Küresel çapta en iyi oyun platformlarından biri olan Steam üzerinden çok fazla oyunlar indirilmektedir. Tabi seri şekilde oyun indirebiliyoruz, alabiliyoruz fakat bazen aldığımız oyunları sevmeye biliyoruz. Peki, Steam oyun iade etme gereklilikleri nelerdir, hemen bakalım.

Steam’de Oyun İadesi İçin Gerekli Şartlar

1- İlk olarak oyunun Steam üzerinden alınmış olması gerekmektedir. Başka yerden alınan key ile yüklenen oyunların iadesi Steam üzerinden yapılamıyor.

2- Oyun en geç 14 gün içinde satın alınmış olmalıdır.

3- Oyunu en fazla 2 saat oynamış olmak gerekmektedir. Diğer yandan ise iade edildiği durumlar var fakat 2 saatten uzun oynanan oyunların iadesinin reddedilme oranı yüksek.

Steam’de Oyun İadesi Nasıl Yapılır?

Steam Oyun İade Etme

Eğer yukarıdaki işlemlere sahipseniz, steam oyun iade etme 2023 nasıl yapılır, ona bakalım.

1- İlk olarak Kütüphanenizden iade etmek istediğiniz oyunu seçin, sağ kısımda bulunan ”Bağlantılar” başlığına, oradan da ”Destek” başlığına tıklayın yada https://help.steampowered.com/ sitesinden “Oyunlar/Yazılım/ vs.” menüsüne girerek iade etmek istediğiniz oyuna bakın.

2- Destek kısmında oyunu sebep iade etmek istediğinizi belirtmeniz için seçenekler karşınıza çıkacaktır. Oyunla ilgili seçeneklerdeki bir sorunu yada basitçe beğenmediğiniz için iade ediyorsanız “Umduğum gibi değil” seçeneğini seçin.

3- İade nedenini seçtikten sonra size sorun çözümü için ya yardım talebi yada para iadesi seçenekleri sunulur. İadeyi seçin.

4- Steam Cüzdanına yada Steam’e kayıtlı kredi kartına iade seçeneklerinden istediğiniz yöntemi seçin.

5- İade işlemini tamamlamak için talebi göndermek için “İsteği Gönder” kısmına tıklayın.

6- İade talebiniz gönderildikten sonra incelemeye alınır daha sonra sonucu size e-posta ile gönderilir.

Steam oyun iade talebinden sonra para iadesi için süre yok. Paranın hesaba geçmesi yaklaşık 1 hafta sürebildiği gibi sürecin resmi tatillere denk gelinmesi halinde 7 iş gününü de bulabilir.

Diğer yandan ise iade talebinizin kabul edilip size para iadesi yapılacağına dair bilgi almış olabilirsiniz. Hesabınıza ger yükleme işlemi daha uzun süre alırsa Steam Destek Ekibi ile iletişime geçin.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER