Snapchat, özellikle Amerika’da gençler arasında çok popüler bir mesajlaşma uygulamasıdır. Ne var ki, uygulama diğer ülkelere de yayılmaya başlamıştır. Snapchat hile detayları hepsine bakalım.

Snapchat Hile Olarak Adlandırabileceğimiz 14 Numara

Elbette ki, snapchat kadar popüler bir uygulamanın kullanabileceğiniz çok sayıda farklı uygulamaları da vardır.

Eğer Snapchat’ta yeniyseniz bu numaralarla, uygulamayı daha iyi bir yolla kullanırsınız.

Eğer uzun zamandır snapchat kullanıyorsanız, büyük ihtimalle daha önce fark etmediğiniz yeni snapchat hile numaralarını göreceksiniz. Konuyu daha fazla uzatmadan aşağıda kullanabileceğiniz 14 harika snapchat numarası:

1. Puan Kasma

Snapchat’te puanlarınız bir türlü yükselmiyor mu, o kadar paylaşım yapıyorsunuz bir türlü yükselmiyor mu?

Artık kolayı var. Snapchat puan kasma hilesi ile artık fazla uğraşmanıza gerek kalmayacak. Buradaki hile arkadaş ekleme sayfasını kullanmak olacaktır.

 • Arkadaş ekleme sayfasını açtıktan sonra kullanıcı adına göre ekle seçeceğine dokunalım.
 • Kullanıcı adı arama yerine aaa yazalım.
 • aaa ile çıkan her kullanıcıyı ekleyelim. Bunları uzatabilir ve ccc, dddd diye giderek de ekleyebilirsiniz. Ne kadar çok eklerseniz o kadar hızlı artacaktır.

Bunların haricinde Hiromacro uygulamasını indirerek snap puanları kasabilirsiniz.

2. Arkadaşlarınızın Bitmojisini Ana Ekranda Görsel Bir Programa dönüştürün.

Snapchat’te konuşmak, özellikle en yakın arkadaşlarınız da aynı ortamda ise çok eğlencelidir. Snapchat uygulamasında sohbet ekranını kaydırarak daha sonra arkadaşınızın adına dokunarak çok hızlı bir şekilde uygulamaya giriş yapabilirsiniz. Snapchat’in en son güncellemesi, konuşma kısa yolları eklemek için çok kolay bir yol oluşturmuştur.

 • Bunu Android’de uygulamak için sizin ve arkadaşlarınızın Snapchat uygulamalarında Bitmoji kullanıyor olmanız gerekir. Daha sonra basitçe bitmoji üzerine basıp ekranda tutun, böylece görseli ekrana eklemiş olursunuz.
 • Böylece arkadaşınızın Bitmojisi ana ekranınıza eklenir. Siz sadece üzerine tıkladığınızda, direk olarak chat ekranı açılır.

Not: Bir iPhone’da, Snapchat kısa yolları ekranda kullanılabilir haldedir. Sadece Snapchat görselini ekleyip devam edersiniz. Özellikle arkadaşlarınızla mesajlaşmada Snapchat uygulamalarını çok kullanıyorsanız, bu uygulama sayesinde zamandan büyük ölçüde tasarruf edersiniz.

3. Snapchat ile (Shazam ) Şarkısı

Sevdiğiniz bir şarkı duyup ne olduğunu ya da şarkının adını hatırlayamadığınız oldu mu? Evet işte buradayız. Eğer şarkıları tanımak için Shazam uygulaması kullanıyorsanız, artık hatırlamanıza gerek kalmaz.

Shazam direk olarak o şarkıyı snapchat’e yerleştirir. Bunu yapmak için bütün gereken Snapchat’i başlatmak ve parmağınızı kamera ara yüzü üzerine basılı tutun.

4. Snapchat Mesajı Açmadan Okuma

Eğer Snapchat’te bolca konuşuyorsanız, bu durumda birilerinin yazdıklarını belli etmeden öğrenmek istediğiniz durumlar olabilir. Onların haberi olmadan size yazdıkları mesajları okuyabilirsiniz. Bunu yapmak için herhangi bir yol olmamasına rağmen, incelikli bir çalışma ile başarabilirsiniz.

Konuşma ekranında arkadaşınızın adını tıklayın ve yavaşça parmağınızı ekranın sağ köşesine doğru kaydırın. Snapchat mesajı gösterecektir. Bir kez okuduktan sonra basitçe parmağınızı telefonun sol köşesine doğru sürükleyin. Böylece mesaj okunmadı olarak gösterilecektir. İşte bu kadar basit.

5. Snap’lere Çoklu Filtre Uygulamak

Snaplerinizde istediğiniz resme, sağa veya sola sürükleyerek tıklayıp filtre uygulayabileceğinizi bilmeniz gerekir. Eğer snap’inize pek çok filtre eklemek istiyorsanız, ne yapmalı? Bunu kolayca yapabilirsiniz.

Bütün ihtiyacınız ilk filtreyi snap’inize eklemektir. Daha sonra parmağınızı üzerinde tutup tıklayın ve bir başka parmağınızla da daha fazla filtreyi sürükleyin.
Her snap’e en fazla 3 filtre ekleyebilirsiniz, fakat bu arkadaşlarınızın dikkatini çekecektir ve doğru kullandığınızda snap’leriniz daha ilginç görünecektir.

6. Snapchat’te Kolayca Ünlüleri Bulun

Ünlüleri Snapchat’e eklemek o kadar zor değildir. Pek çoğu kendi Snapchat isimlerinin insanlarca bilinmesi için bilgilerini ücretsiz olarak vermektedirler. Fakat yine de Snapchat’te olan ünlülerin listesini istiyorsanız bunu Snapchat araştırması yaparak kolayca bulabilirsiniz.

( Search Box) ‘’Araştırma Kutusu’’ na tıklayın ve ( Official) ‘’Resmi Yetkili’’yi seçin. (Search) Ara ‘ya basın. Ünlülerin resmi Snapchat hesapları listesi görüntülenecektir. Bu yol Snapchat’te ünlüleri bulmanın en kolayıdır. Tabii ki bu liste Snapchat kullanan bütün ünlüleri kapsamaz, ama yine de pek çoğunu bu şekilde bulabilirsiniz.

7. Snapchat Eskiz Kalemi ile Gizli Renklere Ulaşın

Eğer arkadaşlarınıza yolladığınız snaplerinizin üzerine şekil çizmek ya da şekilleri, yazınıza eklemek alışkanlığında iseniz bunu mutlaka kullanırsınız.

Kalem işaretine tıklayın ve çıkan renklerden birini seçin. Ama siyah ya da beyaz renk istiyorsanız ne olacak? Tamam, bunu da yapabilirsiniz.

Basitçe herhangi bir renge tıklayın ve parmağınızla sol köşeye sürükleyin bu size beyaz rengi verir. Siyah renk için benzer şekilde parmağınızı ekranın altına doğru kaydırın. Aynı zamanda parmağınızı ekranın etrafında gezdirirseniz değişik renk tonları elde ederek Snapchat’in sunduğu palette kullanabilirsiniz.

8. Snaplerinize Kolayca Bir Şeyler Çizin

Bu uygulama snaplerine detaylı sanatsal şekiller eklemek isteyenler için oldukça kullanışlıdır. Eğer bunu yapacak iseniz, şunu bilin ki snap’lere ince detaylar çizmek gerçekten çok zordur. Şans eseri bunun bir kolay yolu var. Öncelikle ‘’Büyütmeyi ‘’ cihazınızda etkinleştirin.

Android’de Büyütme’yi Etkinleştirmek

 • (Setting-accessibility) ‘’Ayarlar-Erişim’’
 • Şimdi (Magnification Gesture) ‘’Büyütme Hareketi’’’ne tıklayın ve bir pencereden bir pencereye geçişi sağlayın.
  İos’de Büyütmeyi Etkinleştirmek
 • ( Settings-General-Accessibility) ‘’Ayarlar-Genel-Erişim’’e gidin
 • Zoom’a tıklayın ve pencereden pencereye geçişi sağlayın.
  Şimdi snap’inize bir şeyler çizebilirsiniz, daha da iyi detaylar istediğiniz zaman snap’teki zoom’u kullanın.

9. Hikaye Playlisti Oluşturun

Eğer Snapchat’tinizde pek çok kişi kayıtlı ise yazdığınız hikayenin herkes tarafından görülmesini istemeyebilirsiniz. Neyse ki Snapchat size, sadece hikayesini görmek istediğiniz insanların, sizin hikayenizi görmesinin kolay bir yolunu veriyor.
Snapchat’te ekranda Hikayeler bölümüne gidin. Burada hikayesini paylaşmak istediğiniz insanların avatar’ını seçin.

Ekranı altında bir çalıştır butonu göreceksiniz. Tuşa basarak seçtiğiniz insanları kaydedin ve artık sadece bu seçtiğiniz insanlarla hikayenizi paylaşabilirsiniz.

10. Otomatik Olarak iPhone’da Kamera Çekimi Yapmak

Snapchat’teki kamera video’ları için uygulamadaki kamera butonuna basın ve basılı tutun. Gerçekten bu biraz rahatsız edicidir. Eğer iPhone kullanıyorsanız sadece (Assistive Touch ) Yardımcı Dokunma butonu ile video’ları çekebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki basamakları takip edin.

 • (Settings-General-Accessibility) ‘’Ayarlar-Genel-Erişim’’e gidin
 • Daha sonra (Assistive Touch) Yardımcı Dokunma butonuna basarak çalıştırın.
 • Sonra (Create New Gesture) ‘’Yeni İşaret Oluştur’’ a tıklayın. Bir sonraki ekrana tıklayın ve parmağınızla küçük daireler çizin.
 • Bunu yaptıktan sonra (Save) ‘’Kaydet’’e basın ve işarete bir isim verin (Ben Snapchat işareti diyorum) ve tekrar ( Save) ‘’Kaydet’’e basın.
 • Şimdi Snapchat’e gidin ve ekrandan (Assistive Touch) ‘’Yardımcı Dokunma’ ’butonuna basın, ardından (Custom) ‘’Özel’’e basın. (Snapchat Gesture) ‘’Snapchat İşareti’’ ni seçin ve onu Snapchat’in objektif kapağına sürükleyin.
 • İşaret, otomatik olarak objektif’e basılı kalınmasını sağlar ve böylece siz videonuza odaklanabilirsiniz.

11. Arkadaşlarınızın Emojilerini Düzenlemek

Arkadaş emojisi Snapchat’te arkadaşınızın isminin yanındaki emojidir. Bu emojilerin hepsi bir şey simgeler. Eğer Snapchat’i uzun bir süredir kullanıyorsanız bunların çoğunun anlamını biliyorsunuzdur. Eğer özel emoji’lerin özel anlamlar içermesini isterseniz bunu da yapabilirsiniz. Bunu yapmak çok basittir. Bunun için aşağıdaki basamakları takip edin:

Snapchat’i açın ve (Settings) Ayarlar’a gidin. Buradan (Additional Services ) ‘’Ekleme Servis’’inin altındaki (Manage) ‘’Yönet’’e gidin.

(Friend Emojis) ‘’Arkadaş Emojileri’’ne tıklayın. Açılan ekranda değiştirmek istediğiniz emojiye basın ve yeni bir tane seçin.

12. Snapchat Kullanım Verilerinizin Kopyasını İndirmek

Snapchat’in hakkınızda bildiği her şeyin, bir kopyasını alabileceğinizi biliyor musunuz? Bunu Snapchat’in telefondaki uygulamasında değilse de website’sinde bulabilirsiniz. Verilerinizin kopyası için aşağıdaki basamakları uygulayın.
Snapchat Website’sine gidin ve Snapchat hesabınıza giriş yapın.

 • Girdikten sonra pek çok seçenek bulacaksınız bunlardan (My Data) ‘’Benim Verilerim’’i seçin.
 • Sonraki sayfada (Submit Request) ‘’İsteği Gönder’’e basın
 • Kısa sürede email hesabınıza bir link gelecek, bu link sizi direk olarak verilerinizi indirebileceğiniz web sayfasına götürür.
  Snapchat verilerinizin kopyasını tutar, bunların içinde hesap detaylarınız, çıkış geçmişiniz, snap geçmişiniz, Snapchat’ten istedikleriniz vb pek çok bilgi vardır. Aldığınız ve/veya yolladığınız son snap’lerin detaylarını bile kontrol edebilirsiniz. Üzülmeyin snap içerikleri kaydedilmez, sadece snaplerin tipleri kayıtlıdır ‘’Yazı’’ ‘’Resim’’ ‘’Ses’’ gibi.

13. Snapchat’te Kendi Geo-Filtrenizi Oluşturun

Eğer Snapchat’i her gün kullanıyorsanız, snap’lerinizde Snapchat Geo-filtre’yi kullanmanız gerekir. Kendi geo-filtre’nizi oluşturabileceğinizi biliyor musunuz? Bütün yapmanız gereken Snapchat website’sine girmek ve (On-demand Geofilters) ‘’Geofiltre Talebi’ ni tıklamak, daha sonra website tarafından size verilen basamakları takip ederek kendi geo-filtre’nizi oluşturup Snapchat’e kabul ettirin. Bu geofiltreleri kullanarak haritada lokasyonları işaretleyebilirsiniz.

14. Görüntüler İçin Geniş Açılı Video Çekimleri

Eğer Snapchat gösterileriniz varsa kolayca geniş açılı videoları onlarla çekebilirsiniz. İstediğiniz gösteriler tamamen video’ya dönüşür ve bunları bağlı olduğunuz iPhone’dan istediğiniz yere yollayabilirsiniz. Bu video’ları (Memories) ‘’Geçmiş’’ bölümünde bulabilirsiniz, seyrederken telefonunuzu düşey olarak çevirebilirsiniz ve video’nun göründüğü en iyi açıyı yakalayabilirsiniz. Daha önce oynayan gösterinin bir önemi kalmaz, tamamen sizin ayarladığınız şekilde kaydedilir.

Eğer gösterileri kaydetti iseniz, aynı zamanda hem dikey hem de yatay olarak ayarlama yapabilirsiniz. Uygulama otomatik olarak dikeydeki gereksiz bölümü kırpar ve onu tekrar yatay hale getirir. Snapchat gösterilerinde video detaylarınızı kontrol edebilirsiniz. Bu çekilen video özellikleri aşağıdaki gibidir.

Snapchat videoları Amerika’daki herkes tarafından kullanılabilir. Snapchat fanları için 130 dolar karşılığı ilginç aksesuarları satılmaktadır.

15. Kendi Snapcod’unuza Verilen Şımarık Cevapları Gözden Geçirmek

Şımarık cevapların çok ilgi gördüğü bir anda ortaya çıktı. Bu da arkadaşlarınıza gösterebileceğiniz eğlenceli oyunlardan biridir.

Basitçe kendi Snapkod’unuzu Snapchat uygulamanızda görüntülemeye çalışın. Bu uygulamada oldukça şımarıkça görünür. Aynı zamanda bu yolla QR kodunuza göz atabilirsiniz. QR kodu aynı zamanda yazılı mesaj haline gelebilir, eğer link olarak gelirse link’i açma seçeneğiniz olur. Bu gerçekten kullanışlı olabilecek bir uygulamadır.

Snapchat Numaralarını Okudunuz mu?

Snapchat hem kullanımı çok kolay bir uygulamadır, hem de uzmanı olmak çok zordur. Snap’i ne kadar kullandığınızın önemi yoktur, Snapchat her zaman sizi bilmediğiniz ya da daha önce fark etmediğiniz yeni bir uygulama ile şaşırtabilir.

Bu numaraları Snapchat uygulamalarında kullanarak Snapchat’i daha iyi bir hale getirebilirsiniz. Arkadaşlarınızı etkileyebilirsiniz.

Bu uygulamaları kullanırken daha başka gizli numaralar keşfedebilirsiniz. Snapchat’te bunlardan başka pek çok harika numara vardır. Bu söylediklerimiz, bizce mutlak bilmeniz gerekenlerdir. Eğer sizin de bildiğiniz ve bu listede olmayı hak ettiğini düşündüğünüz başka numaralar varsa aşağıda öneriler bölümünden bize yazın.

Yorumlar (1)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

Anonim 4 yıl önce

BU NE