunu dalga formundaki yukarı ve aşağı oklarını sol tarafa sürükleyerek yapabilirsiniz.

  1. Ses Ekleyin

online video düzenleme

Ses dosyalarını, video klipler gibi sürükleyip bırakarak yükleyebilirsiniz. Ancak Movie Maker Online ayrıca telif ücretsiz parçaların bir seçkisini de sunar. Ana düzenleyici sayfasında, kontrollere gidin ve ‘Telif hakkı ücretsiz müzik’ üzerine tıklayın.

Geniş bir klip listesini görmek için aşağı ilerleyin, videonuza uyan bir şey seçin. Ön izlemek için birinin yanındaki oynat simgesini tıklayın, ardından istediğiniz parçayı bulduğunuzda artı simgesini tıklayın. Müzik, projenize eklenir ve videonun uzunluğuna uyacak şekilde kesilir. Videonuzun mevcut sesinin yerini geçmez, ancak en üstte yer alır.

  1. Metin Ekle

online video düzenleme

Videonuza bazı başlıklar, alt yazılar eklemek ister misiniz? Ana zaman çizelgesinin üstüne gelin ve küçük bir metin girişi kutusu göreceksiniz. Buraya bir şey yazın ve artı simgesini tıklayın, ardından zaman çizelgesine doğru ilerleyin. ‘Metin’ başlığı altında eklendiğini göreceksiniz.

Metnin ne zaman göründüğünü belirlemek için yukarı ve aşağı sürükleyebilirsiniz. Ardından yazı metnini ayarlamak, konum ve boyutu değiştirmek ve filtreler uygulamak için ‘Metin’ başlığının altındaki seçenekleri kullanın.

6. Yayınlama

online video düzenleme

Yukarıda açıklanan yöntemleri kullanarak birden fazla video klip, ses dosyası, resim ve metin parçacığı ekleyebilirsiniz. Projenizden memnun olduğunuzda, şimdi dışa aktarmanın tam zamanı. Yeşil “Make and download” butonuna tıklayın.

Uzun videoların işlenmesi biraz zaman alacaktır. Bu nedenle, e-posta adresinize ‘Film hazır olduğunda beni bildir’ metin kutusuna girmek isteyebilirsiniz. Ancak tarayıcı sekmesini kapatmayın.

İşlem tamamlandığında, ‘Filmimi İzle’yi tıklayın. Sonuçtan memnunsanız, mavi ‘İndir’ butonunu tıklayın; PC, Mac veya MP4 formatında Facebook, YouTube veya seçtiğiniz herhangi bir platform üzerinden paylaşmaya hazır olarak kaydedilecektir.

Online video düzenleme websitesi Movie Maker Online sitesine gitmek için tıklayınız.

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Takip et  
Bildir