Steam uygulamasında isim çok önemli, özellikle de efsane olmak isteyenler ismi çok önemsiyor. Daha önceleri öylesine konulan isimden sıkılan kullanıcılar isim değiştirme yoluna gitmektedir. Peki, Steam kullanıcı adı değiştirme işleminin detaylarına bakalım.

Steam’de kullanıcı adını değiştirmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

Steam Kullanıcı Adı Değiştirme

Steam Kullanici Adi Degistirme

Steam uygulamasında kullanıcı adı değiştirmek için yapmanız gereken işlemler bulunmaktadır, bunlara hemen bakalım. Steam profil ismi değiştirme işlemini aşağıdaki gibi yapabilirsiniz.

1- İlk olarak Steam uygulamasını açın.

2- Bir ekran açılacak bu kısımdan Profil kısmına giriş yapın.

3- Profil içinde sağ kısımda yer alan Profili Düzenle kısmına tıklayın.

steam kullanici adi nasil degistirilir

4- Kullanıcı adınızı düzenleyip değiştirebilirsiniz.

steam kullanici adi degistirme 2020

Arkadaşlar şekilli isim koymak isterseniz buradan bakabilirsiniz.

Steam Kullanıcı Adı ve Steam Profil İsmi Farkı

Oyuncular Steam kullanıcısı Steam Username, Profile Name ve Steam ID birbirine karıştırıyor. Bunların farkına tek tek bakmak istiyoruz.

1Steam Username (kullanıcı adı) veya Account name (hesap adı), Steam’e kayıt olurken seçtiğiniz ve Steam’de her oturum açışınızda kullandığınız isimdir. Yani Steam kullanıcı adı ilk Steam uygulamasına kayıt olurken seçtiğiniz addır, bir kişi ile aynı olamaz ve daha sonra kesinlikle değiştirilemez. 

2- Profile Name yani profil adı, profilinizde, oyunlarda kullanılan ve başkalarıyla kullanılan profil isminizdir. Yani istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

NOT: Steam kullanıcı adı değiştirme bir yolu var mı derseniz, maalesef yapmanız gereken tek şey yeni bir hesap alıp daha sonra yeni steam kullanıcı adı oluşturma. Steam maalesef sadece girerken size kullanıcı adı oluşturma imkanı sağlıyor, bunun haricinde yoktur.

SONUÇ

Kullanıcı adınızı değiştirdikten sonra, yeni kullanıcı adınız diğer oyuncuların sizi tanıması için kullanılacaktır. Ancak, unutmayın ki bu değişiklik sadece Steam topluluğu içinde geçerli olur, Steam hesabınızın giriş bilgileri değişmez.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER