TeamViewer piyasadaki tek uzak masaüstü yazılımı değildir. Uzak masaüstü erişim ihtiyaçlarınıza yardımcı olmak için Windows, Mac, Linux, Android ve hatta tarayıcı tabanlı olmak üzere her platform için ücretsiz ve ucuz TeamViewer alternatifi bulunmaktadır. Bu makale de teamviewer gibi programlar listesine bakalım.

Uzak Masaüstü programları, mümkün olan herhangi bir yere ek olarak masaüstü bilgisayarınızdaki dosyaları denetlemek için mükemmel bir yoldur.

RDP, kullanıcının bilgisayarın masaüstünü farklı bir yerde bir bilgisayara bağlanıp sanki yerel gibi etkileşime girmesini sağlayan bir program veya işletim sistemi özelliğidir. Uzaktan bağlantı programları listemizde olabildiğince birçok programa yer verdik.

Teamviewer Gibi Programlar

teamviewer gibi programlar

Windows için en iyi iki pc arası dosya paylaşımı ve veri aktarımı programları bulabileceğiniz Teamviewer gibi programlar bu makalemizdedir.

1- Windows Uzak Masaüstü Bağlantısı

Windows Uzak Masaüstü Bağlantısı, TeamViewer alternatifi olarak kullanılabilen ve uzaktan bağlantı programları arasında olan, yerleşik bir programdır.

Ayar, bilgisayarın Sistem ayarlarından edinilebilir. PC denetleyicisi bir kerede bu aletin yapabileceği bir şey değildir. Bu uygulama, işi tamamlamak için ek bir yazılım yüklemek istemiyor ve kullanıcılar için artı bir özellik. Bu özelliği nasıl kullanacağınıza ilişkin eksiksiz bir kılavuz okumak için buraya tıklayın.

Fiyatlandırma: Ücretsiz.

Desteklenen Platformlar: Mac OS X ve Windows

Temel Özellikler: hızlı ve eksiksiz erişim kontrolü, kurulumu ve önceden Microsoft Windows’a yerleştirilmiş olması kolay.

Aracın kullanımı kolaydır; bu da bu aracı acemiler için mükemmel  yapar. Windows Uzak Masaüstü Bağlantısı, daha az şişirilmiş bazı masaüstü istemci arıyorsanız seçenekleriniz arasındadır.

Website

2- CloudBerry Uzak Asistan

TeamViewer, en uzun süredir piyasadaki uzaktan erişim programlarının kralıdır. Bununla birlikte, son birkaç ayda bazı şikayetler var.Nitekim, yazılımın bazı kullanıcıları rahatsız eden bir takım sorunları var.

Yeni başlayanlar için, herhangi bir nedenle gecikme artışı ve ağ kullanımının arttığı farkedildi. Bazı kullanıcılar yazılımla ilgili gizlilik kaygılarını da arttırdı.

Bu noktada, TeamViewer alternatifi CloudBerry Remote Assistant’dır; RSA algoritması tabanlı şifrelenmiş oturumları açıklayan son güncellemeleri sayesinde. Buna ek olarak, normal bağlantılar da SSL şifrelemesi ile güvence altına alınmıştır.

Artı yazılım, kaynaklar konusunda da ışık kaynağıdır ve herhangi bir sorun yaşamamalısınız. En iyi şey şaşırtıcı tüm uzaktan erişim istemcilerinin en iyi parçalarını alması ve bunları tek bir şaşırtıcı pakette birleştirmesidir.

CloudBerry’in uzaktan erişim yazılımındaki en büyük şey olduğunu inkar etmek mümkün değil ve önümüzdeki aylarda fırtınayla rekabeti alıyor olacak.

Fiyatlandırma: Ücretsiz.

Temel Özellikler: Metin ve sesli sohbet, kurulumu ve kullanımı kolaydır. SSL şifreleme, birkaç saniye içinde bağlantı kurar. Neredeyse tüm internet bağlantılarında çalışır.

Website

3- Join.me – En İyi Uzaktan Masaüstü Programlarından biri

JoinMe, birden fazla konumdan birden fazla kişinin tam olarak aynı anda, Windows ve Mac OS X tarafından desteklenen birbiriyle bağlantı kurmasını sağlayan üstün bir çevrimiçi toplama ve konferans aracıdır.

Join.me, sınırsız ses sunar; İnternet araması (VoIP) veya telefon hatları olsun, herhangi bir cihazı arayın. Ayrıca, konferans kolaylaştırmak için 40 ülkede tek tıklamayla toplantı zamanlama, kayıt ve telefon numaraları sağlar.

Fiyatlandırma: Temel VoIP için ücretsiz, Pro planı için 15 $ / ay ve prim toplantıları ve yenilikçi yönetimi olan Kurumsal programlar için 19 $ / ay.

Desteklenen Platformlar: Mac OS X ve Windows

Temel Özellikler: Mobil cihazlar için uygulamalar, Tek tıklamayla toplantı zamanlaması, Kayıt, sunum takas ve bir defada 250 katılımcının olmasını sağlar.

Website

4- RealVNC

Sanal Ağ Hesaplama veya VNC teknolojisi, bu yazılımın üzerine kurulduğu açık kaynaklı bir teknolojidir. RealVNC, Uzak Masaüstü İstemcisinin ücretli ve ücretsiz sürümlerini sunar.

Teamviewer gibi programlar gibi olan ancak kurulumunda biraz karmaşık olmasına rağmen, VNC güvenilir  bir bağlantı sunar. Bu yardımcı program, birden fazla PC’nin bir IP Adresi arkasına bağlanmasına veya bir bilgisayara bağlanmasına yardımcı olabilir.

Fiyat: Kişisel kullanım için ücretsiz,  ticari ve kurumsal kullanım için ücretli.

Desteklenen Platformlar: Mac OS X, Linux, UNIX, Windows, Ubuntu, Rasphberry Pi.

Temel Özellikler: Çapraz platform uzaktan yönetim, VNC kimlik doğrulama, Şifreleme, Dosya Transferi, Sohbetler, vb.

Website

5- Splashtop

Listemizde Teamviewer’ın bir başka alternatifi, bireyler ve işletmeler için kullanılabilir olan Splashtop’tur ve ücretsizdir. Kurulum ile ilgili sorunların ötesine geçtiğinizde Splashtop’u kullanmak zor değildir.

Şu anda en fazla 5 kişisel bilgisayarda özel işlevler için kullanıyorsanız, uygulama sizin tarafınızdan ücretsiz olarak kullanılabilir.

Aracınızı Windows veya Mac’inize hazırlamak ve iOS veya kendi Android tabanlı telefonunuzdan uzaktan kontrol elde etmek, tam olarak Splashtop’un muazzam derecede başarısını gösteriyor.

Video ve ses akışında minimum gecikme süresi vardır ve ağınızı uzaktan kontrol etmenizi daha basit hale getirir.

Fiyat: İşletmeler için ilk 6 hafta için ücretsiz, ayda 1,99 Dolar (kişisel kullanım)

Temel Özellikler: Ses ve video yayını, dosyaları yönetme ve taşıma, Beş kişisel bilgisayara kadar ücretsiz.

Website

6- Ammyy Adminn

Ammyy Yönetici, şirketler ve bireyler için paylaşım ve uzaktan yönetim seçeneği kazanmak için ücretsiz, zahmetsiz ve hızlı bir yol. Ağır masaüstü uygulamalarının aksine, uygulama 1MB altındaki bir uygulama olarak gelir.

Sisteme uzaktan bağlanmanın yanı sıra, sohbet ederek eylemler gerçekleştirebilirsiniz. Windows tarafından desteklenen güvenli bağlantı ve kullanımı kolay yazılım, Ammyy Adminn’i tercih edilen uzak masaüstü müşterileri arasında yapar.

Fiyat: Ticari olmayan uygulamalar için ücretsiz; Ücretli Seçenekler Başlangıçlar, Prim ve Kurumsal için de var. Doğru fiyatlandırma için lütfen aşağıdaki linke tıklayarak web sitelerini kontrol edin.

Temel Özellikler: zahmetsiz kurulum, daha iyi sistem yönetimi, Uzak ofis ve sunumlar, Dahili metin ve sesli sohbet, vs.

Website

7- Ultra VNC – TeamViewer Alternatifi

Bu, Windows sistemlerine dayalı sistemler için tasarlanmış bir araçtır. Bağlantı kurulduğunda, sizin tarafınızdan başka bir sistem tamamen üzerinde çalışılabilir.

Bu aracın transferine izin verilir; bu, işinizi halletmek ve bağlantı kurmak için kullanışlı olan küçük bir araç kılar.

Fiyat: Ücretsiz

Temel Özellikler: Arka planın toplam uzaktan erişilebilirliği, Dosya aktarımları, vb.

UltraVNC, uzaktan kontrol masaüstü yazılımı için bir çözüm sunar. Anında dosya paylaşımı veya başkasına sorunlarına yardımcı olması için bu aracı kullanın.

Website

8- LogMeIn Pro

LogMeIn, şirketler ve bireyler için en iyi uzak masaüstü çözümlerini sunar. Bu, LogMeIn’in ücretsiz sürümü son zamanlarda durdurulmuş olsa bile, Teamviewer’a alternatifler arasında yer almasını engellemez.

Yazıcının ana özellikleri ile LogMeIn, Teamviewer’a premium seçeneklerden biri olarak işlev görür.

Fiyat: Değişken ücretli seçenekler mevcuttur.

LogMeIn Pro, uzaktan masaüstü erişime yönelik bir ihtimal sunmakta olup kendi türünün en iyileri arasındadır. LogMeIn, Teamviewer programından daha düşük fiyatlı olmasına rağmen, türünün birçok masaüstü uygulamasında bulunmayan özellikleri sunar.

Website

9- Chrome Uzaktan Masaüstü – Kolay Yüklenebilir TeamViewer Alternatifi

Chrome Uzaktan Masaüstü aracı güvenlidir ve herhangi bir sistemden erişilebilen Google Chrome tarayıcısının bir uzantısı olarak mevcuttur.

Kurulum kolaydır ve masrafları masaüstünüzü almak için hiçbir şey yapmanın yanı sıra kullanımı kolay bir kurulum sağlamak da mümkündür. İçeriğine ve herhangi bir arka plana doğrudan tarayıcılarından erişin.

Desteklenen tarayıcılar: Google Chrome

Fiyat: Ücretsiz

Website

10- Mikogo

Mikogo, ticari kullanıcılar için ücret alınmasına rağmen, ticari amaçlarla bireyler ve şirketler için mükemmel bir araçtır. Uygulama tarayıcı tabanlıdır ve eklenti veya yazılım yüklemesi gerektirmez.

Mikogo, uygulamalarını iOS, Mac OS X, Linux, Windows ve Android için indirmeler olarak tedarik etmektedir.

Program, bir sunum yapan kişinin toplantıya ev sahipliği yapmasını ve katılımcıların Windows, Mac veya Linux bilgisayarların yanı sıra tabletler veya akıllı telefonlardan katılmalarına olanak tanıyan çapraz platformdur. Yazılım ara yüzü çok dilli olup 35 dilde değiştirilebilir.

Ek olarak, belgeleri paylaşmak, bir masaüstü, görüntülü konferans, dosya aktarımı, sohbet ve daha fazlasına sahip olmayan uzaktan kontrol uygulamaları gibi takas sunucusu özelliklerine sahiptir.

Tonlarca özellik, Mikogo’nun birlikte paketlenmiş olarak geldiği özelliklerdir. Araç, konferanslar / toplantılar, destek ve uzak masaüstü işlevleri için müthiş özellikler.

Fiyatlandırma: Değişken ücretli seçenekler mevcuttur.

Desteklenen Platformlar: Tarayıcı tabanlı ve ayrıca Android ve iOS gibi Mobil cihazlar için de kullanılabilir.

Website

11- WebEx

Cisco’nun WebEx’i basitçe toplantılar düzenlemek için daha fazlasını gerektirir. Bu araç, masaüstlerine dayalı veya sistemdeki mobil uygulamalara bağlanmanıza olanak tanır.

Windows, Mac OS X, Linux ve Mobil Uygulamalar tarafından desteklenen WebEx, premium iş çözümü arıyorsanız veya yalnızca ek bir etkileşime sahip bir masaüstü ihtiyaçlarınız için mükemmel bir eştir.

Fiyatlandırma: Sınırlamalara sahip ücretsiz ve ücretli sürümler de premium özellikler ile birlikte sunulmaktadır.

Temel Özellikler: Kayıt toplantıları, Ücretsiz mobil programlar, Outlook’taki Zamanlama, Video konferans, İşaretleme araçları, Parola korumalı mesajlar vb.

Cisco’nun WebEx, premium iş çözümü arıyorsanız veya yalnızca biraz ek bir etkileşime giren bir masaüstü için gereksinimlerinize mükemmel bir uyum sağlar.

Website

Uzaktan bağlantı programlarını seçerken, en güvenilir olanı seçmenizde fayda var. Dosya veya veri alışverişinde özel bilgilerinize kimsenin erişmesini istemezsiniz. O yüzden kaliteli bir seçim yapmalısınız.

SONUÇ

Bu yazılımlar, uzaktan erişim ve kontrol ihtiyaçlarınıza göre farklı özellikler ve avantajlar sunar. Hangi yazılımın sizin için en uygun olduğunu belirlemek için ihtiyaçlarınızı ve tercihlerinizi dikkate almanız önemlidir.

Yorumlar (2)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

mülayim kahraman 6 yıl önce

hepsini gavur icadı emma cenabı hak izin vermese hiçbiri çalışmaz. ey allahım kudretine sual olunmaz bunları niye hep gavurlara nasip ediyon

    sem amca 5 yıl önce

    yaptık mı ki olsun türkler hala pazarda domates patates fiyatı ile uğraşıyor bu işler oturarak yürümez. laf ebeliğiylede olmaz!