Facebook, Youtube, Twitter veya Instagram fenomeni olmak yerine Pinterest’e tanımlı bir kanal veya site sahibi olmanız, size daha fazla kazandırıyor. Peki tüm bunlara rağmen artık Pinterest’ten çıkmak ve hesabınızı silmek mi istiyorsunuz? İşte pinterest hesap silme detaylarına bakalım.

Pinterest hesabınızı silmek istiyorsanız, aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

Pinterest hesap silme işlemi nasıl yapılır?

Pinterest Hesap Silme İslemi Nasil Yapilir

Öncelikle Pinterest’te hesabı 2 farklı şekilde açabilirsiniz.

Bir işletme sahibi olarak veya normal bir kullanıcı olarak Pinterest’te hesap açtı iseniz, bu hesabı artık aşağıdaki adımları takip ederek silebilirsiniz.

Pinterest hesabınızı süresiz olarak silmek veya dondurmak adına 2 farklı seçeneğiniz var öncelikle hesabınızı nasıl donduracağınıza bir göz atalım!

1Pinterest web adresine tıklayın.

2Ana sayfada yer alan (…) işaretine tıklayınız.

3Burada Ayarlar Düzenleyin kısmına tıklayın.

4Ekranın sol kısmında yer alan “Hesap Ayarları”’na tıklayın.

5Ardından; hesap değişikliklerinin hemen altında yer alan “Hesap Sil” kısmına tıklayınız.

pinterest hesap silme

6Son olarak ise; neden hesabınızı silmek istediğinizi belirten kutucuklardan size hitap edene bir tik bırakabilir veya en aşağıda yer alan kutucuğu doldurabilirsiniz.

İleri tıklayarak “E-posta ile hesabınızı silin” kısmından sonra artık e-posta da yer alan linke tıklayarak hesabınızı kökten bir şekilde silebilirsiniz. Bu adımdan sonra artık hesabınızı kurum ya da özel kişi olarak tamamı ile silinir.

pinterest hesap silme

Eğer, hesabınızın sizin bilginiz dışında silindiğini düşünüyor veya sildiğinizden pişman iseniz; bu durumda, Pinterest yönetimine bir mail atarak durumu belirtebilirsiniz.

Pinterest Hesap Dondurma

1- Pinterest web adresine tıklayın.

2- Ana sayfada yer alan (…) işaretine tıklayınız.

3- Burada Ayarlar Düzenleyin kısmına tıklayın.

4- Ekranın sol kısmında yer alan Hesap Ayarları kısmına tıklayın. Ardından; hesap değişikliklerinin hemen altında yer alan Hesabımı devre dışı bırak kısmına tıklayınız.

5- Son olarak ise; neden ara verdiğinizi belirten bir işaret bırakabilir veya en aşağıda yer alan kutucuğu doldurabilirsiniz. Bu feedback, Pinterest’e 3 saniye içerisinde ulaşır ve ardından Hesabımı Devre Dışı Bırakmak İstiyorum sekmesine tıklayarak artık hesabınızı dondurabilirsiniz.

Hesabınızın dondurmanın herhangi bir süresi yoktur. Bir sonraki sisteme girişinizde otomatik olarak kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Bunun için kullanıcı bilgileriniz ile giriş yapmanız yeterli olacaktır.

SONUÇ

Her platformun arayüzü zamanla değişebileceğinden, adımlar tam olarak bu sırayla olmayabilir. Eğer bu adımları takip ederseniz, hesabınızı silme veya kapatma seçeneğini bulabilirsiniz. Hesabınızı silmeden önce, hesabınızla ilişkili olan önemli verilerinizi veya içeriklerinizi yedeklemeyi unutmayın, çünkü bir kez silindiğinde geri getirilmesi mümkün olmayabilir.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER