WhatsApp küresel de en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olarak karşımıza çıkıyor. Telefonlarda oldukça fazla kullanıyoruz. Diğer yandan ise tabletlerde de kullanım oranı bir hayli fazla. Tablette kullanmak için bildiğiniz üzere Sim kartı gerekmektedir fakat sim kartı bazen olmaktadır. İşte bu noktada, Sim kartsız tablete Whatsapp nasıl kullanılır, bunu göstereceğiz.

Sim Kartsız Tablete Whatsapp Nasıl İndirilir ve Kullanılır?

sim kartsız tablete whatsapp

Telefonunuza TextNow adlı bir mesajlaşma uygulamasını indirmeyi içerir. Bu mesajlaşma uygulaması size WhatsApp’a girip hesabınızı doğrulamak için kullanabileceğiniz benzersiz bir telefon numarası verir.

1- TextNow uygulamasını Google Play Store, iTunes App Store veya Windows Phone Store’dan cihazınıza indirin.

PC’de WhatsApp’ı kullanmaya çalışıyorsanız, Android emülatörünüzü açmanız ve içinde TextNow’u aramanız gerekir.

2- TextNow uygulaması cihazınıza indirildikten sonra uygulamayı açın ve kurulum işlemini tamamlayın. Uygulama kurulduktan sonra numaranızı not edin. TextNow’un size numaranızı göstermemesi veya numaranızı not etmeyi unutmanız durumunda aşağıdaki adımları izleyerek TextNow numaranızı öğrenebilirsiniz.

  • Android: Uygulama Android telefonunuzda açıldığında, Android cihazınızın sol üst köşesinde bulunan 3 çizgi simgesine tıklayın ve telefon numaranızı görün.
  • iPhone: iPhone, iPod veya iPad’inizin sol üst köşesinde bulunan 3 çizgi simgesine tıklayın. 3 hat simgesine tıkladığınızda telefon numaranızı görüyor olmalısınız.

3- WhatsApp’ı açın ve numarayı doğrulayın. TextNow numaranızı not ettikten sonra, telefonunuzda, tabletinizde veya PC’nizde WhatsApp’ı açın.

  • WhatsApp’ın hüküm ve koşullarını kabul ettiğinizde numaranızı girmeniz istenecektir. Numaranızı girmeniz istendiğinde ülkenizi seçin ve TextNow numarasını girin.
  • SMS doğrulamasının başarısız olması için 5 dakika bekleyin. SMS doğrulaması başarısız olduktan sonra numaranızı aramanız istenecektir. WhatsApp’tan otomatik bir arama almak için Beni Ara düğmesine tıklayın.
  • Cihazınızda TextNow uygulamasını açın ve WhatsApp’tan bir çağrı alıyor olmalısınız. Aramayı cevaplayın ve WhatsApp’tan gelen otomatik bir mesaj doğrulama kodunuzu defalarca tekrarlayacaktır. Doğrulama numaranızı not edin.
  • Şimdi, otomatik aramadan aldığınız doğrulama kodunu WhatsApp’a girin.
  • Doğrulama kodunuzu girdikten sonra kurulum işlemini WhatsApp’ta tamamlayın. Artık telefon numarası olmayan bir WhatsApp hesabını başarıyla oluşturdunuz.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER