Blizzard Entertainment tarafından 2014’ün son çeyreğinde piyasaya sürülen ve milyonlarca oyun sever ile buluşan Overwatch Sistem Gereksinimleri, son günlerin en popüler oyunları arasında olmayı başarabilmiş harika bir macera-bilim-kurgu çok oyunculu MMOFPS tarzı oyundur.

Oyun en fazla trendi Kasım 2016’da yakalamış ve milyonlarca tam sürüm ve beta sürümlü kopyasını satarak bu alanın en önemli aktörlerinden biri olmayı başarabilmiştir. Ve biz de bu oyunun tutkunları için hem oyun ile ilgili bilgi vermek hem de oynanabilmesi için gerekli Overwatch minimum sistem gereksinimlerini paylaşmak üzere bu yazıyı kaleme aldık. Umarım sorularınıza cevap bulabilirsiniz. İşte tüm yönleri ve tabii ki sistem gereksinimleri 2020 ile Overwatch…

Overwatch Sistem Gereksinimleri 2020

Overwatch Sistem Gereksinimleri

Bu oyunu oynayabilmeniz için biraz güçlü bir sistem gereksinimine ihtiyacınız olacaktır. Zira Blizzard Entertainment son zamanlarda yaptıkları açıklamalar ile Gamepoint tarzı gelişmiş oyunlara yatırım yapacağını deklare etmiş ve bu da güçlü sistem gereksinimlerini zorunlu hale getirmiştir. İşte Overwatch Sistem Gereksinimleri;

  • İşlemci (CPU) : için Intel Core i3 veya AMD Phenom X3 8650 üstü işlemciye sahip olmanız gerekir. 4 MB cash bellek sizin için daha iyi bir oyun oynayabilmenize olanak tanır.
  • Ram: Oyunu kasılmadan ve oyundan atılmadan oynayabilmeniz için en az 4 GB RAM’a sahip olmanız gerektiğini unutmayın!
  • İşletim Sistemi: Windows Vista/7/ 8/10 64-bit son sürümü indirdiğinizden emin olmanız gerekecektir.
  • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 460, ATI Radeon HD 4850, veya dengi olan Intel HD Graphics 4400 bu oyundan en iyi görüntüleri almanız için minimum ekran kartı sürümleri olduğunu göreceksiniz.
  • Disk Alanı (overwatch kaç gb): 30 GB’lık overwatch boyutu bir ana bellek disk alanına sahip olmanız gerekecektir. Özellikle yüklemeden önce bu kadar boş alanın olduğuna dikkat ediniz.

Overwatch Oyunu Hakkında

Overwatch Sistem Gereksinimleri 2018

6’şar kişiden oluşan 2 takımın karşılıklı mücadelelerini konu alan Overwatch çok oyunculu fantastik-silahşör-bilim-kurgu ve macera tarzı oyun serilerinden biri olarak bilinmektedir. Counter-Strike tarzı bir oyun olan Overwatch;  Doom, Quake ve Unreal Turnament oyuncuları için de tanıdık bir oyun olmakla birlikte tek farkı daha dayanıklı oyuncu profilleri ve daha farklı silah komplimenlerinin sunuluyor olmasıdır. Bunun yanı sıra her oyun başında oyuncular para ve enerji ile ödüllendirilir ve ayrıca kazanılan her oyun sonrası sizi harika ödüller beliyor olmaktadır.

Ofansif, defansif ve tank profillerinin ön planda olduğu 12 farklı karakter ile oyuna giriş yapabilir ve 5 dakika ile 30 dakika arası mücadeleler ile nefes kesen bir oyun oynayabilirsiniz. Peki bunun için PC’nizin hangi sistem gereksinimlerini karşılıyor olması gerekmektedir. Dilerseniz şimdi de buna bir göz atalım!

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!