Özel numaralarla uğraşmayan yoktur. Mutlaka günde veya haftada en az biri özelden insanları arayıp bir şekilde rahatsız ediyor. Peki bu durumda Türk Telekom özel numara bulma kodu işlemini nasıl yapacağız.

Bilinmeyen numaralardan çağrı yapan veya özel numara ile arayanlar genelde, telefon dolandırıcıları, eski sevgililer veya işletme rakipleri veya size ulaşmaya çalışan meşru işletmeler olabilir.

Telefon şakacıları, telefon dolandırıcıları veya en kötü ihtimalle para veya kimliğini çalmak için arayanlar genelde özel numaraları kullananlardır.

Özel Numara Öğrenme Kodu

Açıkçası bu tarz durumları yaşamamak adına özel numara öğrenmek yerine genel olarak özel numaradan aramalara telefonunuzu kapatmak en ama en iyi yöntemdir. Ama biz sizlere özel numara öğrenme kodu işlemini göstereceğiz.

özel numara bulma

Yapılması gereken 11842 bilinmeyen numaralar servisini aramak veya ”KIM” yazıp boşluk bıraktıktan sonra sizi arayan 10 haneli GSM numarasını yazıp 7048‘e mesaj atmaktır.

Kimin aradığını bulmak neden önemlidir?

Bu tarz durumlar genellikle birilerinin sizi rahatsız etmek, tehdit etmek veya aldatmak istediğinde ortaya çıkar:

 • Telefonu sürekli çaldırmak
 • Müstehcen yorumlar, öneri veya istekler yapmak
 • Telefonda kendini tanıtmayı reddetmek
 • Özellikle tekrar temas ettirilmemenizi istemedikten sonra tekrarlanan telefon görüşmeleri yapmak
 • Mali veya kişisel bilgilerinizi telefon üzerinden çalmaya çalışmak

Bu gibi durumlarda sizi daha da kötü etkilememesi için ve olayın daha da kötüye gitmemesi için yetkili birimlere durumu bildirmenizdir.

özel numara nasıl öğrenilir

Özel numara nasıl bulunur Turkcell – Vodafone – Türk Telekom özel numara bulma

Önemli: Sizi arayanın numarası da operatörde kayıtlı olduğu için onun numarası arayan operatör kayıtlarında mevcut oluyor. Gizli numarada olsa telefonu kayıt ediliyor. Ancak bu bilgiyi operatör sizinle paylaşmıyor. Eğer savcılık bu bilgileri talep ederse, operatörler verirler. Ancak bu tarz bir durumun çok ciddi olması gerekmektedir. Aksi halde yetkili birimleri oyalamaktan sizinde başınız ağrıyabilir.

 • Vodafone hattınız varsa gizli numaraya kapatmak için 7046’ya ‘GIZLI AC’ yazın SMS yollayın. Artık rahatsız edemeyecek.
 • Türk Telekom hattınız varsa pek çok gizli numaraya kapatma işlemleri vardır. Bunlardan ilki gizli numara engelle aktivasyon işlemlerinizi *100# İşlemler menüsünden yapabilirsiniz. Diğer yol ise gizli numaralardan gelen çağrıları engellemek yada alabilmek için *253# yazarak arama yapmanız lazım.
 • Turkcell telefon hattınız varsa ücretsiz şekilde *253# tuşlayın arama yaparak  basit bir şekilde sizleri rahatsız eden gizli numaralara kapatın.

Bilinmeyen numara öğrenmelere buradan da https://webhakim.com/bilinmeyen-numara-ogrenme-ucretsiz-2018-numara-kime-ait.html detaylı olarak bakabilirsiniz.

Özel numaradan arayanı nasıl açığa çıkarırım ? Özel numaradan arayanı bulma programı var mı ?

türk telekom özel numara bulma faturalı

Özel numara öğrenme işlemi yukarıda da bahsettiğimiz üzere gerçek anlamda ciddi bir iştir. Eğer gerçekten numarayı bulmak istiyorsanız bunu internette veya herhangi bir yerde bulamazsınız. Operatörler ise size bu bilgiyi vermezler.

Bunu internette size bulacağını veya gizli numara öğrenme adına oluşturulan mobil uygulamalar gibi programlarda kesinlikle veremezler. Bu tarz aramaların son bulmasını istiyorsanız, telefonunuzu özel numaralara aramaya kapatın.

Ancak ekstra bir durum da sizin için aradık ve şuan için ülkemizde olmasa da yurtdışında bunu yapan uygulamalar ve şirketler var. Yakın zamanda takibe aldık ve ülkemizde kullanıma girecek olursa uygulamayı buradan bildireceğiz.

Özel Numara Öğrenme İşlemi Yurt Dışı

özel numaradan arayanı bulma programı

Arayanın telefon numarası gizli olduğu için, TrapCall gibi özel numaradan arayanı bulma programı indirmeden kendinizi korumanın bir yolu yoktur.

Bu hizmet, çağrıyı yapan kişinin ilk olarak özel numarasını görüntülemek. Daha sonra 2. bir aramada uygulamayı çalıştırıp özel numarayı görüntülemek. Uygulama o kadar etkili ve bir o kadar da basit çalışıyor.

Özel numaradan arayanı bulmak için bu basit adımları izleyin:

 1. TrapCall uygulamasını Android veya iPhone’unuzdan indirin.
 2. Kaydolun ve hizmeti etkinleştirin.
 3. Şüpheli gelen aramayı reddedin.
 4. Uygulamayı çalıştırın ve tekrar aradığında numarası ortaya çıksın.

Bu uygulama şimdilik sadece Amerika operatörlerinde işe yaramaktadır. Ancak ülkemizde de şirket uygulamayı aktifleştirirse yine buradan bilgilendireceğiz.

Şuan uygulamayı eğer yurtdışı kayıtlı bir numaranız varsa sizde kullanabilirsiniz. Uygulamanın videosu da aşağıda mevcut.

Yorumlar (2)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

Anonim 1 sene önce

Nasıl buldunuz özel numaradan arayanı Türk Telekom hat

Anonim 2 sene önce

teşekkürler webhakim özel numaradan arayanı öğrendim