Teknoloji ile birlikte hayatımıza kolaylıklar girmektedir. Özellikle de internet mecrasında bu bir hayli fazladır. Zamandan tasarruf etmek isteyenler ve yorulmadan yazı yazmak isteyenler için birebir olan sesi yazıya çevirme işlemi insanları oldukça memnun etmektedir. Peki, bu nasıl olur detayları ile birlikte anlatalım.

Ses Kaydını Yazıya Çevirme

Sesi Yaziya Cevirme

Sesi yazıya çevirme programı ücretsiz şekilde tümüyle karşınızda durmaktadır. Bizde sizlere bunları tümüyle gösterdik.

1- VoiceDocs

ses kaydini yaziya cevirme programi

Sesi yazıya çevirme programlarının en zirvesinde voicedocs uygulaması bulunuyor. Bu uygulama son zamanlarda en popüler ve başarılı bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. 10 dakika süren kayıtlarınız için ücretsiz kullanmanız mümkün. Dahası uygulamayı PC, telefonlar üzerinden de kullanabilirsiniz.

Tarayıcı üzerinden gitmek için: https://voicedocs.com/tr

iOS üzerinden indirmek için: İNDİR

Android üzerinden indirmek için. İNDİR

2- Google Speech

Sesi yaziya cevirme online

Google’ın Speech sayfası ile ses kaydını yazıya dökme işlemi çok rahat şekilde yapılmaktadır. Videodaki konuşmaları da sese aktarmak mümkün. Google bu işlerin piri diyebiliriz. Diğer yandan video kayıtlarını yazıya çevirebiliyor.

Google Speech https://www.google.com/intl/en/chrome/demos/speech.html tıklayın direkt olarak yanda bulunan ses işaretine tıklayın ve konuşun sesiniz yazıya dökülsün. Sesi yazıya çevirme online olmak ile birlikte tamamı ile ücretsiz ve kolay bir şekilde metne çevrilmektedir.

3- Google Döküman

ses kaydini word belgesine cevirme programi

Google Döküman ile beraber yazılarımızı çevrim içi ortamda saklayabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olmasının yanında yazılarımızın çevrim içi saklanmasına da izin veriyor. Sesten yazıya çevirme ile uygulamayı araçlar bölümünden sesle yazma özelliğini kullanabilirsiniz.

Google döküman https://docs.google.com/document/u/0/ tıklayarak ses kaydını word belgesine çevirme programı ile işinizi kolaylaştırsın.

  • İlk olarak Google Docs hesabınızı açın.
  • Boş bir belge oluşturun.

sesi yazıya çeviren program

  • Menüden Araçlar bölümünden Sesli Yazma kısmına tıklayın.

sesi yaziya cevirme google

  • Mikrofon işareti üzerinden dili seçin.
  • Mikrofona tıklayıp konuşmaya başlayın.

4-Dictation.io

konusmayi yaziya cevirme

Dictation.io ses kaydını yazıya çevirme işleminde başarılı bir site. Sesi gayet güzel algılıyor ve istediğiniz şekilde yazılarınızı metne dönüştürüyor.

Youtube Kanalımıza Abone olmayı lütfen unutmayın. :)


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!