6 Şubat depremlerinin etkilediği bölgelerdeki üniversite öğrencileri ve örgün eğitimde olan öğrenciler, alınacak olan öğrenim ücretinden muaf tutulacak. Ayrıca, önceden ödenmiş olan ücretlerin iadesi yapılacak. Aynı zamanda, Gazze’deki öğrencilerin öğrenim ücretleri devlet tarafından karşılanacak. Bu karar Resmi Gazete’de yayımlandı.

Deprem Mağduru Öğrencilerin Öğrenim Ücretleri Devletten!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayınlanan karara göre, 6 Şubat depremleri sonucunda ailesi veya kendisi OHAL ilan edilen bölgelerde yaşayan üniversite öğrencileri ve aynı bölgelerde örgün eğitim gören öğrencilerden öğrenim ücreti ve katkı payı alınmayacak. Ayrıca, 2023-2024 Öğretim Yılı için ikinci öğretim ücretini ödeyen öğrencilere ise yükseköğretim kurumları tarafından ödenen miktar iade edilecek.

Gazze’de ikamet eden öğrencilerin öğrenim ücretleri devlet tarafından karşılanacak. Aynı şekilde, 2023-2024 Öğretim Yılı Bahar Dönemi’nde Gazze şehrinde yaşayan ve herhangi bir yüksek öğretim kurumunda önlisans veya lisans eğitimi alan öğrencilerin ödemeleri gereken öğrenim ücreti de devlet tarafından karşılanacak.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER