Sahibinden neden açılmıyor? sorusu bir anda milyonları harekete geçirdi. Siteye erişim sağlayamayan kullanıcıların aklına Sahibinden çöktü mü? sorusunu akıllara getirdi. Fakat Sahibinden yapılan açıklamada teknik bir sorun yaşandığı dile getirildi. Ortaya atılan bir iddia da ise domain yenileme yapılmamış ve boşa düştüğünden dolayı ABD’de bir firma tarafından satın alındığı ve 250 milyon dolar istendiği belirtildi. 24 saat geçmeden site bir anda erişime açıldı. Peki Sahibinden nasıl açıldı? Olayların perde arkasına bakalım.

Sahibinden Nasıl Açıldı? Sahibinden Nasıl Düzeldi?

Sahibinden Nasil Acildi

Sahibinden.com sitesinde teknik nedenlerden dolayı erişim sorunları yaşanıyordu. Sahibinden.com’da yapılan açıklamada alan adı sebebiyle erişimi kaybettiklerini belirten şirket jet hızıyla bir açıklama yaptı.

OLAYLARDA İLK PERDE

OLAYLARDA İKİNCİ PERDE

İşte iddiaların gündeminde olan domain güncellemesi. Who is domain sitesinde kontrol ettiğimizde sitenin domain güncellemesi 03.01.2024 yılında gerçekleşmiş olmasıydı. Bu sebeple de site açılmayınca herkesin aklına sitenin domain güncellemesi yapmadığı ve bu sebeple boşa düştüğü bunu da ABD’de bir firmanın satın aldığı iddialarıydı.

Hatta iddiada firmanın domaini geri vermesi karşılığında 250 milyonlar para istediği bile söylendi. Site açılmayınca bu iddialar gittikçe yayılmaya başlandı.

VE SON PERDE

Şirket paylaştığı yeni açıklamada, “Alan adı hizmetini sağlayan firma gerekli teknik çalışmaları tamamlamış ve platformumuza erişim normale dönmüştür” ifadelerine yer verildi.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER