Uzun ve sabırsızca bekleyişin ardından ve birçok komik mizah unsuruyla, Grand Theft Auto VI nihayet gelecek ayın başında ilk fragmanını alıyor. Dünyanın en büyük oyun şirketlerinden biri olan Rockstar Games, Aralık ayında 25. yılını kutluyor ve bu özel günü için GTA VI fragmanını yayınlayacak. Yapılan resmi açıklamaya bakmak için buraya gidebilirsiniz.

GTA V 2013 yılında çıktı, ancak o zamandan beri yeni bir oyun şirket tarafından yayınlanmadı. Rockstar’ın GTA VI’yı piyasaya sürmeden önce birçok insanın liseyi bitirdiğini, lisans eğitimini tamamladığını ve hatta yüksek lisansı bitirdiğini düşünürsek GTA 5’i oynayan bir çocuğun şuan üniversiteyi bitirmesi muhtemel.

Şu anda oyun hakkında çok az bilgiye sahibiz, ancak iki şeyi biliyoruz: Miami’de geçecek ve serinin ilk kadın başkarakterine sahip olacak.

Daha önce de konuştuğumuz gibi, bu durum hem iyi hem de kötü. Serinin açıkça daha fazla kadın temsiline ihtiyacı var, ancak Rockstar bunu yapmak için güvenmememiz gereken bir şirket.

Kotaku’nun belirttiği gibi, Rockstar North, oyun endüstrisindeki en büyük cinsiyet maaş uçurumlarından birine sahip. Şirket ayrıca kadınları her gün insanlık dışı bir çalışma ortamında kullanmakta. Bunun ile ilgili birçok açıklama var ancak ilerleyen tarihlerde ne olacak hep birlikte göreceğiz. Sizce GTA 6’nın başrol karakterinin kadın olması gerekiyor mu? Yorumlarda buluşalım.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER