Snapchat aktif olarak kendisini daha sosyal hale getirmek ve kullanıcıların daha fazla etkileşime girmesini sağlamak için Bitmoji kullanıyor. Snapchat Friendmoji nasıl kullanılır?

Özellikle Facebook’un Snapchat’i satın almak istemesi ve şirketin bu satışa yanaşmaması, Snapchat ve Facebook grubu arasında teknolojik bir savaş başlamıştı.

Snapchat’in bu hamlelere verdiği karşılık ise friendmoji nasıl kullanılır yeniliğini getirmek oldu. Snapchat’ta lens özelliğini kullanırsanız, kendi hareketli Bitmoji avatarınızı bir çırpıda ekleyebileceğinizi biliyorsunuzdur.

Her gün değişen animasyonlar oldukça düzgün ve güzel çalışıyor. Snapchat’daki Friendmoji ise Snapchat arkadaş listenizdeki herkes için ayrı ayrı animasyonlar oluşturmanıza olanak sağlar.

Snapchat’da Arkadaş Emojisi Nasıl Kullanılır ?

arkadaş emojisi

  • Snapchat’ı açın ve sol alt taraftaki sohbet simgesine dokunun. Böylece sizi arkadaş listenize gideceksiniz.
  • Friendmoji’yi kullanmak istediğiniz arkadaşınızla daha önce bir sohbetiniz varsa sohbetin üzerine dokunun. Aksi takdirde, arkadaşınızı bulmak için yeni mesaj oluşturun veya kişileri arama özelliğini kullanın.
  • Özelliğin çalışabilmesi için arkadaşınızın Bitmoji hesabıyla bağlantılı kendi Snapchat hesabı olmalıdır. Arkadaşınızın Snapchat hesabı Bitmoji hesabına bağlı ise profil fotoğrafı üzerinde Bitmoji işareti belirecektir.
  • Sohbet ekranında kamera fotoğrafına dokunun. Lens eklemek için görüntünün üzerine dokunun. Bu noktada Bitmoji seçeneğini seçmeniz gerekecektir.
  • Friendmoji simgesi akıllı telefonlarda görmeye alışık olduğumuz daire şeklindeki shot tuşuna benzemektedir. Mor renktedir ve büyük ihtimalle şu anki günün Bitmoji animasyonunu tasvir eden iki avatar gösterir.
  • Dokunun ve yüklenmesini bekleyin. Bazı nedenlerden ötürü, lens yüklenemeyebilir. Yüklenmeme durumunda işlemi tekrar tekrar yapabilirsiniz.
  • Objektif görünür hale geldiğinde, çekme düğmesine dokunabilir ve emojinizi arkadaşınıza gönderebilirsiniz.

Ayrıca, Friendmoji’yi hareket ettirme ve bunları normal bir Bitmoji ile mümkün olduğunca yeniden boyutlandırma seçeneğine sahipsiniz. Normal Bitmoji animasyonları gibi, her gün yeni bir tane alabilirsiniz.

Arkadaşınız benzer şekilde aynı arkadaş emojileri kolayca ekleyebilir. Bir Friendmoji sadece iki kişiye ait olabilir, bu yüzden ana Snapchat ekranından kullanamazsınız. Friendmoji’yi Snapchat’da kullanmak için Arkadaş listesine veya mesaj kutusuna girmeniz gerekmektedir.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER